Gdzie na narty!!!

Wszystko co związane ze sportem. Bocheńskie ligi piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, ligi amatorskie.
bonarka
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 13:00
Kontaktowanie:

Gdzie na narty!!!

Postautor: bonarka » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 18:06

Witam wszystkich. Chciałabym zacząc nowy wątek związany z wyjazdami na narty/deskę. Gdzie warto jechac a gdzie nie za bardzo się wybierac? Czy wiecie gdzie są już otwarte stoki? Pozdrwaiam i zapraszam do wypowiedzi

Carlos
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 07:22
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: Carlos » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 18:10

W Białce Tatrzańskiej otwarcie sezonu było w zeszły piątek, stok dobrze przygotowany, ogolnie polecam, w sumie raczej nie jezdzie na inne stoki, bo ten mi najbardziej odpowiada, wiec nic wiecej nie zaproponuje, jedynie w laskowej kilka razy bylem, ale mnie sie tam nie podoba. PZDR

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: przemo » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 18:45

Również polecę Białkę Tatrzańską. Fajne stoki. Najlepiej wziąć karnet na 5h i śmigać do bólu. Krzesełka, orczyki etc. ;)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SLV
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2010, 12:26
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: SLV » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 19:01

Do Białki owszem można jechać ...ale od poniedziałku do piatku ! Weekend odpada.
Laskowa ...stok zmodernizowany wzrosło nachylenia wypłaszczenia w lesie , stworzona została nowa trasa przed zakrętem.
Limanowa Łysa Góra zawsze można pojeździć od poniedziałku do niedzieli ..brak kolejek do wyciągu.
Jeżeli zależy Ci na czasie , proponuję wyjazdy w najbliższe tereny czyli Laskowa i Limanowa.
Odradzam także Laskową w weekendy z wyłączeniem czasu od 9.00 do 13 poźniej należy opuścić stok ze względu na duże zagęszczenie , tradycyjne stanie na środku tras zjazdowych w grupach po 3 , 4 osoby , dzieci bez nadzoru rodziców itp.Dotyczy to raczej wszystkich stoków narciarskich z wyłączeniem tras trudnych.

Ach.. dodam do tego Krynicę , krótszy czas dojazdu w porównaniu z Białką do tego masz alternatywę Słotwiny , Jaworzyna oraz Wierchomla oddalona od Krynicy kilkanascie kilometrów.Po drodze jeszcze kilka mniejszych wyciagów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
smerfik
Częsty gość
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 12:35
Lokalizacja: to tu to tam
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: smerfik » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 20:14

ja osobiście polecam rodzinny stok w Kamiannej k/ Nowego Sącza. Jest malutki stok dla dzieci, 2 duże dla starszych. Na miejscu wypozyczalnia sprzetu, kawałek dalej pasieka, gdzie mozna zjeśc dobry i tani obiad.

piter007i
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 14:32
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: piter007i » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 20:49

ja ze swojej strony mogę polecić czorsztyn-ski w kluszkowcach, ~90km z bochni, przystępne ceny i zazwyczaj nie jest zbyt tłoczno

mhs
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2007, 09:31
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: mhs » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:02

Nikt nie wspomniał tutaj o Śnieżnicy w Kasinie, która jest w zasięgu około godziny jazdy.

Wyciągi uruchomili w sobotę. Byłem w niedziele, stok w miarę dobrze przygotowany jedynie miejscami parę kamieni, a tak to twardo, równo - niemal idealnie.

Niestety około 10 było już tłoczno, trochę należało odstać w kolejce do wyciągu, a na stoku niestety było trzeba zwracać uwagę na ludzi.

Niestety w stosunku do roku ubiegłego - ceny w górę. Co prawda gratis dają coś do picia i coś w barze do zjedzenia. Prawda też taką, że o dziwo na parkingu nie kasowali za postój.

Niestety dzisiaj o dziwo przeglądając stronę - ceny w górę (w stosunku do tego co było w weekend) po raz drugi. Niby nie ma się co dziwić bo jedyny stok w okolicy, ale chyba z cenami trochę przesadzili.

Awatar użytkownika
SLV
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2010, 12:26
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: SLV » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:38

Zdecydownie odradzam Kasinę.
Stok to jeden wielki dramat z wyłączeniem godzin porannych. Tutaj główny nacisk kładzie się na kasę a nie na bezpieczeństwo.
Kilka razy spotkałem się z informacją na kasach , przy braku warunków narciarskich ,o odmowie zwrotu za niewykorzystane karnety.
Duży minus to parking . Brak miejsc na górnym parkingu skutkuje zablokowaniem drogi dojazdowej.

mhs
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2007, 09:31
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: mhs » wtorek, 7 grudnia 2010, 07:31


bolo_łącznik
Przechodzień
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2010, 12:17
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: bolo_łącznik » wtorek, 7 grudnia 2010, 11:19

Ja osobiście jeżdżę do Laskowej w tygodniu popołudniami i jest ok, w weekendy masa ludzi, Limanowa - bardzo dużo początkujących i trzeba bardzo uważać, Szczawnica - fajne trasy, dobrze przygotowane i nie drogie, Jurgów - dobre trasy ale sporo ludzi jeżeli ktoś ma czas w tygodniu do południa to polecam. Często zaglądam do Bachledowej Doliny (Słowacja) - bardzo dobrze przygotowane trasy, bardzo urozmaicone i za bardzo rozsądne pieniądze

Awatar użytkownika
SLV
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2010, 12:26
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: SLV » wtorek, 7 grudnia 2010, 18:26

W takim układzie mówimy o różnych "kasinach".
Podtrzymuję swoje zdanie na temat tego stoku. Absolutnie nie polecam . W ubiegłym roku nie odwiedziłem tej "górki" rozczarowany przez inne lata.
Może ktoś odwiedzi ten stok w tym roku i się wypowie na ten temat.

yorbi
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 5 kwietnia 2009, 19:41
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: yorbi » środa, 8 grudnia 2010, 16:30

Czy Laskowa już czynna??ma ktoś info bo ze strony nic nie wynika poza tym ze w ubiegły weekend była zamknieta

bonarka
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 13:00
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: bonarka » czwartek, 9 grudnia 2010, 15:04

A jaki stok - jak najbliżej bochni (oczywiście czynny) polecacie na ten weekend? Bo laskowej chyba nie otworzą, a szkoda.

bonarka
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 13:00
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: bonarka » piątek, 10 grudnia 2010, 19:09

Bardzo fajne warunki są w Kasinie Wielkiej - polecam. Jutro otwarcie limanowej więc zobaczymy jak oni są przygotowani do sezonu, a w niedzielę otwierają laskową.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: satori » piątek, 10 grudnia 2010, 19:36


cepi
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 11:53
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: cepi » sobota, 11 grudnia 2010, 16:51

hej w kasince jest promocja do poludnia w cenie 50 zl karnet jest sniadanie a od 12 w cenie karnetu 50zl jest obiad polecam

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: przemo » sobota, 8 grudnia 2012, 10:49

Witam,
Z racji, że już mamy sezon narciarski mam pytanie.
Szukam stoku troszkę łagodniejszego dla osób które słabiej jeżdżą. Fajnie jak by było gdyby przy wyciągu była wypożyczalnia sprzętu.
Najczęściej jeździłem do Białki. Jest super, wypożyczalnie, knajpka, dużo tras, jednak jest spory minus. Bardzo duże kolejki do wyciągów ;/
Dzięki za informacje. Oczywiście fajnie jak by daleko też nie było ;)

Pozdrawiam.

aidzeidze
Przechodzień
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2007, 14:41
Lokalizacja: niedaleko
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: aidzeidze » sobota, 8 grudnia 2012, 20:08

hmmm co do Kasiny. W zeszłym sezonie jeździłem głównie tam i w Laskowej. Jak dla mnie (narciarz początkujący) Kasina pod względem stoku jest zdecydowanie lepsza (pomijam jedzenie i podejście z parkingu). Wyciągiem nie jedzie się "dwa dni" tylko kilka minut, stok nie jst pochylony w jedną stronę i nie ma tego fatalnego wypłaszczenia. Jeździłem przeważnie w tygodniu wieczorem (chyba był taki karnet w promocji od 19 czy 18 do 22) ludzi niewiele bez kolejek, spokojnie i kulturalnie

Awatar użytkownika
krzysztofborowiec
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:14
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: krzysztofborowiec » niedziela, 9 grudnia 2012, 09:22

Panowie/Panie polecam Witów ski. Stok położony 10 km od Zakopanego, bardzo fajnie rozwinięty jak na warunki polskie i nie taki drogi jak Białka. Jeżdżę tam od paru lat i mogę spokojnie polecić. Na dodatek jest świetny pensjonat " U Gaździny" 200m od stoku, nocleg 40-50zł, ale widok na stok + bardzo dobrze wyposażony domek. Sam stok bardzo rodzinny ale także spełniający wymagania tych bardziej ambitnych. Zdecydowanie polecam!!!

Awatar użytkownika
Paqwell
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: środa, 21 kwietnia 2010, 17:59
Kontaktowanie:

Re: Gdzie na narty!!!

Postautor: Paqwell » niedziela, 9 grudnia 2012, 10:48

Polecam http://www.jasna.sk/osrodek/chopok-pono ... u/pl/zima/

Tam każdy znajdzie coś dla siebie. Dojazd około 2,5 h odległość 170 km.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... BQ&dur=667

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Sport i rekreacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości