BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Rozkłady jazdy autobusów, busów i wszystko co związane z komunikacją w naszym mieście
Awatar użytkownika
lukasik
Bardzo towarzyski
Posty: 252
Rejestracja: środa, 17 lutego 2010, 10:35
Lokalizacja: Bośnia
Kontaktowanie:

BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: lukasik » poniedziałek, 22 lutego 2010, 00:10

Wożą ludzi jak ziemniaki nie dbając o bezpieczeństwo klientów ... co o tym sądzicie ? o przepełnionych busach o wyprzedzaniu na trzeciego itd...przecież wiozą ludzi a nie worki z ziemniakami ???!!!

Awatar użytkownika
lukasik
Bardzo towarzyski
Posty: 252
Rejestracja: środa, 17 lutego 2010, 10:35
Lokalizacja: Bośnia
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: lukasik » poniedziałek, 22 lutego 2010, 00:13

chamstwo....

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: Champi » środa, 24 lutego 2010, 16:22

Po pierwsze - posty można edytować "przycisk edytuj" nad własnym postem.

Po drugie - to przecież jest znane nie od dziś, że jest tak ja piszesz. Nie podoba Ci się ich usługa to... niekorzystaj. Sama rozmowa tu na formum nie przyniesie poprawy. Ja już dawno przestałem korzystać z usług "busiarzy". Jak mam jechać do Krakowa najczęściej wybieram pociąg. Może trochę drożej i nieraz dłużej, ale zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej.

Jeżeli więcej ludzi przesiądzie się na pociągi to może właścicielom busów da to do myślenia. Choć szczerze mówiąc nie liczył bym na to. Spadnie frekfencja -> spadną dochody -> będą wieksze oszczędnośći -> gorsza jakość usług.

Szkoda, że nikt najpierw nie pomyśli o poprawie jakości nim... zbankrutuje.

Awatar użytkownika
evo9fan
Częsty gość
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2009, 23:47
Lokalizacja: Z daleka
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: evo9fan » środa, 24 lutego 2010, 23:37

To kierowca każe ludziom wsiadać, czy ich zmusza? Widzisz, że bus pełny - nie wsiadaj. Kierowca zatrzymuje się na przystanku bo potem od razu ludzie dzwonią ze skargami, że się nie zatrzymał... Taka prawda. Ja się nauczyłem, że w busach jest ciasno i mi to szczerze nie przeszkadza. Bo jak widzę pełnego busa, to nie wsiadam i jadę następnym i po robocie. Co do jazdy... Wolę szybciej niż przepisowo... Bo jakby jeździli tak jak przepisy nakazują to do Krakowa jechałbyś 2h...

Awatar użytkownika
lukasik
Bardzo towarzyski
Posty: 252
Rejestracja: środa, 17 lutego 2010, 10:35
Lokalizacja: Bośnia
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: lukasik » czwartek, 25 lutego 2010, 01:15

ok więc nie było tematu - idziesz na busa widzisz że pełno nie jedziesz tym -czekasz na następny - a jak nastepny pełny to jedziesz nastepnym a jak jeszcze coś nie tak to na pociąg - skoro już jedziesz tym pełnym busem to zmów modlitwę bo jak widzę nikomu to nie przeszkadza...dlatego właśnie busiarze wożą ludzi jak worki z ziemniakami bo nikomu to nie przeszkadza ...lepiej być wcześniej a niebezpiecznie niż parę minut pózniej a szczęśliwie ...nie szanujecie własnego życia ale ok ...chciałem tylko być może przełamać coś co mogło być możliwe ale ...jak Jesteście zadowoleni to zamykamy temat

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: Champi » czwartek, 25 lutego 2010, 02:21

Mi przeszkadza (patrz wyżęj), więc nie możesz powiedzieć że NIKOMU nie przeszkadza. Tobie też przeszkadza, więc jest nas już dwóch ;)

Może zrób ankietę tylko przemyślaną.

damianp6
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 21:46
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: damianp6 » piątek, 26 lutego 2010, 07:36

Każdemu to przeszkadza, ale nic na to nie poradzimy że są kursy przepełnione lub puste. Jeździ za duzo busów, przez co walczą o każdego klienta. Wszyscy narzekali na PKS'y, a było wygodniej, bezpieczniej i kto wie czy niedługo nie dopiszę, że taniej.

Awatar użytkownika
evo9fan
Częsty gość
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2009, 23:47
Lokalizacja: Z daleka
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: evo9fan » niedziela, 28 lutego 2010, 18:02


Awatar użytkownika
Saeria
Stały bywalec
Posty: 151
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:14
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: Saeria » czwartek, 11 marca 2010, 17:43

Nikt Ci nie kaze jechac zawalonym busem, bedzie kolejny. Jezeli jestes tak wygodny to kup auto. Meh

Mariola
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: Mariola » poniedziałek, 7 czerwca 2010, 23:00

ta a ostatni bus jeździ jak popierdo*** ma ktoś numer do D-BuS ?? chciałbym w tej sprawie zgłosić skargę, chamstwo i brawurowa jazda i ciekawe czy trzeźwi...

Awatar użytkownika
Kondorek
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: środa, 22 lutego 2006, 08:04
Lokalizacja: Kolanów
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: Kondorek » czwartek, 30 grudnia 2010, 00:50

jedziłem busami do krk. i wole jechac jak worek ziemniaków niż wcale. prawda taka że gdyby nie brał wiecej osób niz powinien to pod poczta juz bym nie wsiadł, jakby mi nie odpowiadało to bym jeździł pociagiem, a fakt że kto wybiera bus swiadczy że woli jechać nim niz czymś innym

kazoo
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 17 grudnia 2010, 17:36
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: kazoo » sobota, 1 stycznia 2011, 10:17

Jak rano jadę do pracy to wsiadam w pierwszy bus i nie patrzę czy są miejsca siedzące czy też jest zapchany bo nie mam wyboru - chcę zdążyć. Ale jak wracam - najpierw jadę na pierwszy przystanek busów i dlatego zawsze mam miejsce siedzące. Taki sposób jest dobry, tyle że wiąże się z dodatkowymi kosztami komunikacji miejskiej, chociaż jak się jeździ na bilecie okresowym to w miarę tanio jest.

kuba55
Bardzo towarzyski
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 4 listopada 2007, 21:43
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: kuba55 » sobota, 8 stycznia 2011, 15:22

Myślałem że będzie więcej przeciwników jazdy w busach jak worki z ziemniakami... Ciekawy jestem czy ktoś z Was wysyła świadomie Swoje dzieci takim busem i siedzi na tyłku spokojnie.

PzMechanika
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 7 października 2010, 17:18
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: PzMechanika » sobota, 8 stycznia 2011, 20:36

na D busy prosze nie narzekać, jeżdżę nimi półtorej roku dzien w dzien, kierowcy są bardzo fajni. a ze busy jeżdza zawalone, to normalne oni chcą zarobić jak najwiecej. ciekawe czy wy odrzucalibyscie goscia, ktory wam daje kase ? :)

Awatar użytkownika
Ridge
Częsty gość
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:48
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: Ridge » niedziela, 9 stycznia 2011, 23:34


Nin
Częsty gość
Posty: 57
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:00
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: Nin » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 11:20

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem... Ostatnio bojkotując pkp częściej jeżdżę busami, a konkretniej SKą. Kilkanaście połączeń na godzinę, jeżdżą bardziej punktualnie niż pociąg ostatnimi czasy ;) Worek ziemniaków? No cóż, fakt, że busy na Aleje są zapchane do granic, ale myślcie też o możliwościach firmy: mają daną ilość samochodów i muszą tak ułożyć rozkład dla nich, żeby kierowcy się wyrobili. W tym momencie na Aleje busy jeżdżą chyba co 10 minut, więc i tak nie jest źle. Jeśli będą częściej w "godzinach szczytu", to grozi to tym, że tak kierowcom wyśrubują rozkłady, że będą jechać jakby zabić wszystkich chcieli. W tym momencie jestem zadowolona z eSeK - kierowcy jadą sprawnie i szybko, ale nie za szybko. No i nie żądajmy cudów - nie będzie nam się jeździło dobrze, jeśli nieraz busy jadą po dziurach i zniszczonych ulicach np. w Wieliczce czy objeżdżając korek do Łapczycy w Gierczycach - a przecież to już nie wina busiarzy :)

Natomiast ostatnio jechałam busem (nazwy firmy nie pomnę) ze Szczurowej do Brzeska. Wtedy to myślałam, że gość chce wszystkich zabić ścinając zakręty, kiedy nie wiadomo czy coś z przeciwka jedzie :P Od tamtej pory tym bardziej lubię SKę.

carmelek
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: środa, 22 czerwca 2011, 16:36
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: carmelek » środa, 22 czerwca 2011, 17:26

Co sądzicie o wprowadzonym od poniedziałku 20 czerwca "ciekawym" pomyśle SK-BUS polegającym na wprowadzeniu tzw. "nowych cen biletów" (czytaj: podwyżki cen biletów o równe 50 groszy na całej trasie z Bochni do Krakowa. Moim zdaniem jest to skandal czy też rozbój w biały dzień żeby bilet z Bochni do Krakowa w busach tej linii kosztował 5,5 zł!Podczas gdy w innych busach konkurencyjnych firm na tej samej trasie bilety potrafią być tańsze?Moja dywagacja na ten temat jest taka,że szefowie "SK-i" postanowili sobie odbić na tej podwyżce ostatnie mandaty jakie posypały się na "SK-ę" w trakcie kontroli drogowych prowadzonych przez "drogówkę" oraz I.T.D. Tylko moje pytanie jest takie: Dlaczego akurat tą podwyżką "dobija się" stałych pasażerów tej lini z których pewnikiem w 75 procentach to osoby dojeżdżające na codzień busami do pracy do Krakowa z Bochni i pobliskich miejscowości a także studenci oraz młodzież szkolna.

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: karmelek » środa, 22 czerwca 2011, 20:02

eee, ale przecież mamy wolny rynek? Są chyba różne firmy, które ową trasę obsługują, chyba że mylę się w tej kwestii

-- Śr cze 22, 2011 19:02 --

eee, ale przecież mamy wolny rynek? Są chyba różne firmy, które ową trasę obsługują, chyba że mylę się w tej kwestii

Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: forra » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 13:15

GloBus jeździ za 4.50 na tej trasie AB Bus identycznie. Wybór jest :wink:

kuba55
Bardzo towarzyski
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 4 listopada 2007, 21:43
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: BUSIARZE ...SK AB AF ITD... skandal !!!

Postautor: kuba55 » czwartek, 9 sierpnia 2012, 09:58

Uwaga na kierowcę Mercedesa Sprintera AB BUS nr. rej. KWI 22600 , totalny brak kultury w poruszaniu się po ulicach, poza tym nadpobudliwy, łatwo wpada w szał, a wtedy do niekontrolowanych zachowań bardzo blisko, które skutkować mogą śmiercią lub kalectwem.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Komunikacja miejska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości