DOBRY Ortopeda ?

Wszystko na temat zdrowia i urody
Ulame21
Bardzo towarzyski
Posty: 288
Rejestracja: sobota, 29 stycznia 2011, 20:22
Kontaktowanie:

DOBRY Ortopeda ?

Postautor: Ulame21 » poniedziałek, 30 maja 2011, 20:27

Witam

Szukam jakiegoś dobrego prywatnego ortopedy który przyjmował by w Bochni lub nie dalekich okolicach. Chodzi o takiego który zdiagnozuje moje skrzywienia i powie co to jest jak to korygować co robić czego nie itp...

Słyszałem że w Remedium jest jakis ortopeda i prywatnie przyjemuje ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: martini » poniedziałek, 30 maja 2011, 21:10

Osobiście polecam dr Kolendo, przyjeżdża bodajże z Tarnowa, przymuje w Medicarte i w szpitalu.
Operował mi łękotkę i wszystko jest super, jestem juz na chodzie :) pomijając kompetencję bardzo miły, wszystko wytłumaczył itd , naprawde polecam :)

PS Zabrzmialo jak pozytyw z allegro :P ale taka prawda :)

karen2712
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2011, 13:07
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: karen2712 » poniedziałek, 30 maja 2011, 21:25

Ja bardzo polecam dr. Kowalczyka ... przyjezdza z krakowa ze szpitala w Prokocimiu, gdzie jest zastepca ordynatora.
Jest w szpitalu w bochni w srode od 15 podajze....
aktualnie do niego chodze i jestem bardzio zadowolona.
Kompetentny, kazdego pacjenta traktuje indywidualnie, poswieca mu tyle czasu ile trzeba, wszystko wyjasni, wytlumaczy... a do tego bardzo przystojny :))

pozdrawiam :)

martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: martini » poniedziałek, 30 maja 2011, 21:30


kuzyn Babinicza
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 9 marca 2007, 00:39
Lokalizacja: z Kątowni
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: kuzyn Babinicza » poniedziałek, 30 maja 2011, 21:41

dr.Kawecki Neurochirurg, Ortopeda przyjmuje w gabinecie tuz za szkola nr 5 w poniedzialek i czwartek od 16.00. jest naprawde DOBRY.

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: mark » poniedziałek, 30 maja 2011, 22:03


Awatar użytkownika
yoasia
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:46
Lokalizacja: z tamtąd :D
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: yoasia » poniedziałek, 30 maja 2011, 22:51


Awatar użytkownika
zozolek
Częsty gość
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 11:38
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: zozolek » wtorek, 31 maja 2011, 00:56

Dr. Kolendo prywatnie przyjmuje w medikarte.
Miałam u niego 2 operacjie. Polecam :)

martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: martini » wtorek, 31 maja 2011, 13:22


Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: renowacja » wtorek, 6 listopada 2012, 22:10

podnosze temat.
ile płaciliście za prywatne wizyty i operacje jeśli chodzi o łąkotke

Ulame21
Bardzo towarzyski
Posty: 288
Rejestracja: sobota, 29 stycznia 2011, 20:22
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: Ulame21 » wtorek, 6 listopada 2012, 22:24


bochniak77
Częsty gość
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 19:49
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: bochniak77 » wtorek, 21 stycznia 2014, 10:51

Borowiec i Terlecki z Symetrii na Leonarda mi w dwóch przypadkach pomogli. Jeden z kręgosłupem lędźwiowym a drugi kilka miesięcy później ze stawem barkowym. Nie są chyba ortopedami, ale polecili mi świetną Panią Doktor z Krakowa, której USG wykluczyło zabieg i dało wskazania do terapii. A chodziłam po wszystkich w Bochni i uważam że niestety nie mamy dobrych ortopedów w okolicy, wszyscy chcą robić operacje, nie stawiają konkretnej diagnozy a chyba nie o to tu chodzi. Chyba że dr Śmiałek ;)

Ulame21
Bardzo towarzyski
Posty: 288
Rejestracja: sobota, 29 stycznia 2011, 20:22
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: Ulame21 » czwartek, 23 stycznia 2014, 11:35

W Bochni nie ma dobrego ortopedy, niestety... ;]

Awatar użytkownika
WPT1313
Częsty gość
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 20:31
Lokalizacja: Pałac w Zatorach ;-)
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: WPT1313 » czwartek, 23 stycznia 2014, 11:55

Jak już zostało wyżej napisane, w szpitalu przyjmuje dr Bartłomiej Kowalczyk - ortopeda traumatolog. Niejedną osobę przywrócił do sprawności po różnych wypadkach, złamaniach itp. Potwierdzam, że jest kompetentny, cierpliwy i wie o czym mówi. Tylko te terminy... :cry:

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: renowacja » środa, 12 lutego 2014, 15:54

Nie ma w Bochni dobrych ortopedów . W szpitalu lekarz Kolendo tylko siedzi na telefonie i klepie smsy oraz wszystkich kieruje na operacje
A drugi doktor Feluś wiecznie się spieszy i wszystkich zbywa byle zaliczyc jak najwiecej w jak najkrótszym czasie.
Jednym słowem szkoda czasu , o czarodzieju odczytujacym USG już nie będe wspominal

Ink@
Przechodzień
Posty: 24
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 20:43
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: Ink@ » niedziela, 16 lutego 2014, 19:52

Również potwierdzam, ze w Bochni nie ma dobrego ortopedy. Mój narzeczony mając problemy z kolanem stracił rok korzystając z usług bocheńskich lekarzy, o "rehabilitacji" nie wspominając... Od wizyty u lekarza w Krakowie i przebytej operacji minęły niespełna 4 miesiące a po urazie nie ma niemal śladu. Tylko prywatnie i tylko w Krakowie.

Awatar użytkownika
krzysztofborowiec
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:14
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: krzysztofborowiec » czwartek, 20 lutego 2014, 17:15

Polecam aktualizacje wiedzy o której w kraju nie wymagającym podnoszenia kwalifikacji za szybko się państwo nie dowiecie:

http://www.youtube.com/watch?v=IFqMv3SrIww

Żeby być dobrym w tym co się robi trzeba zdecydowanie zgłębiać wiedze i cały czas się szkolić.
W medycynie szczególnie!

Kontrakt z NFZem ma to do siebie, że z reguły wyłącza myślenie,ponieważ:
- system 10-15min na pacjenta nie pozwala ani oglądnąc, ani zbadać już nie mówię o porządnym wywiadzie pacjenta i zastanowieniu się na problemie
- co chwile naukowcy odkrywają coś nowego , co zmienia diametralnie podejście w medycynie, a czy widzieliście państwo coś innego w bocheńskiej rehabilitacji oprócz tych standardów: masażu, laserów czy innych muzealnych eksponatach?
- NFZ nie wymaga podnoszenia kwalifikacji i nie aktualizuje wiedzy swoich specjalistów
- jak się dostaje pewne pieniążki , bez chęci niesienia pomocy na pierwszym miejscu to niestety, staje się to biznes nie medycyna

wiedzę i efekty powinni weryfikować ludzie, pacjenci - rynek!
Niestety póki ludzi nie stać jest na prywatne wizyty, w cale nie aż tak drogie, to rynek będzie weryfikował kontrakt z NFZem a nie jakość wykonywanej usługi. Bolesna prawda.

My rzeczywiście mamy dobre efekty, bo szkolimy się i pracujemy najnowszymi metodami, może bez dr przed nazwiskiem, ale myślę że z duża pokorą i aktualizowaną wiedzą podchodzimy do każdego pacjenta.

-- czwartek, 20 lutego 2014, 17:15 --

ps. w nawiązaniu do filmiku powyżej, stworzonego na podstawie super istotnej wiedzy z kongresu międzynarodowego w Bostonie - wiele przypadków da się wyprowadzić mądrą fizjoterapią, nie trzeba operacji. Każdy zabieg, który można uniknąć, może prowadzić do wzmożonego napięcia i bólów wywołanych zrostem powięziowym - należy o tym pamiętać!

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: renowacja » czwartek, 20 lutego 2014, 20:55

O jak już się pojawił kolega wyżej Fizjo :) to moge polecić z czystym sumieniem jego gabinet Symetria . Byłem rok temu po urazie i dostałem fachową porade i ocene a stosunek ceny za konsultacje do rad i poświeconego czasu genialny . Dowiedziałem się więcej w godzine za 50 zł niż za 20 wizyt u ortopedów w szpitalu Bocheńskim .

Awatar użytkownika
krzysztofborowiec
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:14
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: krzysztofborowiec » piątek, 21 lutego 2014, 09:17

dziękuje za uznanie i polecenie!

Domyślam się, że od momentu jak Pan u nas był to zdecydowanie wiele zmieniło się w naszej praktyce. Pracujemy znacznie lepszymi metodami niż rok temu , co potwierdzają ukończone na najwyższym poziomie kursy .Taka pasja, taka praca i radość, że się pomaga pacjentom.
Wszystkie metody są potwierdzone klinicznie przez najlepszych badaczy na świecie i godnych do naśladowania praktyków. To co było rok temu, musi być zmodyfikowane, bo tak jak nauka idzie do przodu tak i praktyka zdecydowanie musi! Codziennie przyjmujemy 10-12 h pacjentów, których palpujemy, badamy i prowadzimy bardzo przemyślaną fizjoterapie, terapie manualną czy terapię powięziową czego nie nikt inny ni oferuje w naszym mieście czy w okolicy.

Nie chciałbym abyście Państwo odbierali tego jako samochwalenie , ale raczej jako źródło zaktualizowanej wiedzy o narządzie ruchu, który nie kończy się tylko na kościach i mięśniach chrząstkach etc. Często źródłem dolegliwości np kręgosłupa jest przykurcz trzewny wywoływany bardzo starą blizną , źle ustawioną kończyną dolną czy zanikiem konkretnego mięśnia co ma wpływ na zaburzoną biomechanikę pacjenta i w konsekwencji na powstały ból.

Cała sztuka polega na wnikliwej analizie postawy ciała pacjenta ,jego chodu, co musi być wyprzedone bardzo szczegółowym wywiadem klinicznym. Często 50 minut na pacjenta to za mało, ale jeśli jest taka potrzeba to zawsze staramy się wydłużyć wizyte, aby dojść do źródła problemu , do prawdziwej przyczyny - bo o w końcu o to przecież chodzi!

krowa
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 22:08
Kontaktowanie:

Re: DOBRY Ortopeda ?

Postautor: krowa » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 08:56

Witam!
Pozwolę sobie podpiąć się do tematu.
Może mi ktoś polecić jakiegoś ortopedę dla dziecka? Też z okolic Bochni, krakowa lub Tarnowa.
W Bochni nie rejestrują już dzieci w szpitalu, w Prokocimiu mam termin na połowę kwietnia...trochę długo...młody ma niecałe dwa lata i brzydko stawia stopy, krzywi buciki. Nie chcę tyle czekać. Może ktoś mi kogoś dla takiego dzieciaka poleci. Z góry dziękuję.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Medycyna, zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości