wszawica w szkołach

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Madam
Przechodzień
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 07:25
Kontaktowanie:

wszawica w szkołach

Postautor: Madam » wtorek, 8 stycznia 2013, 21:48

Mało apetyczny temat :-)) ale sstatnio dochodzą mnie słuchy że w Bochni panuje duża wszawica. Mam dziecko w szkole czy powinnam sprawdzać codziennie czystość jego głowy w poszukiwaniu malutkich zwierzątek, czy to tylko plotka?

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: belzebub » wtorek, 8 stycznia 2013, 21:55

A jak 5 osob napisze ze nic sie nie dzieje to nie sprawdzisz dziecku głowy tylko bedziesz czekac az inni cos znajda?? Tak wiele wysilku kosztuje dokladne przeczesanie głowy dziecka???????

po prostu ja
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 kwietnia 2010, 00:09
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: po prostu ja » niedziela, 13 stycznia 2013, 16:36

Sprawdzaj! Sprawdzaj! Sprawdzaj!

W szkole niestety nie mozna sprawdzać głów dzieciom, nie wolno też wzbudzać podejrzeń u innych przez przekazanie np. koperty z informacją do rodziców, że na głowie pociechy są żyjątka. Nie wiem, jak jest teraz w Bochni, ale wiem, że problem jest w o wiele większym Tarnowie. Pozostaje nam sprawdzać głowy maluchom.

Ja przynajmniej tak robię - co jakiś czas, gdy syn idzie do szkoły i zawsze, gdy wraca z kolonii, czy wycieczki. I jestem spokojniejsza. Pozdrawiam.

-- niedziela, 13 stycznia 2013, 17:36 --

Temat ważny, ale bardziej dotyczy chyba zdrowia niż szkół. I błyskawicznie został "ściągnięty" ze strony głównej. Wszawica jest tematem wstydliwym, ale niestety czasem się zdarza nawet w najbardziej "czystych" domach.
Pozdrowienia dla administartorów. :)

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: karmelek » niedziela, 13 stycznia 2013, 17:36


Skarabek
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2012, 11:12
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: Skarabek » środa, 19 czerwca 2013, 20:19

XXI wiek i wszawica, nieźle, tak nawet za komuny nie było

Awatar użytkownika
tankowiec
Częsty gość
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 1 lutego 2009, 13:14
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: tankowiec » czwartek, 20 czerwca 2013, 19:16

Jak to za komuno nie było???. Pamiętam jako dziecko że we wrześniu to połowa podstawówki drapała się po głowie. Większość tych co była na wakacyjnych koloniach wracała z nich z żywym inwentarzem na głowach :D .

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: muza » czwartek, 20 czerwca 2013, 19:42

Och, tylko nam nie mów, w której byłeś połowie :P
Swoją drogą - po co na świecie są wszy? Mogliby je wytłuc i ewentualnie zachować jeden okaz w jakimś laboratorium jak czarną ospę.
Wszy wszami, ale komary...to dopiero aktualna plaga.

bastia
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 11:15
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: bastia » sobota, 22 czerwca 2013, 10:35

Niestety takie czasy nastały, że Pani nauczycielka w szkole nie interesuje się naszymi pociechami. Przyjdą do pracy coś z dziećmi zrobią by lekcje się odbyły, natomiast czy dziecko jest ubrane dobrze albo czy nie jest dzieciak głodny. To dlaczego myślicie że pani będzie zainteresowana innymi problemami. A wystarczy jeden dzieciak z higieną osobistą na bakier a wszyscy pozostali rodzice będą już mieli kłopoty. Ale to na szczęście nie będzie na terenie szkoły więc grono pedagogiczne nie będzie miało z tym kłopotu i szkoła ogłosi że wszawicy w szkole nie ma. :D

Awatar użytkownika
dusiek
Bardzo towarzyski
Posty: 378
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 12:44
Lokalizacja: Muchówka
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: dusiek » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 12:44

@Bastia
Jak uwielbiam słuchać, czytać jacy nauczyciele są źli, niedobrzy, nic nie robią. A no nie robią bo mimo najszczerszych dobrych chęci, przyjdzie rodzic jeden z drugim z wielkimi pretensjami, jakim prawem nauczyciel ma przeczesywać głowę dziecka (inną kwestią to brak czasu na zajęciach bo nauczyciel ma uczyć a nie dbać o higienę dziecka).

bastia
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 11:15
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: bastia » piątek, 28 czerwca 2013, 10:32

Ja natomiast mam dzieci w szkole podstawowej i widzę pracę nauczycieli zupełnie z innej strony. Owszem są nauczyciele którzy wspaniale wykonują swoją pracę, ale są też i tacy że nie powinny wykonywać tego zawodu. Jeden przykład - wychowawczyni mojego dzieciaka nie zgadza się na wycieczki klasowe dalsze niż jedna godzina autobusem, zgadnij jak daleko można dojechać i jaki wybór mają rodzice na wycieczkę szkolną. Jest jeszcze problem korepetycji szkolnych z przedmiotów nauczania, dlaczego większość dzieci z nich korzysta, czy dzieci są tak mało pojętne czy sposób nauczania taki niski? Dzisiaj jest zakończenie roku szkolnego całemu gronu pedagogicznemu życzę udanego dwu miesięcznego wypoczynku a od pierwszego września dobrej pracy z dzieciakami by rodzice na was już nie musieli narzekać.

marek29
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 2 września 2012, 15:21
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: marek29 » piątek, 28 czerwca 2013, 21:19

Dzisiaj jest koniec roku szkolnego i uczniowie zaczynają wakacje. Nauczyciele jeszcze parę dni pracują w lipcu, a od 15 sierpnia już zaczynają kolejny rok szkolny...

justynaxxx86
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 16 lipca 2013, 14:52
Kontaktowanie:

Re: wszawica w szkołach

Postautor: justynaxxx86 » czwartek, 12 grudnia 2013, 20:37

problem powraca, jak bumerang. W domu czysto, dzieci kontakt z innymi dziecmi maja głownie w szkole, dlatego, kiedy zauważyłam pierwszy raz w życiu dziwne zjawisko na głowie córki zgłosiłam problem nauczycielce, która powiedziała, że owszem, w szkole są dzieci, które mogły to roznieść. Nie posałałm dziecka do szkoły, w domu pranie, sprzątanie wszystkiego z obawy, ze coś mogło zostać. Trzykrotna sesja niszczenia gnid. Poszłąm do szkoły poprosiłam o sprawdzenie czystości głów w klasie. Po kilku dniach nauczycielka sama sobie zaprzeczając napisała w zeszycie do korespondencji, że nie ma takiego problemu i żeby żródła szukać gdzie indziej. Wkurzyłam się, bo wiem, ze teraz rodzic musi się zgodzić na sprawdzenie czystości głowy dziecka. Ci, którzy nie podpisali zgody zapewne dobrze wiedzą dlaczego.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości