Wódka i papierosy w samolocie do Turcji

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
guowamaua
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 23:19
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Wódka i papierosy w samolocie do Turcji

Postautor: guowamaua » wtorek, 26 czerwca 2012, 16:07

Mam takie pytanie, jeśli ktoś się orientuje ile wódki i papierosów można wziąć ze sobą to samolotu do Turcji? I gdzie ja przechowywać, w bagażu głównym czy w podręcznym?

Awatar użytkownika
Bochniak REAL
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2005, 18:45
Lokalizacja: Z Solnego Grodu
Kontaktowanie:

Re: Wódka i papierosy w samolocie do Turcji

Postautor: Bochniak REAL » wtorek, 26 czerwca 2012, 16:43

Bez sensu jest cokolwiek zabierać, no moze fajki bo są lekkie. Całą vóde i piwo można kupić na bezcłowce zaraz po odprawie w podobnych cenach. Nie zalicza ci sie to do wagi bagażu rejestrowego ani podręcznego, pozatym nie widziałem żeby ktoś miał problem z wejsciem nawet znacznej ilośći alko do samolotu z takiego sklepu. Mimo że oficjalnie mozna wwieźć 1 l alkoholu powyzej 22% oraz 2 l alkoholu ponizej 22%. Leciałem kilkanaście razy w rózne miejsca w tym do Turcji tak że luzik. (chyba ze masz na myśli jakąś mega kontrabande, pewnie zaraz tu się rozpiszą fachofffcy ile czego wniosł :) )
Przechować najlepiej w podręcznym, albo tak jak ci zapakują w firmowej reklamówce :) z regóły małe butelki są w plastiku :) co zmniejsza ich wage. A poźniej to już albo spożywasz albo nad głowe :P

p.s. jeśli masz lekki bagaż i mieścisz sie w normie oczywiscie mozesz do głownego wpakować, ale tylko do niego. też tak woziłem, pasuje jednak zabezpieczyć szkło.

Awatar użytkownika
guowamaua
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 23:19
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Wódka i papierosy w samolocie do Turcji

Postautor: guowamaua » wtorek, 26 czerwca 2012, 16:47

Nie no mam zamiar wziąć 2 butelki tylko nie wiem właśnie jak to jest czy mogę kupić w sklepie wcześniej czy w bezcłowej bo słyszałam, że w Katowicach jest drożej niż w normalnym sklepie..

Awatar użytkownika
Bochniak REAL
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2005, 18:45
Lokalizacja: Z Solnego Grodu
Kontaktowanie:

Re: Wódka i papierosy w samolocie do Turcji

Postautor: Bochniak REAL » wtorek, 26 czerwca 2012, 17:23

Ceny rożne, zazwyczaj są to tak małe rożnice, że bez sensu targać tą flaszke od nas.

Kwestia wyboru. Ja już od dawna kupuje w Baltonie :), pozatym to ma swój urok :) wkońcu jedżie sie na wakacje. A Tesco mamy na codzień :).

Awatar użytkownika
guowamaua
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 23:19
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Wódka i papierosy w samolocie do Turcji

Postautor: guowamaua » wtorek, 26 czerwca 2012, 20:12

No tak rozumiem ale mi właśnie zależy, żeby ta wódka była typowo polska, bo nie wiozę jej dla siebie ;)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości