Niesłusznie otrzymany mandat? Czy jest jakieś wyjście?

Dyskusje na temat bezpieczeństwa w Bochni. Subforum ma pomóc służbom odpowiedzialnym za pilnowanie porządku w Solnym Grodzie w lepszym wypełnianiu swoich obowiązków :-).
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
b00chnianin
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 18:36
Kontaktowanie:

Niesłusznie otrzymany mandat? Czy jest jakieś wyjście?

Postautor: b00chnianin » niedziela, 4 grudnia 2011, 00:26

Witam! Mam pytanie i proszę o udzielenie odpowiedzi osób, które rzeczywiście znają się na rzeczy, a nie tylko nabijają posty...

Otóż, jakieś 2 tygodnie temu wracałem z Krakowa samochodem. Jechałem ulicą Wielicką, gdzie mamy ograniczenie prędkości do 70km/h. Jechałem jednak nieznacznie szybciej (dokładnie 77km/h) i zostałem zatrzymany przez policję. Pan policjant powiedział mi, że powodem zatrzymania jest przekroczenie prędkości o 27km/h, że przed skrzyżowaniem był znak ograniczenia prędkości do 50km/h. Oczywiście zgodziłem się na mandat itd...

ALE...

Kilka dni temu jechałem tą samą drogą i przez cały czas jechałem prawym pasem żeby sprawdzić czy ten znak ograniczenia do 50km/h rzeczywiście tam stoi. Ku mojemu zdziwieniu na tym odcinku drogi nie ma żadnego ograniczenia do takiej prędkości. Były tylko umieszczone znaki ograniczenia do 70km/h.

I teraz moje pytanie....
Czy jako, że już 2 tygodnie temu zapłaciłem mandat, istnieje mozliwość do odwołania się od niego? Czy jest już za późno ? Proszę o sensowne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Niesłusznie otrzymany mandat? Czy jest jakieś wyjście?

Postautor: belzebub » niedziela, 4 grudnia 2011, 14:33

Jedynie sad , ale gra nie warta swieczki , juz troszke za pozno zeby to odkrecic , a szkoda nerwow i czasu na sady bo sprawa bedzie dluga i prowadzona zapewne w krakowie ... Ja bym odpuscil na tym etapie

b00chnianin
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 18:36
Kontaktowanie:

Re: Niesłusznie otrzymany mandat? Czy jest jakieś wyjście?

Postautor: b00chnianin » niedziela, 4 grudnia 2011, 17:00

Rzeczywiście nie ma sensu... z jednej strony te 100zł piechotą nie chodzi, ale z drugiej - nie ma sensu się szargać o taką kwotę. Więcej bym przejeździł niż odzyskał :) Dzięki za odpowiedź.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Bezpieczna Bochnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości