(!) Książki maturalne i nie tylko (z naciskiem na biol-chem)

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
100noga
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 lipca 2012, 22:23
Kontaktowanie:

(!) Książki maturalne i nie tylko (z naciskiem na biol-chem)

Postautor: 100noga » środa, 18 lipca 2012, 22:38

Witam! Sprzedam podręczniki i repetytoria maturalne (szczegóły poniżej). Jest to oferta skierowana głównie dla maturzystów, ale nie tylko! Również inne klasy znajdą tutaj dla siebie niektóre podręczniki.
Ceny uzgadniam osobiście przez e-mail. Zależy mi na tym, aby sprzedać część książek jeszcze w wakacje, więc proszę o kontakt na adres e-mail: 100_stonoga@wp.pl Pierwsze 3 osoby dostaną GRATISY w postaci książek - opracowań z polskiego :)
Po odbiór jednej książki, kilku, lub całej masy umawiam się na rynku w Bochni.

W szczególności polecam repetytoria! Znalazłam w nich wszystko to, czego szukałam. Z doświadczenia wiem, że lepiej korzystać z kilku źródeł - wtedy łatwiej jest zrozumieć omawiamy materiał. Repetytoria te doskonale nadadzą się również do nauki dla pierwszo i drugo-klasistów.

· R E P E T Y T O R I A I Z E S T A W Y Z A D A Ń

BIOLOGIA:
- Repetytorium maturzysty biologia, Wydawnictwo Greg, Kraków 2011 (cały materiał w jednej książce, rysunki, schematy, tabele, indeks ważnych pojęć)
- Biologia fizjologia roślin – autorstwa Barbary Bukały, Wydawnictwo Omega, jest to ciekawe repetytorium dzięki któremu zrozumiałam wiele rzeczy, zawiera też przykładowe zadania
- Biologia genetyka – autorstwa Barbary Bukały, Wyd. Omega, co tu więcej gadać – cała przerażająca genetyka w jednej książce…
- Biologia 1 Seria z tangramem, teoria i ćwiczenia, zakres podstawowy, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Mimo że jest to zakres podstawowy, bardzo może zaskoczyć! Wszystkie wiadomości są na poziom rozszerzony(!)
- Biologia 2 Seria z tangramem, teoria i ćwiczenia, zakres podstawowy
- Biologia 3 Seria z tangramem, teoria i ćwiczenia, zakres podstawowy
- Biologia (zbiór zadań) poziom podstawowy i rozszerzony, edycja 2010, Wyd. Szkolne Omega
- Biologia Wybór testów, zestawy pytań otwartych i zamkniętych, Wyd. MEDYK, pytania maturalne z lat 2002-2009 wraz z pełnymi odpowiedziami, ponad 3500 pytań(!). Według mnie jest to obowiązkowa pozycja na biurku maturzysty…
- Biologia Matura 2012, Wyd. Operon, ewentualnie gdy ktoś poprosi mogę sprzedać również i tę książkę;) wraz z przydatnymi notatkami, nowa kosztowała 60 zł(!) Myślałam, że przyda mi się jeszcze na studiach, ale raczej już nie będzie potrzebna.

CHEMIA:
- Repetytorium maturzysty chemia, Wydawnictwo Greg, zawiera wiele ciekawych zadań chemicznych!
- Chemia organiczna, Witold Danikiewicz, Oficyna Edukacyjna-Krzysztof Pazdro (podręcznik często wymagany w trzeciej klasie)
- Wybieram chemię 1, Michał M. Poźniczek, Zofia Kluz, ZamKor, pełny zakres treści kształcenia do matury na poziomie rozszerzonym
- Wybieram chemię 2, Michał M. Poźniczek, Zofia Kluz, ZamKor, pełny zakres treści kształcenia do matury na poziomie rozszerzonym
- Chemia (arkusze egzaminacyjne) poziom podstawowy i rozszerzony, edycja 2010, Wyd. Szkolne Omega
- Abc maturalne Chemia poziom podstawowy i rozszerzony, Wyd. WsiP, bardzo fajne i zaskakujące zadania!
- Chemia Matura 2010, zadania maturalne z rozwiązaniami, Wyd. Operon, wraz z płytą
- Zbiór zadań z chemii, zakres rozszerzony, Krzysztof M. Pazdro, Oficyna Edukacyjna
- Chemia Wybór testów, Wyd. MEDYK, ponad 3000 pytań maturalnych i egzaminacyjnych, tzw. Persona ;)
- Chemia Wybór testów, Wyd. MEDYK, wydanie dwu-tomowe, zawiera to samo co wydanie 1-tomowe, w sporadycznych przypadkach może się różnić. Bardzo tanio!



JĘZYK ANGIELSKI:
- Repetytorium maturalne, poziom podstawowy, nowe wydanie Matura 2012, Wyd. Longman, wraz z płytą
- Repetytorium maturzysty język angielski, poziom podstawowy, Wyd. Greg, wydanie z 2010 więc już nieaktualne, dodaję jako GRATIS do repetytorium Longmana!

MATEMATYKA:
- Powtórka przed maturą, Matematyka, zadania, zakres podstawowy, Oficyna Edukacyjna, K. Pazdro
- Matematyka, Zbiór zadań, zakres podstawowy, klasa 2, Oficyna Edukacyjna, K. Pazdro
- Matematyka, Zbiór zadań, zakres podstawowy, klasa 3, Oficyna Edukacyjna, K. Pazdro
- Obowiązkowa matura z matematyki, zakres podstawowy, TESTY I ARKUSZE, Matura 2011, Wyd. Operon, 450 zadań w testach, 700 zadań w formie przykładowych arkuszy maturalnych na CD, wraz z płytą CD
- Obowiązkowa matura z matematyki, zakres podstawowy, Matura 2011, Wyd. Operon, 350 zadań z rozwiązaniami krok po kroku, 350 zadań do ćwiczenia, 600 zadań w formie arkuszy maturalnych na płycie CD, podstawowe wzory i definicje, dodatkowo – muzyka sprzyjająca nauce, wraz z płytą CD
- Obowiązkowa matura z matematyki, zakres podstawowy, TESTY I ARKUSZE, Matura 2012, Wyd. Operon, 450 zadań w testach, 600 zadań w formie przykładowych arkuszy maturalnych na CD, wraz z płytą CD, a na płycie quiz



* P O D R Ę C Z N I K I I I N N E P O M O C E N A U K O W E

BIOLOGIA:
- Biologia 1 Podręcznik zakres rozszerzony, J. Balerstet, W. Lewiński, J. Prokop i inni.., Wyd. Operon
- Biologia 2 Podręcznik zakres rozszerzony, J. Balerstet, W. Lewiński, J. Prokop i inni.., Wyd. Operon
- Biologia 3 Podręcznik zakres rozszerzony, J. Balerstet, W. Lewiński, J. Prokop i inni.., Wyd. Operon

JĘZYK POLSKI:
- Język polski, Zrozumieć tekst-zrozumieć człowieka, klasa 1 część 1, WsiP
- Język polski, Zrozumieć tekst-zrozumieć człowieka, klasa 1 część 2, WsiP
- Wypracowania „z klucza”, wyd. Greg, dzięki tej książce zawsze trafisz w treści zgodne z kluczem egzaminacyjnym, zawiera wszystkie lektury z podstawy programowej
- Vademecum język polski, Wyd. Greg, zawiera powtórzenie wiadomości, wstępy do wszystkich epok literackich, słowniczek terminów literackich. Ciekawa pozycja za małe pieniądze!
- Literatura polska dwudziestolecia międzywojennego, podręcznik dla klasy trzeciej szkoły średniej, Tomasz Wroczyński, wyd. WsiP, tanio!
- OPRACOWANIA lektury, wiersze – Młoda Polska, streszczenia, problematyka i analiza, Wyd. Greg
- OPRACOWANIA lektury, wiersze – pozytywizm, streszczenia, problematyka i analiza, Wyd. Greg
- OPRACOWANIA lektury, wiersze – dwudziestolecie międzywojenne,, streszczenia, problematyka i analiza, Wyd. Greg
- OPRACOWANIA lektury, wiersze – polska literatura współczesna po 1956r. i literatura światowa, streszczenia, problematyka i analiza, Wyd. Greg
- CENA ZA POWYŻSZE OPRACOWANIA – TYLKO 15 ZŁ ZA ZAKUP 4 KSIĄŻEK „OPRACOWAŃ” Z JĘZYKA POLSKIEGO!!
- Romantyzm –epika, dramat, gatunki synkretyczne, tom 1, wyd. Edukacja, omówienia, analizy i streszczenia. Dodaję GRATIS pierwszemu klientowi J
- Powtórka z literatury Młoda Polska, Wyd. Greg, dodaję GRATIS drugiemu klientowi J
- Pozytywizm, Teresa Nowacka, Wyd. Verbum, dodaję GRATIS trzeciemu klientowi (!)
- 150 tematów maturalnych, motywy, wątki, problemy, wyd. Znak, w bibliotece nie znajdziecie tej książki! Polecam!

WOS:
- Wiedza o społeczeństwie, Podręcznik, zakres podstawowy, Wyd. Szkolne PWN, T. Stryjek, Piotr W. Zawadzki, Elżbieta Tyszko-Kulik, GRATIS KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ!
- Wiedza o społeczeństwie, zakres podstawowy, Z. Smutek, J. Maleska, B. Surmacz, Wyd. Operon, Gdynia 2003, bardzo tanio!!

HISTORIA:
- Historia 2, czasy nowożytne, zakres podstawowy, podręcznik, wyd. Operon
- Historia Ściąga, wiek XVI i XVII, Wyd. Greg, GRATIS wersja MINI, książki z tej serii są doskonałe na przygotowanie się do kartkówek! BARDZO TANIO!
- Historia Ściąga, lata 1700-1815, Wyd. Greg, GRATIS wersja MINI
- Historia Ściąga, lata 1815-1871, Wyd. Greg, GRATIS wersja MINI

PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE:
- Przysposobienie obronne, podręcznik cz. 1, wyd. Operon, dla pierwszoklasisty ZA DARMO!

JĘZYK ŁACIŃSKI:
- Lingua Latina ad usum medicinae studentium, Wydawnictwo Lekarskie PZWL
- Słownik łacińsko-polski, polsko-łaciński, Buchmann

WIEDZA O KULTURZE:
- Wiedza o kulturze, podręcznik, K. Chmielewski, J. Krawczyk, Wydawnictwo Szkolne PWN

MATEMATYKA: - pytaj o GRATISY J
- Matematyka, Podręcznik, zakres podstawowy i rozszerzony, klasa 1, Wyd. WsiP
- Matematyka, Podręcznik, zakres podstawowy i rozszerzony, klasa 2, Wyd. WsiP

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:
- Ekonomia stosowana, podręcznik do podstaw przedsiębiorczości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, wraz z ćwiczeniami


Pytaj również o książki do fizyki i dodatkowe gratisy!

Moje dane kontaktowe:
e-mail: 100_stonoga@wp.pl

Zachęcam do zakupów!

ja1212
Częsty gość
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 10 września 2011, 22:33
Kontaktowanie:

Re: (!) Książki maturalne i nie tylko (z naciskiem na biol-chem)

Postautor: ja1212 » czwartek, 19 lipca 2012, 10:34

nie wiem czy Ci się uda to sprzedać, bo przecież wchodzi nowa reforma nauczania od września 2012 i nowe książki :lol:

100noga
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 lipca 2012, 22:23
Kontaktowanie:

Re: (!) Książki maturalne i nie tylko (z naciskiem na biol-chem)

Postautor: 100noga » czwartek, 19 lipca 2012, 13:27

Z mojej długiej listy ok. 60% książek i opracowań jest nadal aktualna, bo reforma nie zmienia wymagań egzaminacyjnych :) W szczególności polecam repetytoria. Wiadomo-starsze książki będą dużo tańsze, a często darmowe, dołączane do innych. Żadne reformy mi nie straszne :)
Proszę o kontakt zainteresowane osoby do końca sierpnia, gdyż we wrześniu wyjeżdżam.
Przy zakupach chętnie udzielę wskazówek jak przeżyć maturalną klasę.
Pozdrawiam

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości