Totalny nieład w Multimedii. Tej zamiast Stream .

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Totalny nieład w Multimedii. Tej zamiast Stream .

Postautor: kris68 » piątek, 26 października 2012, 04:42

Czwartek rano i totalne pomieszanie kanalow w sieci kablowej cyfrowej na os. Niepodleglosci.
Starsi ludzie ( nie babcie i dziadkowie - nikogo nie obrazajac ) ale nawet 60 latkowie nie majacy specjalnego drygu do ustawiania nowych tv typu Plazma czy LCD i do tego dekoder - mogło czuc sie zagubionych. Kilka ciekawych programow znikło ( w tym moje ulubione TVP HD choc jak twierdzi konsultant Multimedii w innych lokalizacjach jest) - za to przybylo kanałow Polsatu jest Polsat HD wreszcie, Polsat News o co walczylem, Polsat Play i Polsat Cafe. I jeszcze kilka, kilkanascie ? zmienionych - aha jeden z ciekawszych jak chodzi o seriale zachodnie AXN HD i przybyl tez polski program TVP Seriale.
Ale nie o to mi chodzi - w BOK totalny nielad - pierwszy konsultant nie ma pojecia jakie mam kanaly, co zrobic - jedyne co zrobil to wysłal uprawnienia na dekoder zeby sie pojawiły własciwe kanały - dwa razy sie rozłaczyl puszczajac muzyczke - tak po 5 minut - rozmowa trwala 34 minuty bo mi wyswietliło w telefonie - a konsultant na koncu zwątpił w moje pytania i rozwiazal sprawe przyciskajac widełki telefonu lub rozłaczenie cokolwiek tam maja bo wstyd mu było ze nie potrafi odpowiedziec.
Dopiero drugi konsultant byl bardziej rozsadny - powiedzial ze bedzie wymiana dekoderow ( bo chca właczyc VOD a na naszych sie nie da ) i rozne nowe usługi. Co do neta powiedzial ze zalezy jak infrastruktura pozwoli - ale jak pisalem w niektorych miejscach (Brzesko) oferuja juz 30 MB/s za 49 zł w innych lokalizacjach 60 MB/s za 69 zl - sorry jak pomylilem wartosci (MB/s, czy ma byc mb/s) ale wiecie o co chodzi i trzecie info ze oferuja tez juz 120 MB/s - o cene nie pytalem. Ten wreszcie dokladnie poinstruawal mnie co nalezy ustawic w dekoderze - w moim troche inne niz byly w Stream Communications. I wreszcie znalazlo mi 113 kanalow ale na moje pytania apropo oferty programowej tez zwatpil i przełaczyl mnie do dzialu reklamy i cos tam - Pani byla przemiła ale nic nie wiedziała i nic nie potrafila obiecac. Jedyne logiczne stwierdzenie to to ze dzis non stop dzwonia ludzie z Bochni - no dziwne zeby nie jak nie maja polowy kanalów ( cały czas mówie o cyfrówce ) i kanały sa poprzestawiane to dzwonia. Na razie - oby nie do wymiany dekoderów - EPG praktycznie nie działa - albo brak informacji albo poprzestawiane - inny kanał np. Polsat i mi leca Kiepscy a wg, EPG w tej chwili powinien leciec Ojciec Mateusz !!! Tak ze pomieszanie z poplataniem. Ja wiem ze przejelo obsługe biuro Multimedii w Brzesku ale wykupili Stream Communications pod koniec tamtego roku - wiec chyba był czas sie troche przygotowac - a tak przepraszam jeden wielki " burdel".
Ja jeszcze siedze w sprzetach bo grzebie w komorkach , tabletach i kompach ( Belzebub zeby nie było ze sie chwale - to tylko stwierdzenie faktu ) - ale człowiek w srednim wieku - sam sie pomału zblizam - jak dostaje takiego wczesniejszego Mikolaja na prezent to chce sie powiesic .
I jak nie ma kogos mlodego w domu to na samym opisie konsultantow sie opierajac sam nic nie zrobi.
Ja tylko wspolczuje Panu Kolarzowi bo oprocz bierzacych instalacji i napraw to ma chyba tyle ustawiania ze BOK przyjmuje zamuwienia na jego wizyte na za 2-3 tygodnie.
Mi wczesniej w Stream jego wizyte sugerowali ( czytaj kazali czekac) w ramach 7 dni przy prostej usterce ktora zrobil w 2 minuty bo ja nie wpadlem na ten pomysl - na szczescie mam do niego telefon i nie czekalem te 7 dni tylko pare godzin.
Tak wiec totalne nieprzygotowanie do migracji z jednej firmy w druga ( z pierwszym razem złapałem konsultanta - ze nie potrafil okreslic gdzie sie znajduje - Brzesko, Kraków czy w centrali w Gdyni ) - no to przy takim BOK-u to przewiduje chwilowo ciezkie zycie telewidzom a oplaty trzeba płacic.
Sorry ze sie jak zwykle rozpisałem ale nie moge sobie odpuscic nigdy zeby nie opisac jakie potrafia sie dziac jaja w firmach - tak jest chyba tylko w Polsce.
Bede sie staral na biezaco informowac o nowinkach ale bardzo zapraszam do dyskusji na ten temat.
Pozdrawiam Krzysztof.

Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Re: Totalny nieład w Multimedii. Tej zamiast Stream .

Postautor: forra » piątek, 26 października 2012, 10:54

Właśnie miałem pisać na ten sam temat, widzę, że mnie uprzediłeś :)
Ja już opanowałem swój tv, wszystko poustawiałem w kolejności od nowa, zastanawia mnie tylko jedna rzecz - czy kanały typu: Canal + Film, Sport, Gol i cała seria w HD jest na stałe czy tylko na jakiś czas ? Póki co przesunąłęm je na koniec listy, żey nie mieć dziur później jak wyłączą. Co ciekawe sam Canal+ jest zakodowany, a stacje z tej grupy już nie.
W sumie narazie wygłąda dobrze, szkoda, że zanikł Polsat Sport Extra, chyba największy minus tej konwersji.
Internet chodzi jak dawniej póki co jestem wciąż zadowolony z modułu CI. Pozdro ! :D

jaa1
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 1 maja 2011, 11:39
Kontaktowanie:

Re: Totalny nieład w Multimedii. Tej zamiast Stream .

Postautor: jaa1 » sobota, 27 października 2012, 02:34

A mi się właśnie kończy umowa promocyjna i za każdym razem kiedy dzwonię na BOK podają inne ceny. Najśmieszniejsze jest to, że chcą żebym płacił im 130zł zamiast 85zł, a na stronie multimedia cenę mają podaną 79zł. Pani z BOK tłumaczy że to dla nowych abonentów. Więc mówię że rezygnuję i podpiszę nową umowę, a ona mi na to, że jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia z kosztami bez promocji czyli pewnie ok 160 zł. To jest jakaś kpina. Oni chcą chyba od klientów streamu nadrobić pieniądze, które zapłacili za tą firmę. pozdr

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Totalny nieład w Multimedii. Tej zamiast Stream .

Postautor: kris68 » sobota, 27 października 2012, 08:12

forra tez miałem nadzieje na Canal + bezpłatnie ale pani z działu promocji mnie wyprostowała ze to najwyzej !!!! na kilka dni a byc moze nawet na 2 dni. Wszystko ok bo sa kanały polsatu których nie było a mi zalezało chocby Polsat News. I wreszcie Polsat jest w HD Stream nie raczył tego zrobic - a na tv HD przedtem te niedoskonałosci było widac - teraz trzeba przyznac brzytwa wieksza niż TVN HD.
Wycofali TVP HD - b. czesto to ogladalem i jeszcze pani mnie zdenerwowała bo mówi ze w innych lokalizacjach jest a czemu tu nie ma nie wie i nie wie kiedy i czy bedzie.
Co do internetu : oswiadczyła mi ze oferuja już do 120 MB/s ale wszystko zalezy od infrastruktury. Rozmawiałem z Panem Kolarzem - infrastruktura jest ok tylko Stream nie wykupił wiekszego pakietu i stad 10 MB/s było a dalo sie wiecej. Nie potrafili okreslic kiedy ale bedzie - z pewnoscia zmienie - bo 60 MB/s jest za 69 zł jak tylko opcja bedzie - bo tak musze korzystać z shella i płacic za niego.
Bedzie tez wymiana dekoderow i modułów - wszystko dla dodatkowych usług tj. na przykład VOD ( Video On Demand) - bedzie mozna sobie z ich szerokiej bardzo filmoteki wypozyczyc film na 24h za cenę od 2,50 do 5 zł i to dolicza do rachunku. Zaleznie nowosc czy nie - ale stwierdziła sama ze na razie jest totalny balagan i w tym roku raczej tego nie bedzie - wogóle powiedziała ze dzis tylko Bochnia dzwoni i musi sie powtarzac 100 razy ale chyba od tego jest.

jaa1 tak wlasnie robia ze starymi klientami - ich olewaja i maja placic krocie gdy nowy w promocji moze zapłacic 1/3 tego no ale co poradzisz - brak konkurencji.
Ja miałem o tyle dobrze ze 12 konczyła mi sie umowa wiec zadzwoniłem do P>Kolarza i jego zona przyszla spisac dalej umowe - mówiła ze to ostatnia chwila jeszcze dwa dni i koniec. Ponoc Stream mówił ze jak sie komus konczy promocja to niech szybko podpisuje.
Bez tej promocji jak sie okazało zamiast 127 zł - opłata za tv cyfrowa max pakiet, internet 10 MB/s, wypożyczenie dekodera bo mam PVR z twardym dyskiem 320 GB, i jeszcze mam pakiet FULL HD - jak napisałem dalej za to płace 127 zł - a ci co nie zdażyli podpisac bo im sie stara umowa z promocja nie konczyla beda tak jak w moim przypadku płacić 260 zł. Kurcze tak sie traktuje stalego/starego klienta. Bedziesz musiał wymówic i odczekac te 3 miesiace zeby płacic mniej - bez sensu nie ?
Szkoda ze sie nie odezwałes do Panstwa Kolarzy jak miales niedługo to podpisaliby z Toba umowe na starych promocyjnych warunkach - ale nie kazdy w tym siedzi - ja sie tym interesuje na biezaco i mecze telefonami BOK co najmniej raz na Tydzien :D. Tylko jedno zwalili - EPG wogole nie działa na własciwych kanałach. Albo pisze brak informacji albo sa pozamieniane programy. A przeciez po to jest EPG zeby bylo łatwiej szukac czy w moim przypadku zaznaczyc nagrywanie na przyszlosc jednym guzikiem. Teraz musze nie dosc ze szukac w gazetach to z EPG bylo tak ze nagrywał zadany film we własciwym czasie no moze było troche reklam. A teraz musze ustawiac godziny ręcznie - w EPG było aktualne - a w gazetach wiadomo jak mieszaja - musze robic opcje nagrania z połgodzinnym wyprzedzeniem i zakonczeniem co mnie wkurza bo potem dojechac do wlasciwego filmu to wkurza normalnie. I znów sie rozpisalem - przepraszam ale chce Was informowac na bieżaco. Pozdrawiam Krzysztof.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości