Nacjonalizm

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
valachi
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 15:05
Kontaktowanie:

Nacjonalizm

Postautor: valachi » wtorek, 7 lutego 2012, 21:24

Witam!

Chciałbym zapytać, czy na forum znajdują się osoby o poglądach nacjonalistycznych i konserwatywnych. Może udałoby się zorganizować jakieś np: forum dla osób dla takich poglądów z Bochni i okolicy. Uważam że każda aktywność jest korzystna, dla wspólnego celu.

WilkBardzozly
Częsty gość
Posty: 31
Rejestracja: środa, 1 lutego 2012, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: WilkBardzozly » wtorek, 7 lutego 2012, 22:09

Nie ma sensu tworzyć czegoś nowego. Zapisz się do Młodzieży Wszechpolskiej bo być może są tam zapisane osoby z Bochni i dopiero w tedy spróbować stworzyć jakaś bocheńska strukturę MW :) Możesz też, zainteresować się Fundacją Republikańską. Generalnie to życzę powodzenia! :)

BDTR
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: BDTR » wtorek, 7 lutego 2012, 23:20

Aż się zarejestrowałem, by odpowiedzieć.

W bch pewnie znajdą się ludzie o jedynych słusznych poglądach :lol: , lecz nic zorganizowanego na miejscu nie funkcjonuje. Najbliżej struktury RN znajdziesz w Krk, to jest Młodzież Wszechpolską, Małopolskich Patriotów, ONR, tudzież NOP.

Narodowa aktywność jak najbardziej na +, jednakże sugerowałbym najpierw zebrać jakąś grupę znajomych o wspólnych poglądach, tudzież dołączyć do takiej ekipy, niż powoływać nowojakościową organizacje w Bch. Szkoda że nie ujawniłeś się wcześniej, bo organizowaliśmy w gronie znajomych wyjazd na zeszłoroczny MN z bocheńszczyzny w przyzwoitym towarzystwie.

Jeśli chcesz szukać kontaktów do poszczególnych ekip w okolicy, to najprościej odezwać sie do nich via Fb, nie ma co się obawiać, wszystkie organizacje są otwarte na nowych ludzi.

Jak masz jakieś konkretniejsze pytania - pisz.

CWP

WilkBardzozly
Częsty gość
Posty: 31
Rejestracja: środa, 1 lutego 2012, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: WilkBardzozly » środa, 8 lutego 2012, 10:02


Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Jurko » środa, 8 lutego 2012, 10:21

Ku Klux Klan też zakładacie?

Awatar użytkownika
michdom
Częsty gość
Posty: 81
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 17:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: michdom » środa, 8 lutego 2012, 10:39

Będziecie pięć piw zamawiać?

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Jurko » środa, 8 lutego 2012, 10:41

A sprzeda ktoś małolatom? Chociaż pewnie im jakiś ichni fuhrer zamówi

Awatar użytkownika
Rogue 5
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 23:50
Lokalizacja: z miasta!
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Rogue 5 » środa, 8 lutego 2012, 11:17

Nie ma to jak nacjonalizm, czy raczej konserwatyzm sprowadzać do faszyzmu. Brawo! Bardzo mądre podejście. Idźcie i podajcie rękę pani Wandzie Nowickiej, której synek komunista popiera wymordowanie polskich oficerów w Katyniu, a ona nie widzi w tym nic złego.
Ostatnio zmieniony środa, 8 lutego 2012, 11:44 przez Rogue 5, łącznie zmieniany 1 raz.

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Jurko » środa, 8 lutego 2012, 11:31

Z tą panią Nowicką a raczej jej synkiem to mnie troszkę zaskoczyłeś. Mógłbyś podać jakis link? Bo troszkę mi ciężko uwierzyć w aż taką głupotę.

A nacjonalizm jest bardzo bliski faszyzmowi więc się nie dziw że się każdemu jednoznacznie kojarzy.

Awatar użytkownika
Rogue 5
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 23:50
Lokalizacja: z miasta!
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Rogue 5 » środa, 8 lutego 2012, 11:46


BDTR
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: BDTR » środa, 8 lutego 2012, 11:50

Widzę że temat zrobi się napinkowy. Odpowiadając kolegom:

Nie, ku klux klan nie ma nic wspólnego z polskim nacjonalizmem, podobnie jak faszyzm, nazizm, itp. mimo chęci wielu niedouczonych/złośliwych osób do łączenia tych pojęć. Zainteresowanym polecam książki takie choćby jak "Nacjonalizm chrześcijański" prof. Bogumiła Grotta, gdzie opisana jest historia polskiego Ruchu Narodowego, jego stosunek do faszyzmu, nazizmu itp.

Pięciu piw - co było żenującym tłumaczeniem posłów LPRu używania salutu rzymskiego - nie będziemy zamawiać. Tzn piwa i owszem, czasem zamawiamy, lecz niekoniecznie w ilości 5.

Nie - nacjonalizm nie jest bliski faszyzmowi. Tzn, jesli kolega chce podyskutować na ten temat merytorycznie, wymieniając owe podobieństwa, podając fakty, opracowania naukowe - jestem otwarty na rozmowe. Natomiast argumentacja z TVNu pt: "Manifestanci używają haseł nawołujących do przemocy, jak Bóg, Honor, Ojczyzna" raczej do mnie nie trafia.

Co do syna Nowickiej, wystarczy spytać googla, linki pierwsze z brzegu:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/syn_ ... 17416.html
http://www.tvn24.pl/1,1723617,druk.html

Oryginalnej wypowiedzi jakos nie mogę sie doszukać... Może dlatego że forum na którym się znajdowała zostało zamknięte za propagowanie totalitaryzmu?

i jeszcze rozmowa z Nowicką, w MK 2 tygodnie temu:
http://www.youtube.com/watch?v=c4abksJ13NE

Awatar użytkownika
Foox
Częsty gość
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2005, 13:10
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Foox » czwartek, 9 lutego 2012, 12:01

Polityka.pl cytowała fragmenty z tamtego forum. Zresztą wystarczy poszukać trochę o działalności tej organizacji oraz Pana Nowickiego.

Tutaj link http://www.polityka.pl/kraj/259784,1,im ... kiego.read

I jeszcze nasuwa mi się taka myśl, jako komentarz do niektórych postów. Wypowiedział te słowa działać lewicy.
"Domowski nie był faszystą, ale chciał nim być."

Pozdrawiam!

Nestorcwp
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 9 lutego 2012, 19:52
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Nestorcwp » czwartek, 9 lutego 2012, 21:06

No tak. Ludzie spod tęczowych i gwieździstych flag będą polskich patriotów nazywać faszystami. Przecież operując tymi hasłami, najlepiej nastawić wrogo polskich obywateli do patriotów. Ponadto to nie europejskie, żeby kochać swój kraj, gdy trzeba się utożsamiać z Brukselą.

Ja odpadam od takiej wizji "patriotyzmu". Mogę dla nich być nacjonalistą lub faszystą. Do nich i tak nie dotrze, co to jest prawdziwe umiłowanie naszej Ojczyzny.

Mam nadzieję, że w Bochni powstanie w końcu oddział ONR. Dla zainteresowanych

CWP

BDTR
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: BDTR » czwartek, 9 lutego 2012, 21:46

To nie jest kwestia nadziei, to jest kwestia chęci i zaangażowania, oraz ogarnięcia grupy ludzi którym się chce działać.

CWP

chrombek
Bardzo towarzyski
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 19:43
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: chrombek » czwartek, 9 lutego 2012, 23:51


Awatar użytkownika
Rasta
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 18 sierpnia 2006, 20:07
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: Rasta » piątek, 10 lutego 2012, 11:57

Ja osobiście nie rozumiem jednej rzeczy. Nacjonalizm jest ruchem prawicowym, faszyzm jest ruchem lewicowym. Skąd więc wzięło się, powtarzane często w mediach przy okazji MN określanie Narodowców mianem faszystów ? Przecież to są przeciwne bieguny polityki. Ja rozumiem, że nawet wikipedia podaje taką definicję, ale w tym samym artykule zaznacza, że faszyzm powstał dzięki temu, że cytuję: liczne kręgi socjalistów zachodnioeuropejskich (w tej liczbie Benito Mussolini) były rozczarowane brakiem przepowiedzianej przez Marksa rewolucji i samoistnego upadku kapitalizmu. Przyznaję się bez bicia, że nie rozumiem tego.

Co do samego faszyzmu to rzeczywiście słowo to odbierane jest negatywnie, głównie z powodu mylenia go z nazizmem. Na dobrą sprawę gdyby się zastanowić większość systemów autorytarnych jest bardzo zbliżonych do faszyzmu. Również gdyby podpasować rządy piłsudczyków w 20 leciu międzywojennym do głównych założeń faszyzmu, można by się bardzo zdziwić. Czy wyszło to naszemu krajowi na złe ?

A korzystając z okazji chciałem się zapytać obecnych tu Narodowców, jak rozpatrujecie ewentualną współpracę z liberałami ? Tak z czystej ciekawości, głównie chodzi mi o sprawy gospodarcze :)

BDTR
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 7 lutego 2012, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Nacjonalizm

Postautor: BDTR » piątek, 17 lutego 2012, 20:19

Co do kwestii liberałów - rozumiem że mówimy tu o gospodarce i jej wizji wg. wszelkiego rodzaju KaNaPowców, korwinistów, itp.

MW, ONR są stowarzyszeniami które nie mają sprecyzowanego konkretnego programu gospodarczego w swoim statucie/założeniach. Członkowie organizacji mogą posiadać różnorodne poglądy gospodarcze, nie ma w tej kwestii jakichs warunków do spełnienia, bo to nie KASE, tylko są to organizacje wychowawcze o profilu narodowym/patriotycznym. W związku z tym można spotkać tam liberałów, etatystów itp. W ramach Ruchu Narodowego ścierają się różne wizje gospodarcze :) choć imho liberałów (ale raczej rozczarowanych co do postaci JKM) jest sporo.

Odmienną kwestią jest taki NOP, który teoretycznie skupia ludzi o poglądach tercerystycznych. Jak to naprawdę wygląda nie wiem, nie rozmawiałem z ludźmi stamtąd na tematy gospodarcze, ale imho jest to wizja przestarzała, niemożliwa do wprowadzenia w dzisiejszym świecie, i nigdzie nie funkcjonująca.

Ruch Narodowy jako taki, raczej nie definiował jedynych właściwych poglądów gospodarczych, ani teraz, ani przed wojną, za czasów rozkwitu. Wtedy również działali w nim ludzie o odmiennych poglądach gospodarczych, jak Grabski czy Doboszyński.


Więc co do współpracy z liberałami - w konkretnych kwestiach, choćby dotyczących działań rządu (podwyżki podatkół, zadłużania państwa), które nie wpisują się ani w liberalizm, ani w socjalizm, tylko zwyczajny debilizm, sądze że taka współpraca jest możliwa. Natomiast nie wierzę w pełną współpracę na wszystkich frontach - z powodu różnych poglądów ludzi w Ruchu.


Zgadzam się w pełni z Twoją wypowiedzią na temat łączenia faszyzmu, nazizmu, nacjonalizmu. Cóż, tutaj daje o sobie znać po prostu brak wiedzy historycznej i politologicznej większości społeczeństwa, a także trwająca od kilkudziesięciu lat indoktrynację prowadzona przez komunistów i ich dzisiejszych, dzielnych, lewicowych następców.

-- poniedziałek, 13 lutego 2012, 20:52 --

Odświeżając temat... krótka lista nadchodzących wydarzeń w klimatach narodowych, którymi warto się zainteresować:



14 lutego
Kocham Polskę – to społeczna akcja reklamowa organizowana przez osoby działające non-profit, zainicjowana przez Młodzież Wszechpolską i propagowana przez młodych narodowców i patriotów. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnego patriotyzmu, miłości do ojczyzny jako kontry do świata konsumpcjonizmu.
http://kochampolske.com
http://www.facebook.com/pages/Kampania- ... 8115451398




18 lutego
Warszawska manifestacja na rzecz serbskiego Kosowa. Polscy nacjonaliści od kilku lat regularnie pokazują że nie zgadzają się z bandyckim oderwaniem Kosowa od macierzy.
http://www.youtube.com/watch?v=6tgMLcUF_uU
http://autonom.pl/index.php/news/kraj/1 ... osowa-2012



1 marca
W tym dniu obchodzić będziemy nowe, ustanowione w 2011 roku święto - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym oddajemy należny hołd ludziom którzy walczyli nie tylko z nazistowskim, ale i z komunistycznym okupantem, również po oficjalnym zakończeniu wojny.
http://nsz.com.pl/
http://ipn.gov.pl/portal/pl/848/15522/Wstep.html
W Krakowie również odbędą się obchody
https://www.facebook.com/events/292631640795912/
http://skwk.pl/wislaccy-patrioci/1040-m ... etych.html

-- piątek, 17 lutego 2012, 20:19 --

z

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości