Internet w Bochni i okolicach

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
bloomek
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 27 kwietnia 2006, 20:24
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Internet w Bochni i okolicach

Postautor: bloomek » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 06:28

Chciałem wszystkich przestrzec przed pewną "znaną" lokalną firmą internetową - oczywiście nazwy nie wymienię, dodam tylko, że mają punkt w galerii rondo oraz u zbiegu Kazimierza Wielkiego i Matejki.
Kilka faktów:
1. Przerwy w dostępie do sieci są częste, zwykle kilkunastogodzinne, ale rekompensata przysługuje dopiero przy ciągłej przerwie dłuższej niż 24 h. Firma może więc włączać sygnał raz dziennie na kilka minut i będzie OK (sprawę przekazałem do UOKiK).
2. Super nieprofesjonalna obsługa z działu technicznego - panienka, kilkukrotnie przy zgłoszeniu awarii zarzeka się, że wina leży po mojej stronie, potem z łaską rezerwuje serwis na trzy dni do przodu. 15 minut po rozmowie sygnał w tajemniczy sposób się pojawia. Żadnych przeprosin nawet.
3. Szef-widmo, nie sposób się z nim skontaktować, od trzech tygodni regularnie dzwonię do obsługi klienta, zapewniają mnie, że Pan JC oddzwoni jak tylko znajdzie chwilkę. Zapracował się biedak i nie znalazł do tej pory. A pamiętam jaki był milutki, jak rozkręcał działalność.

Dodam, że Internet wykorzystuję w pracy zawodowej, nie mam też nic wspólnego z konkurencją, bo ta - o ile wiem, na razie śpi. A może ktoś poradzi jakieś inne rozwiązanie (dostęp bezprzewodowy, drogą radiową, okolice Nowego Wiśnicza)?

gacoperz
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: środa, 24 sierpnia 2005, 10:06
Lokalizacja: www.motobochnia.pl
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: gacoperz » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 10:18

Ja również korzystam z ich usług.
Przerw w dostępie do netu nie ma. Jestem zadowolony z ich usług.
Kontakt telefoniczny zawsze rzeczowy i uprzejmy. Kontaktowałem się nie z ich winy a z mojej.
Przy awarii mojej anteny serwis przyjechał na drugi dzień i zamontowali bezpłatnie nową przekierowując mnie na nowy, lepszy nadajnik.

Odpowiadając na kolejne pytanie: nie, nie pracuję w BESTCONNECT

KillZone
Częsty gość
Posty: 49
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 15:38
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: KillZone » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 10:39

ja również mam neta z tej firmy i wszystko pięknie śmiga ,a czy szef jest widmo tego to nie wiem :) dzwoniłem do niego kilka razy i nie było problemu z nim porozmawiać .

Powiem szczerze że poprzednio miałem neta z interneti i to była dopiero lipa pingi po 150 400ms na 10mb/s łączu,teraz mam 30mb/s z bestconnet i jestem bardzo zadowolony śmiga i jak na razie nie mam żadnych problemów.

czasami awarie się zdarzają ,choć warto sprawdzić inną przyczynę ja 3xwymieniałem router jakoś niema szczęścia do TP-Linków

Pozdrawiam i życzę bez awaryjnego dostępu do sieci :)

Ja jak mój przedmówca nie pracuję w konkurencyjnej firmie :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 czerwca 2014, 10:41 przez KillZone, łącznie zmieniany 1 raz.

ozzie
Częsty gość
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 4 kwietnia 2013, 11:29
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: ozzie » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 10:41

Miałem do tej firmy dwa podejścia. W lutym ubiegłego roku zamówiłem łącze, przyjechali zamontowali - wszystko OK. Niestety jak zazieleniły się drzewa, transmisja umarła.
Tu duży plus, bo ekipa robiła co mogła włącznie z trzykrotną wymianą accespointów na te z wyższą częstotliwością. Niestety nie pomogło, umowa rozwiązana i pieniążki zwrócone. Ze strony firmy wszystko OK, ale zostałem bez netu :(
Pod koniec roku zobaczyłem techników montujących anteny na kamienicy "bankowej" przy Kazimierza. Szybki telefon, szybka reakcja i mam ponownie net bez limitu transferu. Póki co działa OK, ale nasze anteny się "widzą" więc to dużo daje.
Jak chodzi o obsługę klienta to nie miałem żadnych problemów.

@bloomek
Niestety "radiówka" jest mocno kapryśna i gdybym miał możliwość to brałbym kabel.
Przy dużych odległościach trzeba się liczyć z timeout-ami niestety.

PS1. Nie mam nic wspólnego z firmą za wyjątkiem tego, że wysyłam im pieniądze za ich usługę.
PS2. Swoją drogą to chore, że coraz więcej postów kończy się dopiskiem jak PS1.

bloomek
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 27 kwietnia 2006, 20:24
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: bloomek » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 10:58

Do KillZone:
a masz może numer tel. do szefa? Na stronie tylko kontakt do BOK, a Pańcia, która tam siedzi nic nie może od trzech tygodni. Dziś znów stara gadka, że przekaże szefowi prośbę i na tym koniec. Żenada.

waldi2524
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2014, 20:48
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: waldi2524 » wtorek, 17 czerwca 2014, 20:54

widze ze twój post jest konkurencyjny . dlaczego boisz się podac nazwe firmy na która narzekasz. dla mnie bestconekt jest spoko nie narzekam jestem zadowolony. dla kogo pracujesz żeby pod innymi dołki kopac . zycze ci powodzenia

QBA
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: QBA » wtorek, 17 czerwca 2014, 22:50

to i ja się wypowiem , mam też internet w w/w firmie i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że są mocno średni jak dla mnie takie +3 w skali szkolnej, w porównaniu z neostradą to są 5 lat za nimi a jak chodzi o sprawy internetowe to 5 lat to dużo, mam odległość od anteny rzut kamieniem, internet mam 6MB na okrągło ( tak wynegocjowałem) a prawda jest taka, że jak mam 4MB to się cieszę(bardzo często w okolicy 2,5MB), a tłumaczenie, że sprawdzam prędkość na speedtescie i to jest niewiarygodne źródło nie przemawia mi bo jak nesotrade sprawdzałem na speedteście (też miałem 6MB) zawsze pokazywało 6MB, jedyne, co mnie u nich trzyma to umowa (jak się będzie kończyła, będę rozglądał się za innym operatorem)

ozzie
Częsty gość
Posty: 54
Rejestracja: czwartek, 4 kwietnia 2013, 11:29
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: ozzie » środa, 18 czerwca 2014, 09:03

QBA tylko czemu porównujesz kabel do radiówki? Jasne że przy użyciu dobrego sprzętu na 5GHz będzie radio śmigało, ale to kosztuje i to sporo. Wtedy pewnie cena dla klienta też by się zmieniła.
Odpal sobie jakiś skaner WiFi i zobacz jaka jest sieczka w eterze na 2,4GHz, nic dziwnego że zmula.
Kabel zawsze będzie lepszy, nie ma dwóch zdań - niestety nie wszyscy mają taką możliwość. A co do Neo to nawet na kablu ich stabilność przewraca. Zasysanie filmu jeszcze ok, ale kilkaset połączeń na sekundę kładzie łącze na łopatki.

QBA
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: QBA » środa, 18 czerwca 2014, 21:49

Tak ale wydaje mi się, że to o czym mówisz to by pokazywało tylko ping, a nie transfer zamiast obiecanych 6Mb mam 4Mb,a płacę jak za 6 ...., niech będą honorowi i napiszą maila czy coś tam, że przepraszają za to, że nie mogą sprostać, temu co zapewnili w umowie, więc proponują obniżenie rachunku proporcjonalnie , lub zwiększenie transferu tak żeby faktycznie było te 6 MB

maciekk
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 6 grudnia 2009, 22:23
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: maciekk » środa, 18 czerwca 2014, 23:30

Łącze z Bestconnect mam około 2,5 roku i jestem zadowolony, przez ten czas zdarzyła się tylko jedna dłuższa przerwa w funkcjonowaniu, z tego co wiem dotyczyła tylko mnie. Jeśli chodzi o transfery to jest ok (6/12Mbps).
Łącze wykorzystuję do pracy, codziennie kilka-kilkanaście godzin i zawsze jest w porządku.

Rexim
Częsty gość
Posty: 88
Rejestracja: czwartek, 12 listopada 2009, 12:59
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: Rexim » piątek, 20 czerwca 2014, 09:48

Witam.

Wczesniej mialem Igloonet, nastepnie InterNetie. Od tego momentu internet chodzil tragicznie, wiec zmiana byla nieunikniona - wybralem BestConnect.

Od pol roku problemow praktycznie nie bylo. Internet SMIGA, nawet przy najnizszej predkosci osoba w innym pokoju oglada film na youtube i nie koliduje to z predkoscia u mnie, nadal brak lagow.

Ostatnio tylko na 2-3 dni cos nie bylo internetu, ale mam nadzieje, ze to chwilowa usterka. (akurat na weekend, kiedy nie zlapiesz nikogo w biurze)

Ogolnie BestConnect moge polecic smialo - ciezko chyba znalezc obecnie cos lepszego w tej cenie :)

Ocena 4.5/5

mhs
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2007, 09:31
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: mhs » poniedziałek, 9 lutego 2015, 21:25

Witam,

Netia/Orange | Siedlec

Czy korzysta ktoś z internetu z firmy Netia (łącza tepsty/orange)? Jakiś czas temu przełączyli mi z 10 na 20 Mb/s, a od jakiegoś czasu to co się dzieje to jest dramat. Popołudniami i wieczorami trudno lepszy transfer niż około 2Mb/s. W ciągu dnia jeszcze to jakoś chodzi na poziomie 10-16 Mb/s chociaż też nie ma reguły. Na infolinii już przestali przyjmować zgłoszenia bo ostatecznie technicy stwierdzili, że nie są wstanie nic zrobić ze względu na ograniczenia centrali... i można jedynie rozwiązać umowę.

Już lepsze parametry "łącza" mam po 3g z telefonu.

Ktoś korzysta z bestconnect w tych okolicach? (bo to chyba jedyna alternatywa w chwili obecnej)

Awatar użytkownika
mareg
Częsty gość
Posty: 83
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: mareg » wtorek, 10 lutego 2015, 15:05

Mam to samo od kilku dni z internetem w Bochni, T-Mobile na łączach orange , w umowie 20 Mb a wieczorami masakra 1 do 2 mb :( zgłaszałem już 2 krotnie usterkę i czekam.... jeśli dalej będzie taka kicha to rozwiązuje umowę.

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: renowacja » wtorek, 10 lutego 2015, 16:13

A jak wam dziala interent radio 5ghz z dawnego igloo??? U mnie jakas masakra , neta nie ma co noc ;/

nemo1q2w3e
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2007, 20:16
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: nemo1q2w3e » wtorek, 10 lutego 2015, 17:02

Dokładnie ostatnio okropnie chodzi ten net, mam to samo co opisujecie na łączu (neostrada). Co oni wyprawiają kiedyś to fajnie chodziło i nie narzekałem. Nie ma nawet wyboru z dostawcą netu bez limitów

mhs
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2007, 09:31
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: mhs » wtorek, 10 lutego 2015, 20:20

@mareg - coś sensownego odpowiedzieli? u mnie twierdzą, że to wina centrali i nie mają informacji o jakimkolwiek terminie ewentualnej rozbudowy/modernizacji

@nemo1q2w3e - no właśnie, tak średnio widzę, żeby na cokolwiek można było zmienić...

Awatar użytkownika
mareg
Częsty gość
Posty: 83
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: mareg » wtorek, 10 lutego 2015, 21:00

W sobotę był u mnie technik i stwierdził że z moim routerem i linią wszystko ok,co też mówiłem konsultantowi, pojechał sprawdzić centralę za godzinę zadzwonił że to przeciążenie i centrala nie wytrzymuje.Wczoraj dostałem sms-a od T-mobile o treści : usługa działa prawidłowo !!! więc zadzwoniłem na infolinię ponownie i złożyłem reklamację na tą niby ''naprawę'' czekam na odpowiedź, jeśli nic się nie poprawi to piszę pismo o zwrot pieniędzy za nieprawidłowo działającą usługę może to ich zmobilizuje do naprawy. jeśli nie to zrywam umowę tylko jaka jest alternatywa ? netia/neostrada będą działać tak samo źle bo to ta sama infrastruktura :/ może best connect ??

mhs
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2007, 09:31
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: mhs » wtorek, 10 lutego 2015, 21:46

U mnie dali 30% rabatu na abonament. Tylko co z tego...
Poza tym zostaje rozwiązanie umowy co sami zgodnie potwierdzili skoro nie są świadczyć usług określonej jakości.

kalimata
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek, 2 grudnia 2010, 18:18
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: kalimata » wtorek, 10 lutego 2015, 22:16

No dali teraz wszystkim internety po 10 - 20 mbit to są efekty w postaci przeciążonych centralek, a jeszcze cztery pięć lat temu byłem jednym z nielicznych którzy mieli taka prędkość. Lata temu miałem zawsze stałe i stabilne 10 mbit - a teraz w weekend wieczorami nie obejrzy nawet YouTube, playera czy innych temu podobnych bo zwiecha za zwiechą. Prędkość 1-2 mb i pingi po 200-300. Dodam że mieszkam na wsi, i mam Neostradę...

Niech się lepiej zabiorą za rozbudowę tych sieci bo marnie to widzę.

Awatar użytkownika
Bochniak REAL
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2005, 18:45
Lokalizacja: Z Solnego Grodu
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: Bochniak REAL » środa, 11 lutego 2015, 10:32

Mam pytanie korzysta ktoś ze stałego IP. Zewnętrzne stałe.?
Konkretnie chodzi o monitoring. Jeśli tak to od jakiego dostawcy?.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości