Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Qwerty123
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 18 lutego 2013, 15:42
Kontaktowanie:

Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Qwerty123 » poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:25

Witam!
Jako, że Interneti w ogóle na klientach nie zależy i nie obchodzi ich, że internet raz działa a innym razem nie, chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś alternatywy jeśli chodzi o dostawców internetu bezprzewodowego i jakie są opinie na ich temat. Szczególnie zależy mi nie na szybkości czy cenie, ale na stabilności internetu.

Oberon
Częsty gość
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 6 maja 2011, 10:52
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Oberon » poniedziałek, 18 lutego 2013, 17:53

Polecam darmowe aero2. Nie za szybkie ale za to jest za darmo. Do przeglądania stron WWW spokojnie wystarczy.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Champi » środa, 20 lutego 2013, 20:56


Oberon
Częsty gość
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 6 maja 2011, 10:52
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Oberon » czwartek, 21 lutego 2013, 06:35

Ja nie narzekam. W Bochni jest niestety tylko jeden nadajnik więc zależy jak daleko od nadajnika się jest - w niektórych rejonach może być trochę problem z zasięgiem.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Champi » czwartek, 21 lutego 2013, 14:07

A czy orientujesz się gdzie ten nadajnik? Nie jestem pewny czy chodzi o ten nadajnik w okolicach os. Niepodległości? I jak daleko od nadajnika jesteś?

Oberon
Częsty gość
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 6 maja 2011, 10:52
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Oberon » czwartek, 21 lutego 2013, 14:55

http://btsearch.pl/szukaj.php?search=Bo ... 8&mode=adv

Nadajnik jest na ulicy Nowy Świat więc dosyć blisko

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: kris68 » piątek, 22 lutego 2013, 10:35

Przy czym ten nadajnik na Nowym Świecie nie wiem w zaleznosci od czego ; oblozenia uzytkownikami , warunkami pogodowymi, pracami konserwacyjnymi skacze zasieg - mam od niego w lini prostej 300 m bez zadnych przeszkod i czasem mam 5 kresek czasem 2 - w srodku miasta jak nie masz zewnetrznej anteny moze byc niestety o wiele gorzej. Spodziewalem sie choc 2-3 nadajnikow - marzenie scietej glowy - pozostal tylko jeden i najsilniejszy sygnal masz na Osiedlu Niepodleglosci

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Champi » piątek, 22 lutego 2013, 14:46

Hmm, mierzyłem i do tego nadajnika mam ok 1,5 km w lini prostej. I teraz się zastanawiam czy warto się w to bawić. W sumie to chciałbym mieć jakąś alternatywę na wypadek gdyby moje główne łącze padnie.
Zastanawiałem się nad przenośnym modemem Huawei (ok 350zł) aby mieć internet pod ręką gdy jestem poza domem, ale mam teraz wątpliwości.
Czytałem, że sieć Aero się ciągle rozbudowywuje, i mam nadzieję, że może dorzucą choć jeden więcej nadajnik.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: kris68 » piątek, 22 lutego 2013, 18:47

Campi nie inwestuj 250 zl bo to nie ma sensu - kup albo w salonie Play modem Huawei E 3131 ZA 129 ZL Z ZESTAWEm startowym jest w sumie b. czuly i jest klas 10 co jest wymagane przez Aero 2 lub jezeli ci nie zal kup Huawei e 173 u-2 - zawsze do kupienia w Galeri Rondo w tym stanowisku przy wejsciu ( zawsze maja - cena co prawda 170 zl ale laczy moment ) ale jezeli chodzi o komputer to laczy sie w 20 sekund. Jezeli chcesz dac mniej a nie uzywasz na komputerze a jak ja na tablecie kup E 3131 i zainstaluj pppWidget - polaczy tez moment. jak masz jeszcze jakies pytania/watpliwosci to pisz bo troszke w tym siedze. Pozdrawiam.

-- Pt lut 22, 2013 18:47 --

Edit/ e 3131 jest uniwersalny d korzystania poza domem a masz oszczednosc kasy i to konkretna - przy nowch kartach ktora na 100 % masz bo kazdemu wymieniali albo przysylali juz bez blokady T 11 - nie musisz nic konfigurowac - tyle ze jak na stacjonarnym musisz na laptopie zainstalowac Mobile Partner do sciagniecia z neta ale ten sam musisz sciagnac - nie uzywaj aplikacji Playa bo jest ciulowa ( sorry za slowo ) lub TNI ale to juz ci moge wyjasnic jak sie zainteresujesz. Mobile partner jest prostszy ustawiasz Aero 2 jako domyslny profil i gora 20-30 sekund jestes polaczony z siecia. Choc takie male wtracenie - pasowalo by Tobie wyprobowac najpierw zanim kupisz ktorys z tych modemow jak laczy i ile kresek zebys nie wyrzucul niepotrzebnie kasy jak nadajnik na Nowym Świecie za slaby - chociaz nie sadze.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Internet bezprzewodowy na terenie Bochni

Postautor: Champi » piątek, 22 lutego 2013, 21:15

Kris68 - wszystko fajnie i dzięki za informacje. Ja bardziej szukam przenośnego HotSpot'a. Taki niby modem i Access Point (WiFi) w jednym. Myśłałem o czymś takim jak lub coś w ten deseń. Chodzi mi o to abym się mógł podłączyć do neta z telefonu, tableta czy laptopa (niekoniecznie jednocześnie). Szukam urządzenia uniwersalnego i chyba połączenie przez WiFi jest najlepszym rozwiązaniem.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości