Z cyklu Adam Słodowy poleca ;) ef-s 10-22 zapięte do 5dmk2

Dla wszystkich amatorów fotografii. Dyskusje, linki, zdjęcia :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
kinatS
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: środa, 7 września 2005, 18:39
Kontaktowanie:

Z cyklu Adam Słodowy poleca ;) ef-s 10-22 zapięte do 5dmk2

Postautor: kinatS » środa, 21 marca 2012, 18:35

Witam.
Po zamianie puszki i sprzedaży poprzedniej (canon 50d) został mi obiektyw ef-s 10-22 ... Już miałem wystawiać na allegro... bo w końcu nie da się tego podpiąć pod 5d, ale youtube i anglojęzyczne fora przyniosły rozwiązanie... wystarczy wyciągnąć kawałek plastiku z obiektywu (bez rozkręcania czegokolwiek) i już.... (pomijając doedukowanie w zakresie powstania u Canona niekompatybilnego mocowania... )
Pozostaje tylko pamiętać, że na ogniskowych z zakresu 10-12 lustro zawadza o soczewkę, więc raczej mocno niezasadne jest stosowanie tych ogniskowych ... ;)
Takie coś np. wychodzi na 14mm

Awatar użytkownika
j_zuzia
Bardzo towarzyski
Posty: 319
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 20:28
Lokalizacja: Rzezawa/Brzeźnica
Kontaktowanie:

Re: Z cyklu Adam Słodowy poleca ;) ef-s 10-22 zapięte do 5dmk2

Postautor: j_zuzia » środa, 21 marca 2012, 20:04

A możesz dać jakiegoś linka.
Ostatnio przerobiłem sobie telekonwerter z nikona TC-16a przeznaczony do fokusa AI. Jak się okazuje z F100 działa od razu a z D700 trzeba jedno ustawienie zmienić i dzięki czemu mogę podłączyć teraz każdy manualny obiektyw i mieć pół auto fokusa. Cały zabawa tylko po to by móc używać teleskop z szybkim ustawianiem ostrości.
Tu link do całej przeróbki polecam ciężki do kupienia ale warto.

Awatar użytkownika
kinatS
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: środa, 7 września 2005, 18:39
Kontaktowanie:

Re: Z cyklu Adam Słodowy poleca ;) ef-s 10-22 zapięte do 5dmk2

Postautor: kinatS » środa, 21 marca 2012, 21:44

ogólnie to załatwia całość jeśli chodzi o konkretnie ten obiektyw.


Przewaliłem sporo forów wcześniej, poczynając od edukacji dlaczego w ogóle canon zrobił coś takiego jak bagnet ef-s i takie tam różne... przez jakieś przeróbki kitowych 18-55... które polegają na odcinaniu kawałka bagnetu... (jakoś nie chciałem próbować w 10-22 takich patentów) aż wreszcie trafiłem na info, że w tym konkretnym przypadku nie ma takiej potrzeby... ja najprawdopodobniej jeśli zostawię ten obiektyw, zamówię ten element który się wyciąga w innym kształcie zrobiony na drukarce 3d... i będzie po problemie że flaki obiektywu na wierzchu... ;)

Awatar użytkownika
Wladka
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 29 listopada 2012, 10:58
Kontaktowanie:

Re: Z cyklu Adam Słodowy poleca ;) ef-s 10-22 zapięte do 5dmk2

Postautor: Wladka » czwartek, 29 listopada 2012, 11:09

Ha :D !!! PRL za nami, a pomysłowość w narodzie nie ginie :) !!! Gratki ;)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Fotografia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości