Ilość oddziałów w bocheńskich szkołach średnich ...

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Analizator
Częsty gość
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2005, 08:34
Lokalizacja: rodowity Bośniak
Kontaktowanie:

Ilość oddziałów w bocheńskich szkołach średnich ...

Postautor: Analizator » środa, 21 sierpnia 2013, 12:47

Przypadkiem czytając to forum trafiłem na informację że aby dostać się do I LO w zasadzie nie jest wymagany jakikolwiek poziom uzyskanych punktów na egzaminach gimnazjalnych ... biorą jak leci wszystko co się rusza. Z drugiej strony słyszałem że inne szkoły mają problemy z naborem ... czy NIKT nie odpowiada za politykę szkolnictwa średniego i ilość oddziałów w poszczególnych szkołach w Bochni ??????
W Mechniaku podobno niebawem będą się uczyć na korytarzach i do 20.00 (podobnie jak w I LO) ... a tymczasem w II LO czy w Budowlance chyba zaczną podnajmować sale na biura ... lub będziemy te budynki utrzymywać pomimo iż nie będzie tam lekcji z publicznych pieniędzy...

Chyba rozsądnym byłoby narzucić np I-szemu LO które zawsze było uważane za szkołę o najwyższym poziomie jakiś rozsądny próg tak aby tam faktycznie trafiały osoby z potencjałem i żeby ta szkoła o wielkiej tradycji była chociaż namiastką "elitarnej" a nie pozwalać na otwieranie -nastu przetłoczonych klas w przetłoczonej szkole jednocześnie pozwalając na to by w innych budynkach były pustki ...

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Ilość oddziałów w bocheńskich szkołach średnich ...

Postautor: kj » środa, 21 sierpnia 2013, 21:03

@Analizator: no, powstaną 3 klasy (w tym dwa mat-fizy zapewne), bo tyle ludzi przy niżu uzbiera się na odpowiednim poziomie. Oznacza to też, że tak z połowę nauczycieli będzie trzeba zwolnić. Idź im to powiedz ;-).

Awatar użytkownika
Analizator
Częsty gość
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2005, 08:34
Lokalizacja: rodowity Bośniak
Kontaktowanie:

Re: Ilość oddziałów w bocheńskich szkołach średnich ...

Postautor: Analizator » niedziela, 1 września 2013, 07:58

@kj progi można tak ustawić żeby był i wilk syty i owca cała ... po za tym trudno, skoro w innych szkołach zwalniają to i tutaj mogą - na pewno są jakieś słabsze elementy w kadrze nauczającej ... ja sam znam co najmniej kilka takich, które mnie uczyły :P

... współczuję tylko ludziom uczyć się do 20.00 bo nie ma wcześniej wolnych sal ...

3 biol-chemy to na pewno super poziom w I LO będzie :P - świetni przyszli lekarze :P

-- N wrz 01, 2013 7:58 --

I LO - 10 klas pierwszych
Mechanik - 16 klas pierwszych
Budowlanka - 3 klasy pierwsze
II LO - 2 klasy pierwsze
Ekonomik - nie wiem

I gdzie tu sens i gdzie tu jakiekolwiek zarządzanie ????


PS Przeniesienie tego wątku przez moderatora do działu "Edukacja i szkolnictwo" raczej nie sprzyja "oglądalności".

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości