Kierunki Studiów

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mc06
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 3 marca 2012, 09:22
Kontaktowanie:

Kierunki Studiów

Postautor: mc06 » piątek, 20 kwietnia 2012, 12:40

Witam,
chciałbym aby wypowiadali się w tym temacie studenci z naszego miasta i okolic na temat kierunków swoich studiów żeby przybliżyć profil kształcenia przyszłym studentom. a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zadawali pytania o interesujące ich kierunki

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: karmelek » piątek, 20 kwietnia 2012, 18:08

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to o informatyce chętnie poopowiadam : )

blah
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 30 grudnia 2011, 18:27
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: blah » piątek, 20 kwietnia 2012, 19:11

@Karmelek, bardzo chętnie :D
Jestem zainteresowany studiami (może nie stricte informatycznymi, bo pod uwagę biorę wiele kierunków technicznych, ale na pewno w dużej mierze związanych z komputerami), chociaż ciężko mi samego siebie ocenić po dwóch latach zbijania bąków i wzięciu się w garść dopiero teraz, w trzeciej klasie technikum informatycznego...
Aczkolwiek ciekawi mnie jak to na tych studiach jest, starszych kolegów brak, więc nie mam kogo podpytać. Mając te 80-90 procent z podstawy angola/60-80 procent podstawy majcy/50-80 procent podstawy polskiego, mogę w ogóle myśleć o dostaniu się na studia informatyczne etc? Interesują mnie dzienne jak i zaoczne, najlepiej w Krakowie bo z Brzeska niedaleko, ale każda opinia będzie pomocna.
Z góry dzięki :)

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: karmelek » piątek, 20 kwietnia 2012, 23:43

Dużo zależy od uczelni jaką planujesz wybrać, na AGH, gdzie ja studiuję raczej ciężko jest się dostać bez dobrze zdanej fizyki/majcy rozszerzonej + języka na rozszerzeniu (co bardzo pomaga). Aczkolwiek myślę, że dobrze zdana podstawa umożliwiłaby dzienne na PK. Jeżeli chodzi o studiowanie - wiele zależy od uczelni. U nas było sporo majcy i trzeba było trochę popracować, żeby wszystko pozaliczać, niemniej ja z wyboru jestem zadowolony. Ale wydaje mi się, że trochępasji jednak trzeba mieć, żeby się w to bawić i się nie męczyc

Awatar użytkownika
krzysztofborowiec
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:14
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: krzysztofborowiec » wtorek, 24 kwietnia 2012, 12:48

Polecam wszystkim AWF. W sumie z wielu powodów. Fakt że zdecydowanie milej i przyjemniej studiuje się osobom, które są związane ze sportem i kulturą fizyczną ale to nie jest żaden wyznacznik. Osobiście studiowałem Fizjoterapie i Wychowanie Fizyczne i oba te kierunki skończyłem w 2010 roku i na pewno nie cofnąłbym czasu, bo praca w obranym zawodzie sprawia mi dużą przyjemność. Pracuje jako fizjoterapeuta z ludźmi i dla ludzi. Zdecydowanie nie jest to praca z papierami i komputerem, choć poniekąd czasem trzeba i z tym się borykać.
Wszystko raczej chodzi o zainteresowania i cele w życiu. Ważne także żeby kierunek który podejmiecie sprawiał Wam przyjemność -tzn, abyście czuli się dobrze studiując obrany kierunek. w Końcu jest to ok 5 lat Waszego życia. Mimo iż oba kierunki ukończyłem dziennie to zdecydowanie i z przekonaniem twierdze że w obecnych czasach tego systemu, lepiej rozpocząć studia zaoczne i praktykować/pracować i mieć w czymś doświadczenie niż po studiach dziennych być gołym i wesołym magistrem. Oczywiście chylę czoło przed pracującymi i studiującymi dziennie - w większości przypadków jest to bardzo trudne do pogodzenia. Zastanówcie się też czy kierunek przez Was obrany nie jest związany z nauką przez całe życie. Tzn. w każdym zawodzie specjalista musi się uczyć i aktualizować wiedzę ale są zawody np jak fizjoterapeuta w którym brak zaktualizowanej wiedzy może skutkować dużym błędem na pacjencie.

Reasumując - wiem ze w tym wieku ciężko zdecydować o swojej przyszłości,dlatego tak wielu studentów zmienia kierunki, upodobania i wcześniej zakładaną drogę życiową. Nie bójcie się tych zmian bo to tylko świadczy o Waszej świadomości, asertywności oraz szczerości ze samym sobą :)
A przecież o to w życiu tak naprawdę chodzi :)
Czymże jest ten jeden wcale nie "stracony" rok w porównaniu do całego życia :)

Głowa do góry !!!

ps. AWF to tylko jeden przykład - miałem też styczność osobiscie na studiach podyplomowych z UEK i też ta uczelnia bardzo mi się podobała. Większość znajomych pokończyła inne uczelnie i inne kierunki ,ale najważniejsze by robic to co sie lubi :)

numisto
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 01:26
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: numisto » wtorek, 24 kwietnia 2012, 15:29

kierunek informatyka - na pierwszym roku zawsze ma dużo matematyki. niestety 60% z matematyki na podstawie to BARDZO mało by myśleć o tych studiach. Jeśli nawet jakimś cudem się dostaniesz to jedynie na poboczne informatyki (na samym agh różne wydziały prowadzą studia informatyczne - o ile kojarzę jest około 5 informatyk - na ta najlepsza na EAiE trzeba było mieć super zdaną matme rozszerzoną) i będzie bardzo ciężko się utrzymać. Matura tuż tuż więc wiele nie nadrobisz jeśli zbijałeś bąki - ale na pewno dodatkowa wiedza z matmy zdobyta teraz okaże się bardzo przydatna, polecam również zdawanie informatyki na maturze :)

większość maturzystów myśli że najgorzej się dostać na studia.. - w przypadku dobrych kierunków to nie prawda - odsiew po pierwszym roku to często ponad 1/3.

Grzesiek161616
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 marca 2012, 11:41
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: Grzesiek161616 » wtorek, 24 kwietnia 2012, 23:42


karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: karmelek » środa, 25 kwietnia 2012, 00:29


darkam
Częsty gość
Posty: 47
Rejestracja: sobota, 20 czerwca 2009, 11:19
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: darkam » środa, 25 kwietnia 2012, 08:54

Jeśli nie uda wam się dostać na AGH na informatykę, to polecam http://www.wszib.edu.pl/informatyka/
Za moich czasów większość kadry była z AGH

stefan19
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 15:33
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: stefan19 » środa, 25 kwietnia 2012, 11:34

A jak tam z PK i budownictwem wydział inżynierii lądowej?? Na ile podstawa matmy żeby się tam zachaczyć dzienne lub zaoczne??

AdStaszek
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 6 czerwca 2009, 17:32
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: AdStaszek » środa, 25 kwietnia 2012, 12:55

Odnośnie budownictwa na PK: takieś opinie? Polecacie?

Awatar użytkownika
Kiyomi
Stały bywalec
Posty: 156
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: Kiyomi » środa, 25 kwietnia 2012, 14:58

ja mogę zareklamować Biotechnologię na UR w Krakowie:) jestem zadowolona:) jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć to pisać na priv:)

Gieb
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 26 sierpnia 2006, 11:47
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: Gieb » środa, 25 kwietnia 2012, 16:12


mason
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 08:09
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: mason » środa, 25 kwietnia 2012, 20:52

To ja polecę coś zupełnie z innej paki - Kulturoznastwo Bliskowschodnie na UJ jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany z miłą chęcią odpowiem na pytania ;)

Awatar użytkownika
Bochniak REAL
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2005, 18:45
Lokalizacja: Z Solnego Grodu
Kontaktowanie:

Re: Kierunki Studiów

Postautor: Bochniak REAL » środa, 25 kwietnia 2012, 22:14

A ja polecam by studiować to co się lubi i potencjalnie to co w czym się będzie poźniej pracować (lub chce pracować). Warto walczyć o dobre uczelnie, byłem tu i tam widziałem wiele, więc wiem co mówie. Jeśli chodzi o studia I i II stopnia ewentualnie podyplomowe to polecam ze swojej praktyki AGH. Specjalność wg upodobania. Ja polecam osobiście Wydział Zarządzania.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości