Nauki przedmałżeńskie

O wszystkim co potrzebne do przygotowania ślubu i wesela :)
Puella
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 18:40
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: Puella » środa, 13 stycznia 2010, 23:28

Jest dużo chętnych dlatego są też terminy. Trzeba dzwonić i zapisac sie na dogodny termin. Byliśmy z mężem na tym spotkaniu i było ok. W Bochni są natomiast 3 spotkania i też trzeba się umawiać na termin. Z opini znajomych wiem, ze jest nieciekawie.

Awatar użytkownika
yoasia
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:46
Lokalizacja: z tamtąd :D
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: yoasia » czwartek, 14 stycznia 2010, 15:26


Awatar użytkownika
to ja
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 08:23
Lokalizacja: Bochnia od 1977r
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: to ja » piątek, 15 stycznia 2010, 21:19

Kilka lat temu robiłem nauki w Krk 2 dni były płatne: sobota od 8 do 17lub 19 niedziela chyba 8 godz dokładnie nie pamiętam, płatne około 150 pln za 2 osoby w tym kawa obiad i podwieczorek w sobote i kawa z ciastkiem w niedziele co 45 min przerwa na papierosa.

gacoperz
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: środa, 24 sierpnia 2005, 10:06
Lokalizacja: www.motobochnia.pl
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: gacoperz » poniedziałek, 22 lutego 2010, 15:17

Jedzie ktoś do gródka 26-27-28 lutego? :)

andziaster
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 1 września 2006, 15:34
Lokalizacja: Bochnia/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: andziaster » niedziela, 15 maja 2011, 19:34

w najbliższy piątek o 19 zaczynają się kursy w Pawle, czy ktoś wie ile godzin w sumie trwa taki kurs?

madziek84
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 11:46
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: madziek84 » wtorek, 24 maja 2011, 18:58

hehe dobry temat... :D
Jak dla mnie to jest to wszystko do du...py!
Doswiadczylam kursu dwa razy i bylo tak samo dennie!
Tak wiec po raz pierwszy robilam kurs w parafi w Krzyzanowicach jak mialam chyba z 16 lat..Bylo to kilka spotkan i trwal chyba okolo miesiaca....w kazdym badz razie bylo nudno ale bezplatnie!!!jedyne co mi sie podobało to zeby uswiadomic ludziom temat o ciazy o odpowiedzialnosci za dziecko gadala z sensem kobieta,bo kapelan nie ma bladego pojecia o tym (przynajmniej tak byc powinno) :wink: Pokazala nam wtedy filmik jak przebiega zabieg aborcji.Powiem Wam,ze nie tylko na mnie zrobilo to wrazenie,bo chyba cala sala ludzi normalnie sie poplakała.Tyle bylo w polsce :)
Teraz w kwietniu robilam kurs z moim facetem w Dublinie,zeby sie sam nie nudzil :D
Kurs trwal 2 dni.tym razem odpłatnie...
w Pierwszym dniu nawijał ksiadz i było masakrycznie!!wszyscy patrzyli tylko na zegarek.Na drugi dzien przyjechalo do Dublina małzenstwo i oni bardziej nawijali o zyciu w rodzinie o poczeciu dziecka itd.
Zeby zaliczyc ten kurs trzeba bylo sie zappisac do poradni rodzinnej na spotkanie,ktore trwalo godzinke.Tak wiec zapisalismy sie do tej poradni,dodam,ze o tej samej godzinie byla z nami jeszcze jedna para.Z nami prowadzila rozmowe kobieta i zaczela tlumaczyc jak mozna kontrolowac swoja plodnosc,ze mozna prowadzic tzw kalendarzyk,heheh :) Mysalam,ze kobiecie bedzie latwiej w tym temacie a tu porazka na calej lini.
Tak wiec moje wrazenia tak jak po pierwszym i po drugim kursie sa takie same..czyli było do dupy :wink: .człowiek robil to tylko po to,zeby kiedys wziasc slub koscielny,bo bez tego papierka nie da rady.
Powodzenia dla wszystkich :wink:

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: kris68 » sobota, 1 października 2011, 21:46

Ja zapamietalem tylko :
- pierwszy dzien nawijka o naturalnej antykoncepcji i tylko po Bożemu i tak caly 1 dzien
- drugi dzien wezwala naz baba gdzie kazala obliczas dni plodne i kiedy wolno to robic kiedy nie
- dzien trzeci w kosciółku szkolnym to juz byl kabaret - wyszla baba z 3 !!! tak trzema zębami i tak zaczeła seplenic ze nawet najbardziej wytrzymali nie dali rady i parskali smiechem a kobieta się darła ze jaja sobie robimy( kobieta z pewnoscia nigdy nie uprawiala seksu bo traktowala temat z obrzydzeniem) .

Najlepszy byl koniec mikrofon obrocil sie jej i przepraszam zwisal jak obwisly fajfus - tu juz nie wytrzymalem i polozylem sie ze smiechu na lawce.

To bylo kilka lat temu ale takie mam wspomnienia

janek662
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 4 lutego 2011, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: janek662 » czwartek, 3 listopada 2011, 10:32

można zrobić nauk w poradni przedmałżeńskiej w szczurowej. Pan prowadzący-w porządku,(podobno to taż prowadzi jego żona i jeszcze jakaś inna pani). płaci się jedynie ok 30 zł za taką"książeczkę".
masz pytania-pisz
pozdrawiam

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: przemo » sobota, 5 listopada 2011, 12:54

janek, ile trwają, jakiś kontakt masz?

Pozdrawiam.

janek662
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 4 lutego 2011, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: janek662 » sobota, 12 listopada 2011, 09:09

są 3 spotkania- każde po 2 godziny, zaczynają się o 10:00, w każdą I- szą i III-cią niedzielę miesiąca. można się też dogadać jeśli np chodzi o "specjalne" sytuacje- jeśli np jest potrzeba zrobienia " przyśpieszonych nauk( np 2 spotkania pod rząd)". a poza tym wszystko jest do ustalenia bo Pan jest bardzo wyrozumiały dla różnych spraw/sytuacji życiowych, zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie i do każdej pary w takich sprawach podchodzi indywidualnie, nie ocenia, nie prawi kazań, nie krzyczy :wink: - po prostu robi to co co jest w jego obowiązku. ( tel. do poradni przedmałżeńskiej w Szczurowej : 14 671 46 46)

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

Awatar użytkownika
pistonek
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 19:34
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: pistonek » sobota, 12 listopada 2011, 23:09


janek662
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 4 lutego 2011, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: janek662 » sobota, 12 listopada 2011, 23:39

Nie ja w Szczurowej. do Niepołomic nie poszedłem

Awatar użytkownika
pistonek
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 19:34
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: pistonek » sobota, 12 listopada 2011, 23:42


andziaster
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 1 września 2006, 15:34
Lokalizacja: Bochnia/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: andziaster » poniedziałek, 14 listopada 2011, 16:33

Ja natomiast jestem pozytywnie zaskoczona "kursem na miłość" i polecam go szczerze każdemu kto nie wierzy w to że kurs przedmałżeński może być fajny bo też takie miałam podejście...

Kurs prowadzi Ks. Jacek Wiosna Stryczek (założyciel stowarzyszenia Wiosna) i pierwsze zdania jakie na kursie usłyszeliśmy od niego to... "wiem jakie ludzie mają podejście do kursów przedmałżeńskich.."
potem pokazał że można takie tematy to wygłosić ciekawie, z poczuciem humoru i co najważniejsze bez uwłaszczania godności ludzkiej jak nieraz to można wyczytać na forach...

druga część była prowadzona przez bardzo fajne i pozytywnie nastawione małżeństwo, które o czymkolwiek mówiło za każdym razem podkreślało że pokazują tylko pewien sposób na życie i w żaden sposób nie wmuszali w ludzi na siłę swoich idei
przeplatane to było fajnymi historyjkami, żartami i takimi "ćwiczeniami" w parach, bardzo dużo było o psychologii ludzi, czym się różni facet od kobiety i dlaczego powstają konflikty, jak można je załagodzić kierując się tymi przesłankami
super, czułam się trochę jak po wykładzie z psychologii :)

polecam każdemu kto wątpi lub zwątpił w kursy przedmałżeńskie, ten jest inny i łamie stereotypy :)

jedyna wada że kosztuje 150 zł od pary no i praktycznie trzeba stracić cały weekend
dla zainteresowanych link

http://kursyprzedmalzenskie.pl/sec/111.htm

cziłała
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 27 maja 2006, 13:16
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: cziłała » sobota, 10 grudnia 2011, 20:17

Witam,
Też mam problem, ale nie z kursem przedmałżeńskim, bo takowy zrobiliśmy w Niepołomicach w dwa dni. Było tak sobie, da się przeżyć. Natomiast, oprócz tego kursu, trzeba mieć 3 spotkania w Poradni Życia Rodzinnego. My z narzeczonym zdecydowaliśmy się dwa te spotkania zamienić na Warsztaty Komunikacji Małżeńskiej w Krakowie. (polecam, strasznie fajne zajęcia z panią psycholog, na temat umiejętności rozwiązywania konfliktów w związku). No ale zostało nam jeszcze jedno spotkanie w tej Poradni. Gdzie się można udać? Bo z tego co szperałam po necie to w Bochni jest tylko o naturalnym planowaniu, a nie uśmiecha mi się robić żadnego kalendarzyka.

beerkoff
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:51
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: beerkoff » poniedziałek, 30 stycznia 2012, 20:00


zakrecona1985
Stały bywalec
Posty: 168
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 14:54
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: zakrecona1985 » środa, 11 grudnia 2013, 23:20

trochę odgrzebuję stary temat, ale czy ktoś z Was się orientuję gdzie mogłabym sobie załatwić te papierki bez chodzenia :) dla mnie strata czasu, wolę zapłacić i mieć z głowy te kursy, piszcie jakby co na privie ;)

dziewczyna23
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 4 listopada 2013, 15:46
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: dziewczyna23 » wtorek, 28 stycznia 2014, 21:47

ponawiam temat czy był ktos w poradni rodzinnej w Wisniczu? czy trzeba sie tam wczesniej miesiecy zapisac? jesli tak to ile?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy Weselne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości