Szkoły podstawowe w Bochni

Wszystko o edukacji, nauce, szkolnictwie. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie i wyższe.

Polecam szkołę podstawową

nr 1
23
33%
nr 2
4
6%
nr 4
9
13%
nr 5
21
30%
nr 7
12
17%
 
Liczba głosów: 69

Koba
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 16:54
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: Koba » niedziela, 8 stycznia 2012, 19:04

@cod: Napisałeś, że ta szkoła nie miała sali - no cóż, miała dwie i ma dwie. Warunki lokalowe są jakie są - w końcu to 1000- latka, co nie zmienia faktu, że jak się chce, to można. I w takich warunkach da się szkolić najlepszych młodych piłkarzy ręcznych w Bochni (6 godzin zajęć w tygodniu dla klasy sportowej robi swoje). Wyniki w innych dyscyplinach również bardzo dobre - do sprawdzenia na stronie MOSIR-u. To zdecydowanie wyróżniająca się pod względem sportowym podstawówka.

@cola09: To co napisałem to moje osobiste wspomnienia, zatem są co najmniej tak samo z pierwszej ręki... Forum jest publiczne, publicznie oczerniasz ludzi, ale nie masz żadnych argumentów. Ja już podałem Ci kilka obiektywnie weryfikowalnych powodów, dlaczego uważam Twoją opinię za niesprawiedliwą. Ty twierdzisz, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ja podaję fakty. Jako rodzic wolałbym wybrać szkołę na podstawie faktów, a nie tego, gdzie Ty akurat siedzisz...
Unikasz rozmowy i odsyłasz do źródeł z pierwszej ręki - to którą ręką jest Twoja?

cola09
Częsty gość
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 1 maja 2011, 20:03
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: cola09 » niedziela, 8 stycznia 2012, 19:36

Koba, chyba troche Cie poniosło...ja kogoś oczerniam?? Nie przesadzaj. Wyrazilam opinie oparta na własnych wspomnieniach(tzn ze obecny dyrektor gdy byłam uczennica to nie byl szanowany bo po prostu nie umial na ten szacunek zapracowac) . To sa MOJE wspomnienia i nie próbuj ich w zaden sposób podważac bo niby jak chcesz to osiagnąć???? Co do obecnej sytuacji to ni8e napisalam nic konkretnego wiec skąd te zarzuty??? Tak jak pisałam -ponosi Cie. Jesli Ty szanujesz, lubisz, poważasz itp pana S to ok, ja to akceptuję bo masz do tego prawo, ale Ty zaakceptuj ze dla mnie ten Pan nie jest żadnym autorytetem. Wiesz, na kolejny Twój post po prostu NIE ODPISZE. i NIE DLATEGO ZE " PRZEGADALES MNIE"czy dlatego ze nie wiem co napisac, ale to się robi bezsensowna i niecelowa pyskówka która do niczego nie prowadzi. Zwykle bicie piany a tego staram się unikać. A co do moich słow ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia , miałam na mysli również to, ze dla dwóch róznych osób, ta sama trzecia osoba moze byc postrzegana w zupelnie odmienny sposób i byc moze zadna z tych osób sie nie myli bo to ich subiektywna ocena. Tyle w tym temacie. pozdrawiam

Hydra
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 7 stycznia 2012, 16:35
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: Hydra » niedziela, 8 stycznia 2012, 20:41

Zgadzam się z Tobą Koba. Liczą się tylko fakty a nie przekazywane z ust do ust ploteczki.Jeżeli ktoś pyta o jakąś szkołę powinien znać prawdę. SP 5 cały czas odnosi mniejsze lub większe sukcesy w różnych dziedzinach. Ostatnio 7 grudnia 2011r. zajęła II miejsce w Mistrzostwach Pływackich choć wcale nie jest szkołą o tym profilu. Czytałam na Bochnianinie. Uczeń tej szkoły obecnie szóstoklasista został już dwukrotnie Mistrzem Polski w Pływaniu, wcześniej jego siostra. Wciąż szkoła zdobywa pierwsze miejsca w licznych konkursach plastycznych. Ostatnio również w konkursie "Magiczne drzewo" organizowanym przez MDK w Bochni. W październiku 2011r. po raz trzeci z kolei "piątka" otrzymuje wyróżnienie wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego jako jedna z dwóch szkół z powiatu bocheńskiego. Wszystko można sprawdzić. Więc dlaczego wciąż się mówi, że w tej szkole nic się nie dzieje? Masz rację Koba. Ta szkoła ma najładniejszą stronę internetową. Zaglądam tam czasem więc się orientuje troszkę. Często czytam co się dzieje w Bochni, ale ta nieuzasadniona nagonka na tą szkołę już zaczęła mnie denerwować. Uważam, że absolwenci tej szkoły (nie tylko ci niezadowoleni ) powinni też wyrazić swoją opinię. Aby dobrze poznać problem należy wysłuchać opinii dwóch stron.

Koba
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 8 stycznia 2012, 16:54
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: Koba » niedziela, 8 stycznia 2012, 20:47


toner
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 13:32
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: toner » niedziela, 8 stycznia 2012, 22:57

Jenny, zgadzam się z Tobą, że dyskusja na temat , która szkoła jest lepsza nie ma sensu. Każdy subiektywnie ocenia tą czy inną szkołę i ma do tego prawo. Jeżeli jednak ktoś pisze totalne bzdury , wyssane z palca i oczernia osobę, która zupełnie na to nie zasłużyła, to nie można milczec. Mój syn dwa lata temu skończył " piątkę", więc wszystkie sprawy związane z tą szkołą są mi bliskie. Zwróciłam uwagę, na to,że co roku tak wielu uczniów tej niewielkiej szkoły otrzymuje nagrody burmistrza za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. @ belzebub , @cod:chyba dawno nie byliście w tej szkole. Boisko, fakt jest w opłakanym stanie, ale teren wokół szkoły jest zadbany, ukwiecony, dużo zieleni.
Już o tym kiedyś pisałam na forum, szkoła posiada duży parking pozwalający dowieźc dziecko prawie pod drzwi. Szkoła ma dwie sale gimnastyczne- duża była niedawno remontowana, więc skąd te kłamstwa?
@cola09 wiem,że to moja subiektywna ocena, ale kontakty z dyrekcją wspominam bardzo dobrze - dyr. zawsze otwarty na sugestie rodziców, chętny do współpracy.

Awatar użytkownika
Rasta
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 18 sierpnia 2006, 20:07
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: Rasta » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 01:27


sorge
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 15:27
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: sorge » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 11:36

Obserwuję tę dyskusję, bo choć moja córka na szczęście nie pójdzie w tym roku do szkoły jako 6-latek i na pewno nie w Bochni, to sprawa jest mi bliska. Jako nauczyciel od co najmniej 10 lat słucham opinii o bocheńskich szkołach podstawowych od drugiej, nauczycielskiej strony. Jak się pracuje z dziećmi, co można osiągnąć a co jest nierealne. Sama mam doświadczenia sprzed lat z nieistniejącej już "3"- jako zerówkowicz, z "2"- bo taka była rejonizacja i z "7", bo ją na szczęście otworzyli, była blisko domu i nie trzeba było daleko chodzić.
Najgorsza kiedyś- w latach '80, '90 była opinia '5'- tam szli ci, którzy byli kiepscy w nauce i mogli sie wybić w sporcie.
Od jakiegoś czasu- ok. 10 lat jest moda na "1'- nieuzasadniona moim zdaniem zupełnie, ale prawie wszystkie koleżanki- nauczycielki pchały dzieci do "1" Ze zdolnymi dziećmi można dużo osiągnąć, ale potrzebna jest jeszcze pomoc domu, a przynajmniej zrozumienie. Tudzież pojęcie o tym, jak to działa. Nie sądzę, żeby nauczycielom "2", "4" czy innych szkół nie zależało na wynikach, ale tak krawiec kraje jak mu materii staje. Żeby były wyniki muszą być zdolności dziecka, wsparcie rodziców i wtedy każdy nauczyciel będzie się starał.

Przypominam, że szkoła jest dla wszystkich, dla tych najmniej zdolnych też, i dla tych przeciętnych. Najważniejsze w pierwszych klasach jest poczucie sukcesu na miarę możliwości, jeśli dzieci lubią szkołą, nauczyciela to mogą dużo osiągnąć nawet w placówce, która jest słabiej wyposażona.
Gdybym jednak miała wybierać w tym roku, to wg mnie najważniejsze kryteria to liczba uczniów- bezpieczeństwo, kontakt z nauczycielami, najlepiej jeśli w świetlicy jest mało nauczycieli, wtedy znają każde dziecko i szybko widzą,że coś nie gra. Inna sprawa to dobre wyposażenie- "1" ma sporo rzeczy z "radosnej szkoły", a także lokalizacja- nie parking w drzwiach szkoły tylko taka odległość, żeby spokojnie dojść na nogach bez zrywania malucha skoro świt.

Boch12457
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2012, 18:05
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: Boch12457 » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 18:21

SZKOŁA NR 5 JEST NAJLEPSZA ! Proponuję oglądnąć stronkę tej szkoły, albo przejść się do niej i zobaczyć jak tam teraz jest. :P

numisto
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 01:26
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: numisto » środa, 11 stycznia 2012, 01:25

Najlepiej pod względem lokalowym jest w siódemce - 2 sale gimnastyczne, BARDZO szerokie korytarze, ORLIK do dyspozycji szkoły!, nowy plac zabaw

co do kadry ciężko mi się wypowiadać, ponieważ kończyłem siódemkę jakieś 13 lat temu, ale wtedy poziom był naprawdę wysoki (osobiście bylem laureatem olimpiady przedmiotowej na poziomie wojewódzkim). Siódemka pod względem sportowym konkurowała wtedy z piątką która o dziwo pomimo bardzo słabych warunków lokalowych radziła sobie super. Od tego czasu siódemka i piątka zaanektowaly gimnazjum nr2 i niestety część najlepszych nauczycieli jest teraz w gimnazjum.

bumblebee
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 23:51
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: bumblebee » środa, 11 stycznia 2012, 09:31

TAK CZYTAM I CZYTAM WASZE WYPOWIEDZI I DOSZEDŁEM DO JEDNEGO WNIOSKU.
ALEŻ WY WSZYSCY JESTEŚCIE DURNI... AŻ PRZYKRO.

ninakik
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2012, 12:56
Kontaktowanie:

Re: Szkoły podstawowe w Bochni

Postautor: ninakik » piątek, 27 lipca 2012, 10:40

Polecam 4, jest dobry dojazd, parking, nauczyciele 1-3 są ok, ale niektóre panie 4-6 gnębią dzieciaki.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Edukacja i szkolnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości