FOTON - Internet od Netii

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

FOTON - Internet od Netii

Postautor: Champi » wtorek, 28 maja 2013, 22:48

WIdziałem niedawno reklamę Netii oferującą internet o prędkościach 50Mb/s oraz 100Mb/s za niecałe 70 złotych. Czyżby czekała nas rewolucja?
Zastanawia mnie, czy ta oferta w ogłe jest możliwa w takich małych miasteczkach jak Bochnia. Niestety, na stronie Netti () nic nie jest napisane o zasięgu tej usługi.

Czy ktoś już się orientował w tym temacie?
Co w ogóle sądzicie i jakie są Wasze przemyślenia na ten temat?

PS. Nie pracuje dla Netii, nie jestem jej przedstawicelelem, ani nie sprzedaje ich produktów.

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: FOTON - Internet od Netii

Postautor: luksus » czwartek, 30 maja 2013, 12:16

Z tego co mnie wiadomo ta oferta będzie dostępna w Bochni.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: FOTON - Internet od Netii

Postautor: Champi » czwartek, 30 maja 2013, 14:36

Sąsiad tam do nich dzwonił i powiedzieli mu, że niby usłyga jest dostępna ale max 8Mbs (?). On się jeszcze zapytał czy to aby na pewno będzie światłowodem podciągnięte - a pani z Netii powiedziała, że tak. Pani również powiedziała, cytuję: "tak mam napisane" - to była odpowiedź na pytanie to skoro podpinacie światłowód to dlaczego mogę mieć tylko 8Mbs a nie jak w reklamie 50 (lub nawet 100Mbs)

Coś tu mi nie pasuje...

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: FOTON - Internet od Netii

Postautor: luksus » czwartek, 30 maja 2013, 23:13

Wszystko zależy od lokalizacji, w blokach do których dochodzi światłowód można sobie na to pozwolić aczkolwiek tutaj też są różne inne czynniki które decydują o tym czy da się puścić taką transmisję czy też nie, skoro mowa o 8mb max to mniemam iż chodzi o blok podłączony radiowo w którym niestety nie da się więcej puścić per klient ze względu na wydajność łącza radiowego.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: FOTON - Internet od Netii

Postautor: Champi » piątek, 31 maja 2013, 02:33

No kiedy właśnie wiem, że prędkość w dużej mierze zależy od lokalizacji i od dostępnych łączy. Dziwne jest jednak to, że Pani z Netii usilnie wciskała, że to będzie podłączenie światłowodowe, ale Max 8Mbs. Rozumiem, że nie wszędzie można mieć te 50 (lub 100) Mbs tylko dlaczego wprowadzają ludzi w błąd. Niech powiedzą, że będzie po radiu, czy DLS ale niech nie wciskają kitu o światłowodzie.

Chętnie poznam opinię kogoś, kto być może to ma, albo kto dał się "namówić" na 8Mbs przez "światełko". Czy to faktycznie jest jak w reklamie? A może jeszcze dłuuuuga droga przed nami nim światłowód trafi pod strzechy.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości