brak apetytu

Wszystko na temat zdrowia i urody
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
okinava
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 23:13
Kontaktowanie:

brak apetytu

Postautor: okinava » czwartek, 13 marca 2014, 19:14

Stres, zatrucie pokarmowe, czy po prostu infekcja może być przyczyną braku apetytu. Mnie akurat by to się przydało, ale utrata łaknienia w dłuższym okresie czasu może być spowodowana schorzeniami przewodu pokarmowego, błędami dietetycznymi, a także zaburzeniami odżywiania o podłożu psychicznym. Trzeba pamiętać ze posiłek służy dostarczaniu organizmowi niezbędnych do funkcjonowania składników, niezbędnych do życia. Jak to mawiały babcie : jak nie wydasz u piekarza to zabulisz u lekarza Czytaj więcej :

Awatar użytkownika
JanekS
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: środa, 19 marca 2014, 14:24
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: JanekS » środa, 19 marca 2014, 14:32

Brak apetytu może być spowodowany wieloma czynnikami. Sam kiedyś miałem taki okres w życiu że nic mi się nie chciało jeść poczytałem trochę na i się dowiedziałem że to może być przyczyną jakiś uczuleń poszedłem do lekarza i się okazało że tak właśnie było. Jakieś pyłki z drzew koło mojego domu mi szkodziły. Problem w tym że drzew się nie wytnie dlatego musiałem przejść terapię i teraz już jest lepiej.

ewa999
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 11:00
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: ewa999 » środa, 25 czerwca 2014, 12:29

A może zakupić odpowiedni sprzet jakiś blender , aby robić wyśmienite desery ,koktajle .Może dzięki nim powróci apetyt .Teraz jest wiele promocji na internecie wiec nie poniesiecie dużych kosztów zerknijcie http://www.electro.pl/AGD_Drobne_Promocje,1677.html na pewno coś dla siebie znajdziecie .

kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: kleszczyk » czwartek, 26 czerwca 2014, 08:57

Ja zazwyczaj nie mam apetytu jak jestem bardzo przemęczona albo coś złego dzieje się w moim życiu. To dodatkowo nie sprzyja powracaniu do dobrej kondycji i fizycznej, i psychicznej. Zazwyczaj pomaga odpoczynek i apetyt powraca.

Awatar użytkownika
Franciszka
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 9 października 2014, 08:42
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: Franciszka » czwartek, 9 października 2014, 08:45

Wydaja mi się że lepiej samemu zwalczyć brak apetytu, a nie brać lekarstwa

juki22
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: środa, 18 maja 2016, 13:16
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: juki22 » środa, 18 maja 2016, 13:18

Przyczyną odstawienia papierosów to raczej nie jest. Tu masz napisane jak wpływa na zdrowie.

gochawoj
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 16 czerwca 2016, 08:19
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: gochawoj » czwartek, 16 czerwca 2016, 08:29

Dla niektórych brak apetytu może się wydawać nie możliwe. Kilka lat temu miałam okres w życiu że nie chciałam nic jeść..musieli zmuszać mnie do jedzenie bo się bali o mnie.

sansa1
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 8 lipca 2016, 13:43
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: sansa1 » piątek, 8 lipca 2016, 13:53

Na problemy z układem pokarmowym warto czasami zastosować detoks. Ja sobie zawsze w takich sytuacjach funduje i mogę szczerze polecić.

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: Kocik » poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 12:48

To może taki etap w Twoim życiu, że nie masz apetytu? Na wszelki wypadek zrób badania, bo przy anemii w ogóle nie chce się jeść.

Awatar użytkownika
piterwa
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 28 lipca 2016, 18:38
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: piterwa » środa, 10 sierpnia 2016, 20:07

Też tak czasem mam, że przez jakieś 2 tygodnie doskwiera mi brak apetytu. Na szczęście to szybko mija i wraca do normy, czasem nawet aż za bardzo.

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: Kocik » wtorek, 16 sierpnia 2016, 13:16

No to nie masz się czym przejmować.

lolekoven
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 21:46
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: lolekoven » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 21:50

jak nie masz apetytu to staraj się chociaż brać coś co pozwoli na uzupełnienie wszystkich składników w Twoim organizmie, ja przy takich problemach piłem Nutramil to suplement, moja lekarka mi go poleciła jak poszedłem do lekarza z problemem braku apetytu, po prostu tym się dokarmiałem aż wszystko się unormowało.

Okocimski
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 09:59
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: brak apetytu

Postautor: Okocimski » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 23:10

Na pewno dużo jest przyczyn braku apetytu i warto zrobić zawsze badania, żeby szukać przyczyny. Ważne jest jednak uregulowanie całego układu pokarmowego, przez zdrowe żywienie. Duża ilość błonnika jest bardzo wskazana i dlatego warto zastąpić mąkę tradycyjną, mąką kokosową . Wspomaga trawienie, jest bezglutenowa, zatem idealna dla alergików. Warto też pić napary z kminu rzymskiego.

annakos
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2015, 15:56
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: brak apetytu

Postautor: annakos » czwartek, 29 września 2016, 12:16

Ja wiedziałam, że u mnie brak apetytu spowodowany był stresem...poszłam więc do takiego polecanego przez znajomą, ale to nie pomogło i poszłam do psychiatry...przepisał leki, one mnie uspokoiły i apetyt powrócił.

amber
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: środa, 5 października 2016, 19:26
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: amber » środa, 5 października 2016, 19:31

Miałem odwrotną sytuację, w chwilach stresu nadmierne objadanie się. Na szczęście nie przytyłem, bo później solidnie bolał mnie brzuch, ale rozregulowałem organizm i też nie wyszło mi na zdrowie. Najlepiej cieszyć się posiłkami z umiarem:)

Awatar użytkownika
brain1
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: środa, 12 października 2016, 08:34
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: brain1 » środa, 12 października 2016, 08:42

o twoje szczęście że nie nadmierny apetyt :D

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: Kocik » wtorek, 8 listopada 2016, 10:03

U mnie brak apetytu wiąże się ze stresem, posiłkuję się często jogą, nie obywa się tez bez - czasami to jedyna metoda, która przynosi jakieś rezultaty i jest w stanie mnie odstresować.

daga34
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2015, 10:44
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: daga34 » czwartek, 17 listopada 2016, 00:55

Stres niestety może powodować bardzo wiele dolegliwości oraz chorób i to bardzo poważnych. Moim zdaniem nie można lekceważyć stresu, trzeba koniecznie go ograniczyć. Jeżeli problem jest duży, można udać się na psychoterapię, to dobra opcja. Mogę Wam polecić specjalistów z http://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ - jest możliwa także terapia online.

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: Kocik » czwartek, 15 grudnia 2016, 13:34

Czasami zła dieta tez może prowadzić do braku apetytu - miałam tak kilka razy, przestałam jeść tłusto i wszystko wróciło do normy.

Tarantula
Częsty gość
Posty: 70
Rejestracja: środa, 25 listopada 2015, 14:56
Kontaktowanie:

Re: brak apetytu

Postautor: Tarantula » środa, 31 października 2018, 16:27

Moje pociechy też ostatnio kompletnie nie miały apetytu :/ Teraz jest sezon jesienno-zimowy i niestety prawie wszystkich łapią jakieś infekcje. Na szczęście na początku września zamówiłam na https://eapteka.pl/mama-i-dziecko/zdrow ... e-u-dzieci leki na przeziębienie dla dzieci, które szybko pomogły uporać nam się z infekcją i apetyt powrócił :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Medycyna, zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości