Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: kris68 » niedziela, 9 czerwca 2013, 17:16

Jak w temacie : Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu ? Wiem i mam do tego odpowiedni dekoder ale mi zrywa sygnal i chcialbym sie dowiedziec czy ktos ma takie jak ja doswiadczenia.

Kronos KBC
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 20:20
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: Kronos KBC » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 19:00

W Bochni MUX-4 o wiele lepiej niż z Krakowa
można odbierać z północnej strony
czyli z nadajnika Kielce/Sitkówka Nowiny kanał 44
antena w polaryzacji pionowej
ale wtedy może być problem z pozostałymi muxami,
chociaż do końca niewiadomo
jak to będzie wyglądało za tydzień 17 czerwiec
kiedy wyłączą analog w Świętokszyskim.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: kris68 » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 17:07

Kronos KBC mam pytanie czemu Wiwa-90 a nie Ferguson Ariva T65 bo przecież nie chodziło Ci o cenę ? Pytam z ciekawości.

Kronos KBC
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 20:20
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: Kronos KBC » wtorek, 18 czerwca 2013, 16:56


cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: cyberslaw » sobota, 6 lipca 2013, 00:20

Jeśli chodzi o MUX4 na terenie Proszówek to jest mało realne. Posiadam cały osprzęt antenowy, antena kierunkowa z podwójną polaryzacją fal, wzmacniacz i nie ma szans, zobaczcie sami na mapie zasięgu, może za sto lat będzie dobrze odbierał mux 4 w Proszówkach, nie sądzę aby w Bochni odbierał, moc przekaźnika z Krakowa wynosi nie całe 4 kW przykładowo MUX2 ma moc 80 kW, próbowałem z Tarnowa i też bezskutecznie

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: kris68 » sobota, 6 lipca 2013, 13:24

cyberslaw w Bochni tez odbiera idealnie mimo slabego nadajnika w Krakowie - ja przestawilem moja antene na polaryzacje V i teraz i te z polaryzacj H jak i V czyli mux-4 Polsatu odbieraja idealnie. Nie ma zadnych stopklatek czy zwisow, zamrozen chyba ze jest burza. Wiec jednak znalazlem sposob na mux 4 .

cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: cyberslaw » sobota, 6 lipca 2013, 17:20

kris68 - Piszę chyba dokładnie, mam antenę o podwójnej polaryzacji fal, kierunkową, jeśli napiszesz mi że masz tą antenę swoją na wysokości kilku metrów od ziemi i masz silny sygnał, to wybacz, nie uwierzę, faktem jest że jeśli umieścisz antenę na dachu bloku i wyciągniesz ją jeszcze wyżej o kilka metrów to może coś złapiesz gdy antena będzie powyżej czynników blokujących sygnał poza tym, Bochnia leży o wiele wyżej niż Proszówki. U mnie pewnie też bym złapał jak bym dał antenę ze 100 metrów nad ziemię, las który znajduje się w odległości kilkuset metrów ode mnie skutecznie ogranicza sygnał, tego raczej nie zaprzeczysz że moc sygnału MUX4 nie jest za wysoka, poza tym Pani która sprzedaję usługi POLSATU powinna wiedzieć czy dany klient będzie mógł odbierać sygnał czy nie, lecz z praktyki przedstawicieli firm wynika jedno, nie zależnie czy klient będzie zadowolony czy nie, aby opchnąć towar, a reszta to już szczegół. Wydaje mi się że klient nie powinien uczyć się kwestii technicznych tylko osoba sprzedająca usługę winna wiedzieć co sprzedaje. A ta osoba nie wie nawet że te kodowane kanały są nadawane na odrębnym muxie 4 i że antena musi mieć podwójną polaryzację fal. Być może teraz wie, ja jak kupowałem usługę pół roku temu, to Pani poinformowała mnie że prawdopodobnie kanały te są nadawane na MUX 2 lub MUX 3 takei gdybanie. Ja kombinowałem dwa tygodnie żeby coś wskórać z tym sygnałem, po dwóch tygodniach nawet nie mogłem oddać bo okres próbny się skończył i teraz bule za coś czego nie mam, ale nie uczciwość i brak informacji to człowieczka domena. Spłacę to i więcej z POLSATEM nie che mieć nic do czynienia, jest ponad dwadzieścia kanałów cyfrowych nie kodowanych i wystarczy.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: kris68 » sobota, 6 lipca 2013, 18:54

No i wystarczy - jakbys troche poczytal to bys wiedzial ze mam antene na 3 pietrze bloku a ze mieszkasz w Proszowkach to juz nie moja wina wybacz. Pani co ci sprzedaje nie musi byc alfa i omega - wiedziec czy u ciebie bedzie dzialalo czy nie. Sam powinienes sie wczesniej zorientowac gdzie sa nadajniki mux-4 i wiedziec ze u ciebie to nie złapie a nie bluzgac na Bogu ducha winna kobiete.

cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Czy ktos w Bochni odbiera Mux - 4 Polsatu.

Postautor: cyberslaw » sobota, 6 lipca 2013, 21:56

kris68 - Po pierwsze, nie muszę czytać wszystkich postów więc nie muszę też wiedzieć gdzie mieszkasz. Po drugie, pracowałem jako przedstawiciel handlowy i jako taki sprzedając usługę lub towar muszę wiedzieć co sprzedaję. Zastanów się, jeśli byś nie znał się na przykład na komputerze i chciałbyś kupić komuś go w prezencie to czy musisz studiować biblię informatyczną? Raczej nie. Idąc do sklepu komputerowego mówisz że chcesz kupić komputer, dla kogo lub po co ci on i do jakiej kwoty, sprzedający ma obowiązek pomóc ci w wyborze sprzętu optymalnego dla ciebie. Przedstawiciel danej firmy sprzedając produkt lub usługę nie znający się na rzeczy sam doprowadza do tego iż staje się nie godny zaufania, a firma traci klientów. Chciałbyś prowadzić sklep mając pracownika który nie zna się na niczym i dzięki temu odgania od twojego towaru kupujących? Ja raczej wolał bym zatrudnić takiego pracownika który potrafi doradzić i pomóc w zakupie, wówczas kupujący wie że sklep jest godny zaufania a pracownicy są na wysokim poziomie. Do takiego sklepu dzięki fachowemu doradztwu przyjdzie po tym kliencie 10 innych a do sklepu w którym sprzedaje osoba która nie wie co to procesor czy pamięć i nie potrafi wyjaśnić to raczej klienci będą omijać taki sklep szerokim łukiem. Nie obrażam tej Pani, ona po prostu chciał sprzedać usługę aby otrzymać prowizję a to co potem będzie jej nie zależało. Faktem jest że firma wprowadzając nowy towar na rynek powinna przeszkolić pracowników pod kątem technicznym. Kiedyś w Krakowie chciałem kupić modem do internetu w plusie, sprzedawca spytał gdzie będę używał najczęściej. Gdy sprawdził poinformował mnie że tam nie będę miał dobrego internetu więc biorąc ten system w tamtym miejscu gdzie ja potrzebowałem biorę to na własną odpowiedzialność. tacy handlowcy mi się podobają. Jeśli bym poszedł do niego jeszcze raz a on by mi powiedział ze warto i tam będzie , zaufał bym mu.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości