Czyda się wykryć w tym przypadku

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Czyda się wykryć w tym przypadku

Postautor: cod » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 11:19

Mam takie pytanie , zalezy mi na odpowiedzi od osób które znają temat i konkretnie powiedza a nie na spekulantach.

Czy jestem do wykrycia w takim przypadku.
Ide gdzieś w miasto i znajduje hotspota w restauracji albo sieć bez zabezpieczenia.
Łącze się z daną siecią na to IP i z tego ip zakładam adres amail, dokonuje rejestracji na danej stonie ( forum) umieszcam na tym forum temat na którym mi zalezy i odpinam się od sieci i ide do domu i normalnie juz działam na swoim adresie IP .W domu nigdy nie wchodze na założony email na tamtym IP oraz nigdy nie wchodze na login z forum założony na tamtym IP.

Dodam że nie chodzi o przestępstwo więc raczej jakieś procedury namierzania rodem z FBI nie będą brane pod uwage ( mac ipt)

Chodzi o umieszczeni na pewnym forum błedów i nieprawidłowości wraz ze zdjęciami odnośnie pewnej prywatnej firmy ( wszystko prawdziwe ze nie ma pomówien) bo gdy raz próbowałem ze swojego ip to zrobić to po paru minutach od umieszczenia postu dostawałem prywatne wiadomosci ze jak nie skasuje wpisu to zostania sprawa skierowana do sądu i prokuratury o odszkodowanie za działanie na szkode firmy, groźby, straszenia itp,
Ja nie mam czasu sie użerać z nikim a chce ostrzec innych klientów przed dana firma bo robią dziadostwo i nie mam ochoty żeby ktoś mnie namierzył w jakiś sposób stad moje właśnie pytanie :):)

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Czyda się wykryć w tym przypadku

Postautor: kj » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 11:41

Akurat adres MAC to dobry motyw do identyfikacji. Powinieneś go sobie podmienić na czas "upubliczniania" posta.

Poza tym - cały czas mówisz o wartwie łącza danych tudzież warstwie sieciowej. Nie zapominaj, że sama przeglądarka potrafi dużo powiedzieć o Tobie. Możliwe jest nawet, że jeśli kiedykolwiek wchodziłeś na stronę tego forum, to masz gdzieś zaszyte ciasteczka, które pozwolą tej stronie zidentyfikować Ciebie pomimo zmienionego IP. Temat jest bardzo rozległy i wcale nie tak prosto go obejść. W takich przypadkach z pomocą przychodzą raczej sieci typu TOR + tryb prywatny w przeglądarkach.

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Czyda się wykryć w tym przypadku

Postautor: luksus » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 13:46

Trochę sprytu wszystko da się ukryć :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości