23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
awiola
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2007, 14:02
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: awiola » czwartek, 14 marca 2013, 21:49


Awatar użytkownika
BoRRo
Bardzo towarzyski
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 14:44
Lokalizacja: Moja mała Holandia:]
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: BoRRo » czwartek, 14 marca 2013, 22:23

dziękuję za komplement z twojej strony do mnie :) przykro mi że jesteś starą ropuchą która ma swoje lustereczko :) puknij ty się w te swoje czółko spójrz w lustro i pomyśl skoro tobie w życiu nie wychodzi , to czemu ma innym nie wychodzić , jedyne co Ci wyszło to tylnym otworem , wiec daj mi już spokój bo każde rozwiązanie rządu w demokratycznym kraju skutkuje przedterminowymi wyborami , no chyba że u nas jest komunizm lub reżim , mało wiesz a dużo pieprzysz.

a po drugie

Widzę, że te wszystkie problemy jeszcze Cię nie dotyczą. A zacznij się zastanawiać, co się stanie kiedy będziesz potrzebował pracy, lekarza, szkoły dla dziecka. Póki co nic Cię to nie obchodzi, ale kiedyś zacznie. Jednak teraz nie obrażaj tych, których to wszystko dotyka i jest problemem dnia codziennego, jak żyć, za co i gdzie się leczyć żeby w ogóle żyć. "polaczkowość" to manipulacja, pod którą kryje się wymóg zamkniecia gęby na kłódkę, bo jak to, Polak ma coś chcieć? Wieśniak. I nie wiem czy jest z czego być dumnym wierząc w istnienie czegoś takiego, tym bardziej jeżeli w tym kraju przyszło Ci żyć, bo powinieneś widzieć, że nie dzieje się dobrze. Polaczkowość wymyślili sobie ludzie, którzy o dziwo wyjechali poza granice Polski. Nie dziwne? Skoro tak tu jest pięknie, a my "polaczki" się czepiamy, to dlaczego wyjechali?

a po trzecie:

zapoznaj się z http://zmieleni.pl/

a co powiecie na to?
Warszawa , Grób Nieznanego Żołnierza:

awiola
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2007, 14:02
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: awiola » czwartek, 14 marca 2013, 22:23

[quote="BoRRo"]dziękuję za komplement z twojej strony do mnie :) przykro mi że jesteś starą ropuchą która ma swoje lustereczko :) puknij ty się w te swoje czółko spójrz w lustro i pomyśl skoro tobie w życiu nie wychodzi , to czemu ma innym nie wychodzić , jedyne co Ci wyszło to tylnym otworem , wiec daj mi już spokój bo każde rozwiązanie rządu w demokratycznym kraju skutkuje przedterminowymi wyborami , no chyba że u nas jest komunizm lub reżim , mało wiesz a dużo pieprzysz.

Tak oto wygląda dyskusja na poziomie wielkiego rewolucjonisty borro.
Szkoda słów. "Głową muru nie przebijesz". Widzę, że jesteś /inteligentny inaczej/ dlatego to mój ostatni post w tym temacie.
P.S.
Jeżeli już to jestem ropuchEm, a nie ropuchą, i nie musi ci być z tego powodu przykro. :D

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: karmelek » czwartek, 14 marca 2013, 22:25


Awatar użytkownika
BoRRo
Bardzo towarzyski
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 14:44
Lokalizacja: Moja mała Holandia:]
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: BoRRo » czwartek, 14 marca 2013, 22:54

karmelek
partie w Polsce to nie tylko PO , PIS, PSL, RUCH PALIKOTA, SLD, SOLIDARNA POLSKA czy RLR

są też inne zarejestrowane ale nie finansowane z budżetu Państwa które nie dostały się do koryta:

Chrześcijańska Demokracja III Rzeczypospolitej Polskiej (ChDRP)
Demokratyczna Partia Lewicy (DPL)
Komunistyczna Partia Polski (KPP)
Konfederacja Polski Niepodległej (KPN)
Kongres Nowej Prawicy (Nowa Prawica)
Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (KPEiR)
Libertas Polska (Libertas)
Liga Obrony Suwerenności (LOS)
Liga Polskich Rodzin (LPR)
Narodowe Odrodzenie Polski (NOP)
Obrona Narodu Polskiego (ONP)
Organizacja Narodu Polskiego – Liga Polska (ONP-LP)
Partia Demokratyczna – demokraci.pl (PD)
Partia Kobiet (PK)
Partia Regionów (Regiony, PR)
Partia Zielonych (PZ)
Polska Lewica (PL)
Polska Partia Narodowa (PPN)
Polska Partia Piratów
Polska Partia Pracy – Sierpień 80 (PPP-Sierpień 80)
Polska Partia Socjalistyczna (PPS)
Polska Patriotyczna (Polska P.)
Polska Racja Stanu (PRS)
Polska Wspólnota Narodowa (PWN)
Polski Ruch Monarchistyczny (PRM)
Porozumienie Polskie (PP)
Prawica Rzeczypospolitej (Prawica, PR)
Przymierze dla Polski (PdP)
Przymierze Narodu Polskiego (PNP)
Ruch Katolicko-Narodowy (RKN)
Ruch Ludowo-Narodowy (RLN)
Ruch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka (ROG)
Ruch Patriotyczny (RP)
Samoobrona
Samoobrona Odrodzenie (SO)
Stronnictwo Demokratyczne (SD)
Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe (SKL)
Stronnictwo Narodowe (SN)
Stronnictwo "Piast" (S „Piast”)
Stronnictwo Pracy (SP)
Unia Lewicy (UL)
Unia Polityki Realnej (UPR)
Unia Polskich Ugrupowań Monarchistycznych (UPUM)
Zieloni 2004 (Zieloni)
Związek Słowiański (ZS)
Bezpieczeństwo i Spokój (BiS)
Chrześcijańska Inicjatywa Społeczna (ChIS)
Demokracja Bezpośrednia (DB)
Elektorat
Europa Wolnych Ojczyzn – Partia Polska (EWO-PP)
Forum Samorządowe (FS)
Jedność Rzemieślniczo-Kupiecka (JRz-K)
Lepsza Polska (LP)
Partia Emerytów Rencistów Rzeczypospolitej Polskiej (PER RP)
Partia Kierowców – Bezprawiu Stop (Partia Kierowców)
Partia Postępu Antyklerykalna Polska (PPAP)
Partia Rozwoju (PR)
Partia Zielonych Rzeczypospolitej Polskiej (PZ RP)
Polska Partia Imperium Słowiańskiego „Razem” (PPIS)
Polska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSPR)
Polski Ruch Uwłaszczeniowy (PRU)
Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych i Specjalnej Troski (PFONiST)
Polskie Porozumienie Przedsiębiorczości i Pracy (PPPiP)
Porozumienie Pokoleń (PPok)
Powszechna Partia Internetowa (PPI)
Przymierze Ludowo-Narodowe (PLN)
Stronnictwo Narodowe im. Dmowskiego Romana (SND)
Stronnictwo Patriotyczne Polski i Polonii (SPPiP)
Sztandar Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski (SzMBLBKP)
Związek Weteranów Wojny (ZWW)

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: karmelek » piątek, 15 marca 2013, 00:01


mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: mixter » piątek, 15 marca 2013, 08:18

Znalazł się BoRRo - osoba,która ma więdzę na temat aktualnej sytuacji i chce to naświetlić .Cóż w tym takiego złego . Chcę to wierzę w to co pisze lub nie czytam . A tu z każdej strony ujadanie.
Teksty w stylu ,,Hmm organizowanie akcji przeciwko rządowi bez zaplecza politycznego jest dla mnie jeszcze większą głupotą... To w takim razie kto miałby dojść do władzy po obaleniu rządu Tuska? '' Odpowiadam :POLACY wybiorą bo jest z kogo wybierać , przypominam lata osiemdziesiąte przykładem zmian!!! Więcej szacunku do BoRRo proszę .Pzdr.

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: pionka » piątek, 15 marca 2013, 09:53

Ma wiedzę? A niby w czym ona się objawia? Z tego co tu czytam to raczej nie bardzo to widać. Wypunktowałem mu dwa przykłady na podstawie sytuacji z życia wziętych, że pisze bzdury to mi odpisał, że może teraz jest dobrze ale już niedługo będzie tragicznie. Taa.. wszędzie czai się ZŁOOOOOO.

Za to na pewno wiedzę na temat "kopiuj - wklej" ma opanowaną do perfekcji. I w ferworze wklejania zapomina o wycinaniu słówek typu "zwiń" przekopiowanych razem z tekstem z innych portali.
I najciekawsze jest to, że do wszystkich wypisuje, że dają się omamiać mediom a sam jest bezmyślną kopiarką tych mediów. A nie, sorry, nie "tych" mediów bo w tych czai się ZŁOOOO, on kopiuje te "dobre".

mixter piszesz, że POLACY wybiorą nowych? A kto wybrał tych co są teraz? RUMUNI?
Zobacz w sondaże i uświadom sobie, że nic się nie zmieni.

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: mixter » piątek, 15 marca 2013, 11:15

Pionka - zaczyna się ,,26 marca na Śląsku ma dojść do 4-godzinnego strajku generalnego - ogłosiły związki po czwartkowych rozmowach z rządem. Wicepremier Janusz Piechociński ocenił, że mimo rozbieżności, w wielu kwestiach udało się porozumieć i apelował, by strajk nie był dotkliwy. ''
Nowi wyborcy - bezrobotni m. in. będą głosować za zmianami .

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: karmelek » piątek, 15 marca 2013, 11:53


martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: martini » piątek, 15 marca 2013, 12:12

Przestańcie ubliżać Boro bo to nie on wymyślił te akcje, zaglądnijcie na FB, widziałem ogłoszenia nawet na Tablica.pl. Pudlu i innych portalach.Brawo że nagłaśnia i tutaj ponieważ moderatorzy z peło bocheńskiego nie puscili takiego info w komentarzach.Jeśli wam to nie pasuję, czujecie się szcześliwi nie komentujcie, nie obrazajcie, nie skłócajcie.Cieszę się że w Bochni jest tylu szcześliwych ludzi, szkoda tylko że większość na tym forum to jakieś pieski z upadającej PO.No ale spokojnie damy radę, nie dajcie się podpuszczać i tyle.

Leming
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: środa, 13 marca 2013, 21:21
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: Leming » piątek, 15 marca 2013, 12:46

Zgadzam się, BoRRo troche zagalopował :) i zgadzam się przeklajanie manifestów itp ze stron mało wiarygodnych mija się z celem.
Ja również nie chcę obalać rządu, bo najzwyczajniej i tak nie ma jakiegoś charyzmatycznego przywódcy za którym bu poszedł lud - nie te czasy poza tym :)
Ale sama idea protestu - i na niej się skupmy- jest jak najbardziej potrzebna. Władza dalej się nam będzie śmiała w twarz, jeśli nic nie będziemy robić. A i rząd widząc jakieś ruchy przeciwko sobie może się troche ogarnie, a może właśnie Ci co nie chodzą na wybory pomyślą - źle się dzieje w Polsce trzeba coś zmienić?
@ Pionka - wymień proszę więcej sukcesów rządu niż kredyt i rachunek za gaz - (co do rachunku za gaz to i tak dalej płacimy za gaz jedne z najwyższych stawek w Europie - wyższe niż np Niemcy i Wilka Brytania - choć wydawac by się mogło że przesył gazu tam powinien kosztować więcej) - ale rząd Tuska nie robi nic w tym kierunku - a ciągle powtarza że stosunki Polsko rosyjskie są świetne (co najlepiej obrazuje sytuacja w powrotem wraku i czarnych skrzynek tupolewa - co jest żenujące i upokażające dla Polski że te są w Rosji) - wracając do gazu jeszcze - poczytajcie o planach Kaczyńskiego Lecha o gazie Azerbejdżanu kiedy się chciał porozumieć z ukrainą Litwą Gruzją, to może byśmy mieli tańszy gaz, kolejna rzecz - Nord Stream (pomijam ze gazociąg nie dośc że omija Polskę ale to pokazuje co Polska może, jak się liczy na arenie europejskiej i kim jesteśmy dla przyjaciół z NIemiec) zablokuje dostęp dla większych statków do gazoportu w świnoujściu - co też będzie miało wpływ na ceny gazu - gdzie są rządzący??? Pozatym w perspektywie łupków - podpisaliśmy umowę z Rosją na 40 lat na gaz i to za ceny kosmiczne!! To jest to Pionka co dla Twoich niskich rachunków za gaz zrobiła ekipa rządząca :(

Awatar użytkownika
BoRRo
Bardzo towarzyski
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 14:44
Lokalizacja: Moja mała Holandia:]
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: BoRRo » piątek, 15 marca 2013, 16:15

każdy ma swoje zdanie na ten temat , każde zdanie powinno się uszanować ale tego co mówi Pani Ewa Kopacz normalnie przeraża , czy ona jest głupia ? czy upośledzona?

http://fakty.interia.pl/polska/news-kop ... dz,nId,943

teraz mi powiedz Pionka gdzie te miliardy Euro dla Polski które Donek Załatwił?
http://niezalezna.pl/39467-polacy-wprow ... la-donalda

i jeszcze jedno Mi powiedz o jakich sondażach mówisz? TNS OBOP??
TVP? TVNu? czy Może Polsatu? jeżeli o takie sondaże Ci chodzi to sorry , nie mamy o czym gadać ,
i dalej odkręcaj kurek w swojej kuchence i ciesz się jednym z najdroższych w europie cen gazu.

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: muza » piątek, 15 marca 2013, 18:49

Ale za to fajnie, że Stoch wygrał :D

Dzięki BoRRo za linki. Nie lubię szperać po necie, a tu mam podane na tacy. Wzięłam na tapetę artykuł o polskich korzeniach Merkel i stwierdzam, że jedynie komentarze mi się podobały, bo jej przeszłość to nie bardzo. Niechby sobie była już czystej krwi nordyckiej....Komentarze - inteligentne i dowcipne, naprawdę na poziomie : "a Tusk niemieckie. Czyż to nie urocze?" :mrgreen:
A ten obrazek spod Grobu w Warszawie - to już nie jest żadna tajemnica. Tajemnicą sa natomiast rozmowy prowadzone cichaczem z Izraelem w sprawie zadośćuczynienia po II wojnie....oczywście to my - im. Ajajaj :mrgreen: Wisielczy mam dziś humor.

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: pionka » piątek, 15 marca 2013, 19:50


Awatar użytkownika
Pan Mak
Częsty gość
Posty: 45
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 14:29
Lokalizacja: Bochnia City
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: Pan Mak » piątek, 15 marca 2013, 23:44

Wszyscy tu krzyczą, że obalenie rządu nie ma sensu i w ogóle, ale czy dlatego mamy siedzieć w domach, nic nie robić i tylko myśleć, że będzie lepiej? To ma sens? Raz, drugi ludzie wyjdą na ulice, trochę pokrzyczą, to może w końcu ktoś się będzie z tym ludem liczył, a nie za plecami po cichu sprzedawał kraj.
Ktoś piszę o Strajku, informuje o tym na forum(bo ma do tego takie prawo i dobrze, że z niego korzysta bo w "wolnych" mediach o tym nie słyszałem) a inni się na niego rzucają i jadą z góry na dół.
To jest ta wolność słowa w demokratycznym państwie? Piszecie do siebie z taką nienawiścią , że normalnie aż ciary człowieka przechodzą jak to czyta.
Jest zaplanowany strajk i zobaczymy co się z niego urodzi. Jak komuś się tak świetnie żyje w tym kraju, nie obawia się niczego, itp. to gratuluje.

MajteczkowyDoktor
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 16 marca 2013, 11:02
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: MajteczkowyDoktor » sobota, 16 marca 2013, 11:21

I jak chcecie niby obalić ten rząd? Zbrojnie? Rząd może być odwołany tylko przez dymisję Premiera lub SEJM poprzez wotum nieufności, co w naszych realiach jest niemożliwe, gdyż opozycja nie ma i nie będzie miała większości w Sejmie. Rozwiązanie Sejmu i zarządzenie nowych wyborów może nastąpić tylko przez samorozwiązanie (co jest również niemożliwe z w/w powodu) lub przez prezydenta w przypadku niemożności wyłonienia rządu. Także cele,do których dążą organizatorzy strajku realnie mogą zostać osiągnięte przy następnych wyborach. Chyba nie mówimy tutaj o zamachu stanu (!?) bo chyba nie wierzycie, że posłowie wezmą sobie do serca strajk i postanowią o samorozwiązaniu lub Donek zreflektuje się i poda się do dymisji .

Z większością postulatów się zgadzam, jednakże parę z nich jest bzdurnych, np:
1. Zmniejszenie liczby posłów do 100 z wyborami bezpośrednimi w Jednomandatowych okręgach wyborczych. - dobra, a kto będzie tworzył ustawy, kto obsadzi wszystkie komisje, jak uzyskają większość do uchwalenia ustawy?
3. Likwidacja immunitetów poselskich aby nie dochodziło do nadużyć przez polityków. -wiem że posłowie nadużywają immunitetów, ale muszą one istnieć bo zrobi nam się tu druga Białoruś - odpowiedzialność karna za poglądy polityczne, aresztowania przed ważnymi głosowaniami itd. itp.
5. Wprowadzić nadzór nad pracą prokuratury. Za błędne decyzje oraz za dopuszczanie do uniewinnienia grup przestępczych a także morderców prokuratorzy powinni ponosić karę w postaci odebrania im uprawnień. -jak wyżej

A teraz mój ulubiony punkt:

17. Przeprowadzić referendum w sprawie przystąpienia do strefy EURO. - my, Polacy zgodziliśmy się już na przystąpienie Polski do strefy EURO! Stało się to w 2003 roku, kiedy zgodziliśmy się na przystąpienie Polski do UE, jednym z warunków przystąpienia do UE jest wprowadzenie w przyszłości EURO. Tak więc ten postulat jest całkowicie bezsensowny.

Fala hejterów za 3,2,1...

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: mixter » sobota, 16 marca 2013, 12:52

Zamiast pisać dyrdymały lepiej sięgnąć do histori np. lat osiemdziesiątych .Nie takie ,,potęgi'' ugięły się i możecie dzisiaj, dzięki temu wypowiadać się - co prawda niektórzy absurdalnie .Pzdr.
P.S.Czerpanie wiedzy z tendencyjnych mediów nie wystarcza .

Awatar użytkownika
BoRRo
Bardzo towarzyski
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 14:44
Lokalizacja: Moja mała Holandia:]
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: BoRRo » sobota, 16 marca 2013, 13:35

Mixter trzeba pamiętać o historii skoro lubi się powtarzać , a tą historię chcą nam zabrać w szkołach , chcą likwidacji bibliotek , coraz więcej osób trafia na bruk , setki ludzi nagle traci prace, niedługo zrobi się u nas druga Rosja będzie bieda i bogactwo zero klasy średniej , w mediach trąbią o energii atomowej że ponad 60% społeczeństwa chce tej energii co jest bzdurą , z naszym szczęściem i zarządzaniem mielibyśmy drugi Czarnobyl. 1/3 dzieci je tylko ciepły posiłek w szkołach.
poczytajcie o młodzieżówce lewicy to co się tam dzieje przeraża Piotr Nowak działacz lewicy założył funpage na facebooku "Jan Paweł II [cenzura] mi szlugi" gdzie jest pełno wyzwisk na temat naszego Ojca Świętego.

Każdy na to w dupie , zwłaszcza Ci co na to wszystko plują póki nie dotyczy to Ciebie ,
przyjdzie czas , gdy odczujecie na własnej skórze tą naszą zieloną wyspę .

Unia zabiera na suwerenność o którą walczyli wasi dziadowie.

daraja_wahusz
Bardzo towarzyski
Posty: 217
Rejestracja: niedziela, 7 marca 2010, 08:51
Kontaktowanie:

Re: 23 Marca 2013. Ogólnopolski Strajk Generalny!!!

Postautor: daraja_wahusz » sobota, 16 marca 2013, 14:25


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości