Na co jest dokładnie kreatyna?

Wszystko co związane ze sportem. Bocheńskie ligi piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, ligi amatorskie.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lamka
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 19:17
Kontaktowanie:

Na co jest dokładnie kreatyna?

Postautor: Lamka » środa, 16 września 2015, 18:39

Witajcie. I gdzie w Bochni ją kupię? Ćwiczę intensywnie na siłowni, a to nie moje jedyne zajęcia "siłowe" (biegam, pływam) i po prostu mam wrażenie że troszkę za szybko się męczę. Z drugiej strony nie mam wrażenia, że treningi są dla mnie zbyt forsowne (choć intensywne, ale chodzi tu raczej o to że ćwiczę codziennie). Wyczytałam (na ) że ten specyfik m.in. poprawia wytrzymałość i siłę, dostarcza energii (masa mięśniowa zresztą też się przyda). Nie wiem, ale każdy - ja również- zetknął się na pewno z suplementacją dla osób ćwiczących na siłowni, na mięśnie, po treningu, odzywki białkowe. Ja mam niestety bardzo nikle pojęcie na ten temat i nie za bardzo z kim o tym porozmawiać. Chciałabym żeby mi ktoś doradził kto np. brał już kreatynę, na co to dokładnie jest i jak stosować? A jeśli to nie jest 'na siłę' to po radzicie sięgnąć?

Martaska
Bardzo towarzyski
Posty: 202
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: Na co jest dokładnie kreatyna?

Postautor: Martaska » piątek, 18 września 2015, 09:18

Samo stosowanie kreatyny daje dobre rezultaty, ale w połączeniu z odpowiednimi dodatkami można zwiększyć efekt anaboliczny nawet kilkukrotnie. Dodatek węglowodanów sprawi, że kreatyna będzie lepiej wchłaniana. Szybkość transportu można także zwiększyć dokładając odpowiednią dawkę aminokwasów rozgałęzionych czyli BCAA. Ich zadaniem jest nie tylko polepszenie działania kreatyny, ale również dostarczanie materiału budulcowego do mięśni. Kolejnym preparatem wartym uwagi jest glutamina, która znakomicie hamuje katabolizm. W połączeniu z anabolicznym działaniem kreatyny potęguje uzyskiwane efekty. Jednak to jeszcze nie wszystkie suplementy, które można zastosować. Jabłczan cytruliny będzie nie tylko wspaniałym dodatkiem podczas stosowanie kreatyny, ale również pozwoli na utrzymanie wspaniałych efektów po zakończeniu jej dostarczania. Dzieje się tak ponieważ, zwiększa produkcję tlenku azotu w organizmie. Dzięki temu transport wszystkich substancji odżywczych do komórek zostaje wielokrotnie przyśpieszony. Cytrulina przyczynia się do zwiększenia naturalnej syntezy kreatyny w organizmie. Natomiast kwas jabłkowy zwiększa pokłady energii w organizmie. Aby suplementacja była kompleksowa można jeszcze pokusić się o zastosowanie argininy, która jest idealnym uzupełnieniem i zwiększa działanie jabłczanu cytruliny.

Ulame21
Bardzo towarzyski
Posty: 288
Rejestracja: sobota, 29 stycznia 2011, 20:22
Kontaktowanie:

Re: Na co jest dokładnie kreatyna?

Postautor: Ulame21 » środa, 7 października 2015, 02:50

sięgnij po zdrową i zbilansowaną dietę oraz dzień, dwa odpoczynku w tygodniu ;]

rumcus
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: środa, 4 listopada 2015, 15:48
Kontaktowanie:

Re: Na co jest dokładnie kreatyna?

Postautor: rumcus » środa, 4 listopada 2015, 23:58

Warto odstawić tłuste, niezdrowe rzeczy i pić dużo wody.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Sport i rekreacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości