Problem z partycjami.

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Problem z partycjami.

Postautor: kris68 » piątek, 6 listopada 2015, 16:50

Kupilem w PLUSIE HP 250 G3 ktory ma dysk 500 gb i fabrycznie podzielone partycje - jedna C : 480 GB i druga D : RECOVERY do przywracania obrazu 20 GB. Chcialbym bez uszkadzana partycji RECOVERY w jakis sposob podzielic partycje C na dwie partycje po 200 GB. Jednak obawiam sie tak jak czytam ze uszkodze partycje RECOVERY i du...a zbita. Płyty DVD recovery mam zrobione tak ze w razie czego jest jak odtworzyc system ale nie chce uszkadzac calego systemu i wolalbym zeby dalo sie przywracac partycje RECOVERY z dysku a nie z płyt. Jezeli ktos mial podobny problem to bardzo prosze o pomoc bo nie chce sobie uwalic systemu. Bede wdzieczny za pomoc kogos kto juz robil to jest dzielil i przenosil takie rzeczy. Pozdrawiam kris68.

Awatar użytkownika
Zyla
Częsty gość
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 09:40
Kontaktowanie:

Re: Problem z partycjami.

Postautor: Zyla » wtorek, 10 listopada 2015, 20:22

Witam
1. Załatw (ściąg) hirens boot
2. Uruchom z niego lapka
3. Odpal Acronis Disk Doctor lub Gparted i zmniejsz partycje 480 GB do około 150-200 GB
4. Uruchom ponownie komputer, odpali się normalnie Windows
5. PPM na Komputer ----> zarządzaj -----> Zarządzanie dyskami
6. Kliknij PPM na wolnej przestrzeni..... resztę kombinuj sam ;-)
Pozdro

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Problem z partycjami.

Postautor: Champi » czwartek, 12 listopada 2015, 18:00

To też można zrobić z poziomu "Windowsa" (10) bez usuwania danych. Jednak może być problem z wielkością partycji. Windows pokaże Ci na do jakiej wielkości możesz zmniejszyć C: i potem z "nieprzydzielonego" obszaru utworzyć nową partycję.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Problem z partycjami.

Postautor: kris68 » czwartek, 12 listopada 2015, 19:23

Champi zgoda ja to wszystko wiem ze mozna przy pomocy programow zmniejszyc partycje , mozna tez z poziomu Windowsa - tylko wszystko rozbija sie o partycje RECOVERY ktora jak narusze to nie bedzie sie nadawala do uzytku a na pewno ja narusze bo zmieni sie chocby litera przypisana partycji RECOVERY z D: na inna i [cenzura] zbita. A partycja recovery juz nie raz uratowala mi ...... bo cos namieszalem ,raz nie zainstalowalem najpierw antywirusa tylko sciagnalem najpierw aktualizacje - taka ilosc syfu mi sie zalegla ze musialem sformatowac na nowo. Co prawda zamowilem plytki recovery ktore przyszly z HP i to nawet za darmo oprocz tego zrobilem tez jedna kopie recovery na kompie bo tyle wolno. jednak partycja umieszczona na dysku najlepiej daje rade. Chyba ze bym wrocil do Windows 7 mam orginalna płyte i jak mówil Luksus na kompie 64 bitowym mozna zainstalowac system 32 bitowy ale moze ktos wie czy rzeczywiscie mozna bo probowal tak zrobic. Nie chce sobie rozwalic komputera tym bardziej ze ma niecale 3 miesiace a musialem zyc 2 lata bez komputera bo poprzedni sie spalił i nie dalo sie naprawic nawet w wyspecjalizowanym serwisie a na nowy nie bylo mnie stac. Dopiero teraz wzialem w Plusie na raty i chucham na niego i dmucham zeby mu sie cos nie stało. Długie to moje pisanie ale czy potrafisz odpowiedziec na to pytanie czy mozna instalowac system 32 bitowy na 64 bitowej plycie i procesorze. Pozdrawiam.

darkowsky
Częsty gość
Posty: 39
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 14:37
Kontaktowanie:

Re: Problem z partycjami.

Postautor: darkowsky » poniedziałek, 16 listopada 2015, 18:51

Oczywiście, że możesz zainstalować system 32 bitowy na 64 bitowym procesorze, jedynie co to musisz wiedzieć, że jeżeli masz 4GB ramu, to system 32 bitowy będzie widział tylko 3,25 GB. Klucz windows 7/8/10 działa niezależnie od wersji 32/64 bit.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości