Wykluczenie cyfrowe.

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Olimpias
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 21 maja 2013, 22:54
Kontaktowanie:

Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: Olimpias » czwartek, 30 maja 2013, 23:00

Kochani chciałam zapytać co sądzicie o darmowym dostępie do internetu o niskiej przepustowości w każdym domu, gdzie jest komputer. Chodzi mi o taki dostęp do darmowego przeglądania stron www, korzystania z darmowych komunikatorów internetowych skype, gg itp. oraz do oglądania filmów on-line. Moim zdaniem dostawcy internetu nie zawsze uczciwie postępują ze swoimi klientami. Moim zdaniem należy zapobiegać tzw.wykluczeniu cyfrowemu. Kolejna sprawa to, że utrzymanie infrastruktury internetowej to znów nie taka kosztowna sprawa. Moim zdaniem w każdym domu powinien być dostarczony sygnał. Jeżeli chodzi o płatne strony to już indywidualna sprawa, jeżeli chodzi o taka klientelę. Po co płacić za coś co można za darmo przeglądać? Zapraszam do dyskusji. :?: :?:

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: luksus » czwartek, 30 maja 2013, 23:28

Darmowy internet - Aero2 bądź hotspot w 3 punktach w mieście fundowanych przez UM Bochnia.

Niska przepustowość i filmy online pasują do siebie tak samo jak fiat 126p biorący udział w F1.

Utrzymanie infrastruktury nie jest kosztowne ? No i tutaj można się naprawdę zdrowo mylisz, to akurat kosztuje i to nie mało zwłaszcza w sezonie burzowym.

Zawsze można wprowadzić podatek od 'byleczego' 80 zł/miesiąc per lokal i dać każdemu internet za free, państwo zarobi na tym 35 zł per lokal a resztę dostanie operator - jeśli takie coś Cie satysfakcjonuje to napisz do jakiegoś (P)osła. Kolejną sprawą jest to że im więcej rzeczy dostajesz za darmo tym mniej je szanujesz.

Według mnie temat zupełnie bezsensowny ze względu na to iż w dzisiejszych czasach nic nie ma za darmo. Jeżeli nie stać Cie na benzynę to nie kupujesz samochodu, jeżeli chcesz mieć dostęp do internetu to nie kupujesz komputera a później szukasz internetu za darmo, z resztą w dzisiejszych czasach dla każdego się coś znajdzie internet nie jest już dobrem luksusowym tak jak 15 lat temu, jest powszechny i prawie każdy może sobie na niego pozwolić. Mówiąc prawie każdy mam na myśli to iż nie wszędzie są linie telefoniczne, do nowych obiektów ciężko o przyłącz telefoniczny i jeśli nie ma w okolicy jakiegoś internetu radiowego lub zasięgu GSM to bez łącza telefonicznego można zapomnieć o internecie.

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: karmelek » piątek, 31 maja 2013, 08:37

Nie! Dostęp do sieci nie jest dobrem podstawowym, które każdy musi posiadać. Za kolejne rozdawnictwo w tym kraju każdy z nas jako podatnik będzie zmuszony zapłacić - niezależnie czy mu się to będzie podobało czy nie...

Ewka2
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 18:16
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: Ewka2 » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 13:09

Moim zdaniem pomysł dostarczania internetu za darmo nawet o niskiej przepustowości spowoduje, że wielu operatorom przestanie się opłacać dostarczać internet bo po 1 więcej osób zacznie korzystać z darmowego rezygnując z płacenia za niego po 2 koszt utrzymania tak infrastruktury jak i pracowników oraz samego łącza jest nie mały i zacznie się cięcie kosztów a skoro jest zmuszony utrzymać infrastrukturę i łącze to odbije się to na pracownikach. Jak już ktoś wcześniej wspomniał i tak część kosztów spadnie na podatników. Poza tym łącze z małą przepustowością i rozmowy Skype już kiedyś widziałam takie połączenie i pasuje to do siebie jak wół do karety.
Z całym szacunkiem to nie jest dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: Champi » wtorek, 11 czerwca 2013, 19:33

No właśnie po to jest AERO 2 - po to, aby nie być wykluczonym cyfrowo, szczególnie na obszarach gdzie nie ma infrasfruktury.

Co się tyczy Areo 2, to wątek już jest tu na tym forum (jak załatwić, zalety, wady, gdzie i jak działa) --> (Dużo szczegółów dzięki uprzejmości Kris68)
Nawet zamówiłem sobie i czekam na kartę. Teoretycznie internet jest darmowy i docelowo ma pokrywać 80% obszaru Polski. Praktycznie na początku, trzeba wydać trochę pieniędzy, ale potem to już tylko... "używać". Więcej szczegółów w przytoczonym wyżej linku.

Wygląda na to, że istnieje już rozwiączenie Twojego problemu... :)

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: kj » wtorek, 11 czerwca 2013, 20:08


Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: kris68 » sobota, 15 czerwca 2013, 07:31

Champi z tym ze ponoc teraz sa problemy z Aero 2 i to nie z powodu braku modemu czy kart tylko ich nadmiernej ilosci. W godzinach szczytu nie da sie zalogowac bo cie wywala - po prostu zabraklo im puli IP i zeby wszedl ktos nowy musza kogos wywalic. Po drugie bzdurne wymogi zeby modem byl minimum class 10 czy 14 to kolejny pomysl Soloza-Zaka. Ja olalem Aero 2 choc mam 2 karty ale to z sentymentu - ze jestem dlugoletnim klientem plusa dostałem modem LTE - Huawei E 3276 do tego dwuletni abonament na Kasperski Internet Security i to wszystko za 40 zl. Co prawda sa limity 17 GB /dzien i 50 GB/ noc ale przy normalnym korzystaniu bez sciagania filmow od 4 miesiecy nie udalo mi sie przekroczyc limitu. Taki limit do www w nieograniczonej ilosci chyba ze ktos siedzi 24 h na kompie, poczty , gg w zupełnosci wystarcza. Jest to obecnie najnowszy i najszybszy modem na naszym rynku i co ciekawe dziala z pewna iloscia tabletow z ktorymi starsze modele maja problem. Tylko jak cos potrzebuje szybko to sciagam w nocy - co prawda nie ma tych wynikow uzyskanych w laboratoryjnych warunkach 150 Mb/s ( sorry jesli pomylilem te mb ale zawsze mi sie to myli ) ale u siebie na osiedlu mam w poblizu 2 nadajniki LTE i te *) mb/s w nocy spokojnie wyciagam. A co do darmowego internetu nie ma nic za darmo - teraz wpadli na pomysl w Aero 2 i maja to wprowadzic ze oprocz tego ze sie rozlacza co godzine - to teraz co godzine trzeba bedzie przepisac kod CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) – rodzaj techniki stosowanej jako zabezpieczenie na stronach www, celem której jest dopuszczenie do przesłania danych tylko wypełnionych przez człowieka. czyli po prostu ciag powykrecanych liczb i liter - a to juz zasadniczo utrudnia i uprzykrza uzywanie tej sieci. Przyjmujac jak napisalem ze jeszcze wywala cie nagle z sieci z powodu tych brakow IP to juz przestaje byc fajne - takie bylo jak ludzie mieli malo kart Aero 2.
A zreszta jezeli kogos stac na komputer to stac go tez na 30 zl za neta czy radiowego, czy LTE ( mniejsze limity) czy nawet kablowego. Tak wiec raczej w Polsce nie ma wykluczenia korzystania z internetu bo opcji jest od groma. Nawet w malych miasteczkach i na wsi. Wiekszos wiosek kolo Bochni jest objeta takiej czy innej firmy internetem i kazdy mze skorzystac.

cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: cyberslaw » niedziela, 7 lipca 2013, 11:31

Wiecie co, czytam te wasze posty, i dochodzę do wniosku że dobrze by było płacić za powietrze, za to że się urodziło, za to że się żyje i za to że można kiedyś umrzeć, lecz nie bierzecie dwóch spraw pod uwagę. Pierwsza to bezrobocie i niskie pensję, nie czarujmy się właściciele firm prywatnych straty chcą zrekompensować sobie redukcją zatrudnienia a pozostawieni pracownicy mają obowiązek przejąć funkcję po zwolnionych lecz bez żadnych podwyżek pensji i właściciele mają prawo bo to ich firma. Chyba że ktoś z was zarabia po 10 tyś zł miesięcznie to może sobie płacić za co che. Po drugie i tak wszyscy płacą tyle podatków, ZUS-ów, opłat i nie widać żadnych efektów. Jedynie ci będą bronić tej sytuacji, twierdząc że jest dobrze, którzy mają na szarakach kasę. Reasumując, macie rację nic nie powinno być za darmo, lecz w konstytucji jest zapisane iż każdy obywatel ma prawo do pracy a system jest tak ułomny że rośnie bezrobocie, bezrobocie równa się brak kasy, brak kasy wymusza w szukaniu bezpłatnych alternatyw. Proste. Jeśli ludzie będą mieli kasę i pracę i będą chcieli mieć coś za darmo to będzie wówczas jawna bezczelność, dziś w dobie bezrobocia nie ma co się dziwić.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: kris68 » niedziela, 7 lipca 2013, 12:31

cyberslaw myślałeś o tym zeby sie powiesic ? Wtedy twoje problemy sie skoncza.

cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: cyberslaw » niedziela, 7 lipca 2013, 13:30

wiesz kris68 myślałem o czymś innym. Myślałem o tym żeby ludzi zmienić na lepszych bo jak na razie to jak widzę to się ludzie cieszą innych nieszczęściami, fakt egoistów zadufanych w sobie nie zmienię. Dla innych jest ratunek na człowieczeństwo :) miłej niedzieli ci życzę

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: kj » poniedziałek, 8 lipca 2013, 13:12


cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: cyberslaw » poniedziałek, 8 lipca 2013, 20:23

kj - ile zarabiasz? Jak byś miał grosze to byś taki dumny nie był. Pomysł, każdy może mieć lecz spójrz człowieku na to iż na rynku przesyt jest wszystkiego, nie będę ci tłumaczył bo jak widzę jesteś człowieku przesiąknięty wielką ideologią kapitalizmu, gdzie w twoim świecie to jeden ma mieć wszystko a reszta może zdychać z głodu bo tak trzeba. Wiesz jak żyli ludzie pierwotni? Jak nie to ci powiem, oni byli na tyle świadomi że jednostka nie da rady a w grupie siła, oni komunizmu nie znali a trzymali się tych zasad i dla tego człowiek istnieje, jak by kierowali się poglądami że każdy sobie to inne istoty wykończyły by naszych przodków i nie mógłbyś teraz żyć jak żyjesz a sądząc z wypowiedzi to raczej do biednych nie należysz. A tak na marginesie, jak jesteś taki cwany to może zrobisz tak że nie będzie bezrobocia, ludzie będą mieli uczciwe wypłaty a handlowcy zbyt na towar bo ludzi stać będzie na kupno towaru i obrót pieniądza by był. Wielkie halo robicie jak ktoś spytał o darmowy internet a jak się człowieczkowi w pracy nie płaci albo płaci grosze to nie robicie o to halo?

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: kj » piątek, 12 lipca 2013, 02:01


cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: cyberslaw » piątek, 12 lipca 2013, 07:23

A co jest złego w systemie w którym są państwowe firmy, pracujesz 8 godzin, chcesz mieć firmę to masz. Mój wuj miał za komuny szklarnie i nie należał do partii. Pytasz co jest złego w kapitalizmie? Wykorzystywanie ludzi, okradanie najniższej strefy. I majaczenie że się ma mniej niż by się chciało bo robol jest mało wydajny. Widzę kj że historii nie znasz, mylisz się co do ludzi pierwotnych, ludzi którzy nie znali pojęcia zysku i chęci materialnych tylko kwestii przetrwania wiedzieli że muszą istnieć, ten czynnik powodował że żyli w stadzie i nawet najsłabszy osobnik stada dożywał starości. Wiesz co kj, uważasz że bezrobocie daje siłę w rozwoju gospodarki? Żartujesz teraz? Ludzie nagminnie tracą prace, małe firmy padają, nie długo stanie się monopol, a każdemu monopol był nie na rękę, będziemy tyrać po 16 godzi za bochenek chleba, taka perspektywa ci pasuje? Wybacz ale nie co mylne spostrzeżenie masz co do kilku kwestii, tylko że masz do tego prawo. Ja mam pomysł jeśli chcesz wiedzieć na poprawę kondycji w gospodarce. Zmniejszyć podatki do skali 12 %, zmniejszyć skałki ZUS o 50% , zredukowanie budżetówkę, a następnie znowelizować ustawę o kontroli firm prywatnych aby inspektor nie musiał dzwonić dwa tygodnie wcześniej o przybyciu, i zwiększyć kary za łamanie kodeksu pracy. Dzięki temu uczciwa firma nie ma co się bać a lewa „krzak” zabuli aż miło, a z kar opłacić kursy dla bezrobotnych z budżetówki i innych sektórów i dofinansować uczciwe firmy prywatne na powstawanie nowych miejsc pracy. Proste? Proste.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: kris68 » piątek, 12 lipca 2013, 08:27

TO JEST TEMAT - Wykluczenie cyfrowe. WIEC cyberslaw zakoncz juz swoje prywatne dywagacje nie na temat i pisz wg. tematu. Od pisania o wszystkim i o niczym sa inne tematy.

cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: cyberslaw » piątek, 12 lipca 2013, 10:20

OK kris68 wedle życzenia.

-- piątek, 12 lipca 2013, 10:20 --

Jak dotychczas najlepszą alternatywą na może nie całkiem darmowy ale bardzo tani internet jest internet mobilny. Modem to kwota wydana jednorazowo i na długi czas, modem taki można zakupić za niespełna 100 zł. Należy również wziąć pod uwagę aby modem był elastyczny, a więc nie miał blokady sim lock to ważne gdyż zakup karty startowej uzależniony jest od jakości sieci w danym miejscu, przed zakupem karty proponowałbym kontakt z każdą z sieci, w Bochni znajdują się placówki wszystkich, i dowiedzenie się o jakość sygnału, lub też udanie się od znajomych posiadających internet i sprawdzenie na stronach internetowych, na mapkach zasięgu internetu w każdej sieci. Ostatnio popularne są promocję na kilka GB transferu za kilkanaście złotych bez podpisywania umów. Reasumując. Wydatek rzędu 100 zł wraz z kartą i pierwszym pakietem danych jest dla wszystkich którzy nie mają dostępu do sieci kablowych najlepszym rozwiązaniem. Fakt 100 zł to nie mało, lecz jak przedmówcy wskazali, niestety, nic nie ma za darmo.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Wykluczenie cyfrowe.

Postautor: Champi » środa, 17 lipca 2013, 18:31

Ja korzystam teraz z Aero i jak na razie nie mam problemów z połączeniem... Aczkolwiek nie jestem podłączony cały czas. Używam go jak tylko chce korzystać poza domem.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości