RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.
Awatar użytkownika
hippie666
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 14:45
Kontaktowanie:

RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: hippie666 » poniedziałek, 4 lipca 2011, 13:07

Jak nauczyciele? Poziom nauki? Tolerancja? Klimat, luudzie?
Ps. Co można robić po LO- profil sportowy? :)

SantCowHunter
Bardzo towarzyski
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:35
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: SantCowHunter » wtorek, 5 lipca 2011, 19:17

Nie no mocno ambitnie, jak na szczyt edukacji :) Ja już wolał bym iść do zawodówki bo chociaż zawód bym miał (fryzjer, piekarz itd.) A tak po LO-wf w najlepszym razie to za ladą w spożywczaku lub warzywniaku, oczywiście jak będziesz umiała liczyć :) Powodzenia

skuterowiec
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 16 września 2010, 16:26
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: skuterowiec » wtorek, 5 lipca 2011, 19:56

A może mi ktoś powiedzieć , kto obecnie uczy matematyki i fizyki w technikum mechanicznym na profilu : mechanik pojazdow samochodowych ? Czy są to nauczyciele wymagający, czy traktuja czasem z przymruzeniem oka ? 8)

Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Guru » wtorek, 5 lipca 2011, 22:01

z racji jak wygląda rynek pracy po technikum/liceum nie ma nic i raczej pracy szybko się nie znajdzie, proponował bym jeśli ktoś ma zainteresowania/smykałkę np. do mechaniki udać się do zawodówki a poźniej ( jednocześnie pracując) uczyć się w liceum.

Awatar użytkownika
Spekulant
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: środa, 6 lipca 2011, 13:35
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Spekulant » środa, 6 lipca 2011, 13:43

Profil sportowy w mechaniku? :D A no w sumie to tam najwięcej nauczycieli to od WF jest, ale sala bardzo mała i niska, a na jednym wf są 2-3 a czasami i 4 klasy, z czego jedna siedzi w szatni, a reszta (koło 50-60) osób czeka 40 minut żeby zagrać 5 minut w siatke :)

Co do nauczycieli to wg. mnie są ok (oczywiście jak w każdej szkole zdarzają się wyjątki). Poziom nauczania jest niezły - w tym roku więcej osób oblało maturę w starym ogólniaku niż w mechaniku.

Co do tego co można robić po LO to chyba w zasadzie tylko TESCO zostaje :? Tam raczej idzie się z myślą o późniejszym studiowaniu.

karusia992
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2011, 16:50
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: karusia992 » środa, 6 lipca 2011, 14:48

W tym roku właśnie ukończyłam Liceum w Mechaniku, opinie są różne, jak i ludzie są różni... Ja osobiście jestem zadowolona z tej szkoły, maturę zdałam, wynik też satysfakcjonujący i nie żałuję, że wybrałam właśnie tę szkołę.
A tak w ogóle po samym liceum to nie ma co się spodziewać jakiejś rewelacyjnej, super płatnej pracy i to bez względu czy ukończy się ILO czy też IILO, LO w Budowlance, Ekonomiku,Mechaniku... Taka prawda, że prędzej pracę znajdzie osoba po Zawodówce, bo ma już zawód wyuczony, niż tacy ludzie jak My po ukończeniu Liceum.

matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: matio_turbo » wtorek, 23 sierpnia 2011, 01:35

A nigdy nie przyszło Wam do głowy, że po liceum można pójść na studia i zdobyć kwalifikacje nieporównywalnie większe od osoby po zawodówce. Bo nie oszukujmy - wszyscy wiedzą jak wygląda nauka w prywatnych szkołach po ukończeniu zawodówki.

Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Guru » wtorek, 23 sierpnia 2011, 10:13


Awatar użytkownika
szczepcio00
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 20:17
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: szczepcio00 » wtorek, 23 sierpnia 2011, 10:43

pozostaje tylko na ogórki do Niemiec

matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: matio_turbo » wtorek, 23 sierpnia 2011, 17:35


Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Guru » wtorek, 23 sierpnia 2011, 21:05


Thadd
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 18:21
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Thadd » wtorek, 23 sierpnia 2011, 23:20


matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: matio_turbo » środa, 24 sierpnia 2011, 00:12


Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Guru » środa, 24 sierpnia 2011, 12:48

Proszę bardzo :
Student prawa : 5 lat studiów + aplikacja + praktyka i łaskawie przyjmą do pracy za 1500zl w wieku 30 lat

Zawodówka - Praca od 18 r. życia średnio w wieku 25lat zakłada owy rzemieślnik firme w wieku 30 lat zatrudnia pracowników

reasumując : nie jestem po zawodówce - sam studiuje nie mam firmy. Ale zauważam że wiele osob po zawodówce ma się dobrze i zabarbia godne pieniądze - niestety kosztem bardzo cięzkiej pracy fizycznej.

matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: matio_turbo » środa, 24 sierpnia 2011, 13:21

Prawo to specyficzny przypadek - jedne z nielicznych studiów, które są jednolite przez 5 lat, a po nich nie można dostać od razu pracy, tylko trzeba jeszcze robić aplikację. Więc 30-letni absolwent prawa jest dopiero po zakończeniu nauki, a ja prosiłem o informację o osobach, które już kilka lat pracują.
Poza tym prawnicy to mafia, bez powiązań rodzinnych trudno zostać adwokatem.

A kogo ten właściciel firmy będzie zatrudniał? Absolwentów liceum? Bo mi się wydaje, że raczej osoby po zawodówce. Skoro uważasz, że 20% osób po studiach będzie pracowało w zawodzie, to równie dobrze można powiedzieć, że 20% absolwentów zawodówek będzie miało firmy.

Thadd wcześniej wspominał o inżynierii środowiska. Czy uważasz, że absolwent AGH lub Politechniki jest gorszym fachowcem od 18-latka po zawodówce? I po kilku latach pracy będzie mniej zarabiał?
Jeśli Twoi znajomi studiują na kierunkach, po których dostaną potem 1500, to ok, ale moi znajomi wybrali raczej kierunki techniczne. Drżyjcie właściciele firm - konkurencja nadciąga :D

Thadd
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 18:21
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Thadd » środa, 24 sierpnia 2011, 16:55


Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Guru » środa, 24 sierpnia 2011, 17:28

Dyskusja sprowadza się do offtopu wiec lepiej urwać ją w tej chwili. jesli chce ktoś podyskutować proponuje utworzyć temat : "Kto wiecej zarobi czyli bawimy się w jasnowidza."

matio_turbo
Stały bywalec
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2010, 22:10
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: matio_turbo » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:11


D.M
Częsty gość
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2010, 18:26
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: D.M » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 17:51

Prawda jest taka . Po studiach to dopiero startujesz z bloków ( tak mi sie nasuneło odnośnie mistrzostw ) , jak sie opier..eś na treningu , to nie miej pretensji , że nie ma wyników . Z bloków czyli z pensji 1500 zł . Pokaż na pierwszych 100 m , że nie opierd...eś sie na treningu , bo moze ten kto miał niższą klase pracował ciężej . Tak abym nie był gołosłowny uczyłem sie w "Mechaniku" skończyłem PK i jestem na trzy-setnym metrze na 400 m -licząc kariere zawodową , w szkole to był mój dystans.

Też mogę napier..ać , że mnie państwo ustawia na 400 przez płotki , ale nie poto się tyle uczyłem , aby nie dac sobie rady . Pozdrawiam wszystkich absolwentów ZESPOŁU SZKÓŁ im STANISŁAWA STASZICA.

Awatar użytkownika
Guru
Bardzo towarzyski
Posty: 280
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 14:58
Kontaktowanie:

Re: RECENZJE! Szkoła MECHANIK!

Postautor: Guru » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 21:57


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości