ciekawostki polityczne

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

ciekawostki polityczne

Postautor: chrombek » wtorek, 24 lipca 2012, 23:15

otwieram ten temat dla osób które się cokolwiek interesują polityką , zapraszam do wrzucania filmików i zdjęć, mam nadzieję że my jako obywatele w niby demokratycznym kraju będziemy coś mieli do powiedzenia :))))))))

awiola
Częsty gość
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2007, 14:02
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: awiola » środa, 25 lipca 2012, 12:46

Czegoś tu nie rozumiem. Otwierasz nowy wątek, pewnie chcesz nim zainteresować forumowiczów, a od razu ustawiasz go tendencyjnie? Jeśli nie mam racji to uzasadnij jakoś ten cytat ..." w niby demokratycznym kraju ...". Demokracja to nie przysłowiowa szklanka, która może być w połowie pusta, lub w połowie pełna.

Awatar użytkownika
Ulver
Bardzo towarzyski
Posty: 398
Rejestracja: sobota, 23 października 2010, 19:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: Ulver » środa, 25 lipca 2012, 18:43


chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: chrombek » środa, 25 lipca 2012, 19:53


karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: karmelek » środa, 25 lipca 2012, 21:55


chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: chrombek » środa, 25 lipca 2012, 22:42


lekchoduch
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek, 28 stycznia 2011, 13:30
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: lekchoduch » czwartek, 26 lipca 2012, 10:02

Watek jest bez sęsu i nic nie wnosi, będzie prowokował tylko pyskówkę

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: mixter » czwartek, 26 lipca 2012, 10:37

Jak ,,sęsu'' w Twoim wydaniu

lekchoduch
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek, 28 stycznia 2011, 13:30
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: lekchoduch » czwartek, 26 lipca 2012, 12:33

już widać że miałem rację

Awatar użytkownika
zby
Bardzo towarzyski
Posty: 318
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 20:12
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: zby » czwartek, 26 lipca 2012, 12:41


Awatar użytkownika
Ulver
Bardzo towarzyski
Posty: 398
Rejestracja: sobota, 23 października 2010, 19:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: Ulver » piątek, 27 lipca 2012, 13:04

Do „ciekawostek politycznych”, można byłoby zaliczyć :roll: np. informacje typu: „Samorządowcy w kraju, zrzekają się wynagrodzenia za funkcję, którą traktują jako misję dla dobra ogółu, a nie chęć dodatkowego zarobku”, „Wielki koncern Fikumiku wchodzi na polski rynek! Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Gospodarki stawia twarde warunki dotyczące kwestii podatkowych i pracowniczych, na które koncern Fikumiku przystaje”, „Poseł X dobrowolnie składa wniosek o cofnięcie immunitetu, chcąc oczyścić się z zarzutów zawartych w pomówieniu” itd. itp... co jest niemożliwością. Rzeczywiście, temat „martwy”. Od razu lepiej go zamienić ( czy dopisać? ) na „Wk#wiające Ciekawostki Polityczne”. Będzie raźniej, będzie można się pokłócić na luzie, będzie „normalnie” :mrgreen:

lekchoduch
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek, 28 stycznia 2011, 13:30
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: lekchoduch » piątek, 27 lipca 2012, 17:46

to co napisałeś to by byly cuda polityczne

darkam
Częsty gość
Posty: 47
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 11:19
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: darkam » sobota, 28 lipca 2012, 00:38

Poszukajcie sobie cytatów z Churchilla dotyczących demokracji :)
Wadą naszej demokracji jest to, że prawo głosu mają osoby nie mające pojęcia na co głosują, np.: w referendum wystarczy odpowiednio sformułować pytanie, aby określić wynik, bo niewiele osób rozumie co czyta, a już na pewno nie jest świadomych następstw tychże decyzji, np.: ja nie wiem czy powinno się budować elektrownie atomową, bo sie na tym nie znam.

Z innej beczki, to największym problemem naszych czasów jest permanentne wtrącanie się państwa do życia szarego człowieka i regulowania każdej dziedziny życia, choćby nawet pozycji kur w kurniku (paranoja). Jestem za demokracją, ale wolnościową, z minimalistycznym państwem, które stoi na straży mojego bezpieczeństwa i nie okrada mnie z większości pensji.
Posłuchajcie sobie na YT wykładów Jędrka o średniowieczu, jak to w tedy było. Chłop na pańszczyźniane musiał pracować 40 dni w roku, a my w lipcu mamy dzień wolności podatkowej :/

chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: chrombek » niedziela, 29 lipca 2012, 00:16


duke_xxx
Częsty gość
Posty: 79
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2008, 10:03
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: duke_xxx » poniedziałek, 30 lipca 2012, 13:39

Odkąd rządzi PO postawiono już grubo ponad 300 fotoradarów, a to dopiero początek.


podatnik
Bardzo towarzyski
Posty: 367
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 13:13
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: podatnik » poniedziałek, 30 lipca 2012, 19:36


darkam
Częsty gość
Posty: 47
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 11:19
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: darkam » poniedziałek, 30 lipca 2012, 21:43

A może byłby ktoś zainteresowany uczestnictwem w "czwartkowych spotkaniach" w jakiejś knajpce, żeby porozmawiać "o polityce", a jak dobrze pójdzie to może jakiś ruch się zawiąże...
Jeśli się zjednoczymy, to zwiększymy siłę głosu, głosu rozsądku (mam nadzieję).

Można by przygotować agendę spotkania i raz na dwa/trzy tygodnie porozmawiać o aktualnych problemach, które są poruszane w sejmie. Przydało by się znaleźć osoby z różnymi poglądami, wtedy będzie ciekawiej. Nie chodzi mi o obrażanie się i wyładowywanie frustracji, ale o konstruktywną rozmowę na poziomie, gdzie każde zdanie będzie miało znaczenie, gdy tylko znajdą się argumenty popierające je.

Czekam na opinię, bo to jak na razie luźna propozycja.

Awatar użytkownika
Ulver
Bardzo towarzyski
Posty: 398
Rejestracja: sobota, 23 października 2010, 19:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: Ulver » poniedziałek, 30 lipca 2012, 22:03


chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: chrombek » poniedziałek, 30 lipca 2012, 22:33

hehehehe ciekawe po co ja czytałem twą całą wypowiedź jak tobie chodziło tylko o to "W historii powojennej chociażby koalicje z PSL były normalne, wieloletnie i prowadzące do bratania się antagonistycznych partii." niestety ludzie widzą czym jest psl, a reszta wypowiedzi wyrwana z kontekstu i poczytaj może jeszcze raz dobrze http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasady_pa% ... ratycznego a szczególnie punkt pierwszy chciałbym jeszcze dodać "to stwierdzisz że demokracja w obecnej RP istnieje, jest jeszcze wiele do dopracowania i zmienienia ale chociażby to że możesz pisać wierutne bzdury, paszkwile i krytykować na forum /bynajmniej nie anonimowo" czy jest to jakaś groźba w stosunku do mnie?

duke_xxx
Częsty gość
Posty: 79
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2008, 10:03
Kontaktowanie:

Re: ciekawostki polityczne

Postautor: duke_xxx » wtorek, 31 lipca 2012, 14:44

W Polsce mamy demokrację ułomną i jest to oficjalna nazwa ustroju politycznego w Polsce. Niech nikt nie mówi, że w Polsce jest demokracja (pełna) bo niestety Polska nie spełnia warunków by o takiej demokracji można było mówić.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości