Galeria Handlowa RONDO

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
samsung
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2012, 20:51
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: samsung » środa, 21 listopada 2012, 12:28


StaszekFistaszek
Częsty gość
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 23:17
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: StaszekFistaszek » środa, 21 listopada 2012, 19:56


kuba55
Bardzo towarzyski
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 4 listopada 2007, 21:43
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: kuba55 » wtorek, 11 grudnia 2012, 19:57

Kilka dni temu kiedy byłem w galerii, przy wejściu od strony parkingu obok apteki budowali "mur" odgradzający. Pomyślałem że fajnie, bo wejście przez drzwi przesuwne będzie czynne, a nie zamknięte jak w poprzednią zimę.
Dzisiaj byłem i niestety okazało się że "mur" został wybudowany w innym celu.
Drzwi przesuwne nie funkcjonują, a wejście przez windy jest trochę kłopotliwe.

Awatar użytkownika
Saeria
Stały bywalec
Posty: 151
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:14
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Saeria » środa, 12 grudnia 2012, 12:50

Normalnie nie bawie sie w zakladanie tematow, szczegolnie tych zwiazanych ze sprawami lokalnymi, jednakze wydaje mi sie, ze tym razem warto, szczegolnie patrzac na poziom zamieszczanych komentarzy.

Na wstepie dodam, ze bede unikal jakichkolwiek uwag na temat naszych lokalnych politykow (i o to samo was prosze zarazem), gdyz sprawa ta jest w interesie szeroko rozumianej spolecznosci bochenskiej, dlatego niechcialbym aby zamienila sie w ujadanie.

Do rzeczy. Jak zapewne jest wam wiadomo wraca sprawa przebudowy ronda przy galerii. Obecne rozwiazanie jest tragiczne, a funkcjonuje juz od ponad roku i nie widac aby mialo sie to zmienic w najblizszym czasie. Nalezy wymusic od inwestora zmiany tego bubla, poniewaz znajac nasze prawo zwlekanie sluzy jedynie na nasza niekorzysc.

Niejednokrotnie mozna przeczytac o wspanialomyslnosci firmy CD lokum o przekazaniu pieniedzy na wyremontowanie drog dojazdowych do galerii. W tym miejscu chcialbym przytoczyc zobowiazania, ktore poczyniono podczas niedawnej bodowy "bonarki"

"Nakłady na budowę i przebudowę układu drogowego to poziom 16,1 mln EURO z czego na przebudowę ul. Kamieńskiego poniesione zostały nakłady w wysokości 9,65 mln EURO, realizacja pozostałych zadań a więc przebudowy i budowy ul. Pusz-karskiej i budowa łącznika do ul. Turowicza pochłonęła do dnia dzisiejszego 2,65 mln EURO."

Dodatkowo inwestor zobowiazal sie do rekultywacji skazonej przez naftobudowe gleby na calej powierzchni inwestycji.

"- roboty rozbiórkowe – 1,1 mln EURO
- utylizacja skażeń – 2,27 mln EURO
- rekultywacja powierzchni, w tym usunięcie osadników – 7,89 mln EURO "

Na koniec:
"Udziałowcy projektu BCC z własnego equity finansują i sponsorują cały szereg działań. Przykłady:
- wakacje dla dzieci z ubogich rodzin 24 000 pln (za pośrednictwem Stowarzyszenia „U Siemachy”,
- współfinansowanie zakupu busa dla Stowarzyszenia „U Siemachy” – 20 000pln,
- podarunki świąteczne 2007 dla dzieci z ubogich rodzin – 200 000 pln,
- podarunki świąteczne 2008 dla dzieci z ubogich rodzin – 100 000 pln,
- współfinansowanie Dni Krakowa w Budapeszcie -10 000 EURO,
- 1.000.000 pln – przekazane ze środków własnych przez Pana Sandora Dejmana na wymiany dzieci (w 2007)"

Ludzie nie bojcie sie walczyc o wlasna sprawe, moze i nasz galeria to nie bonarka, ale o jedno glupie rondo moznaby powalczyc.

Link do zrodla: http://www.budnet.pl/Konferencja_prasow ... 16359.html

krusen98
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 09:50
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: krusen98 » środa, 12 grudnia 2012, 13:03

Popieram Cie całkowicie.

http://www.mmdebica.eu/artykul/cd-locum ... a-na-rondo

a to oczywiście dziwny zbieg okoliczności, prawda?:)

Awatar użytkownika
Saeria
Stały bywalec
Posty: 151
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:14
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Saeria » środa, 12 grudnia 2012, 13:28

Stad moja prosba: Niech ludzie, ktorzy rzadza naszym miastem maja poczucie tego, ze wyborcy popieraja ich dazenie do zrealizowania umowy. Poruszajcie temat na dyzurach, spotkaniach osiedlowych, gdzie sie da. Tylko tyle i az tyle moze zrobic kazdy z nas w tej sprawie.

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: mark » środa, 12 grudnia 2012, 15:02

Naszym miastem próbują "zarządzać" zwykli niewyedukowani nieudacznicy, którzy nieudolnie próbują wyegzekwować zapisy umów z firma CD Locum. A ci skoro nie dostali cofnięcia pozwolenia na działanie i miasto nie zamknęło im galeryjki nie kwapią się do realizacji swoich zobowiązań tłumacząc się jak dyletanci, że obecne rozwiązanie "się sprawdza"...
Ciekaw jestem jak zacznie się sprawdzać, jak zamkną przejazdykolejowe i cały ruch, również ten z autostrady będzie jechać do miasta przez most obok galeryjki?!

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Ukasss » piątek, 14 grudnia 2012, 09:47


Awatar użytkownika
Saeria
Stały bywalec
Posty: 151
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:14
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Saeria » piątek, 14 grudnia 2012, 10:59

Wlasnie nie siedziano cicho, tylko doszlo do dziwnej sytuacji kiedy miasto zlecilo niekorzystna dla wlasnego interesu ekspertyze. Przez rok wszyscy liczyli, ze sprawa zalatwi sie sama, dzisiaj nie ma juz na to mozliwosci i nalezaloby skierowac ja na odpowiednie sciezki prawne. Potrzeba tylko dobrej woli rzadzacych na podjecie sie sprawy, oraz spolecznego przyzwolenia na takie dzialanie. Pamietajmy, ze proszowska jest droga, ktora w duzej mierze zasila przemyslowo-uslugowa czesc naszego miasta.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Ukasss » piątek, 14 grudnia 2012, 11:23

Nie chcę się z Tobą kłócić ale myślisz że gdyby bonarka nie zmieniła organizacji ruchu była by otwarta?

Po co przyjęli ta kasę? Bo według mnie tu tkwi problem firma się teraz tłumaczy że dała kasę Nie znamy tych umów ale gdyby było tak jak piszesz już rondo by sie budowało(a jak nie to za każdy dzień zwłoki była by kasa) a i za monitoring (kamienica) byśmy nie płacili. Podczas budowy galerii powinno się równocześnie budować rondo A tak wybudowali im dojazdy i mają co chcieli . Umowy tez muszą być super hiper skoro za monitoring płacimy a ronda nie widać. Jak miasto pójdzie do sądu pewnie jeszcze za koszty sądowe zapłaci coś mi się wydaje że tak te umowy wyglądają.

Druga sprawa to ludzie co tam mieszkają będą protesty.

Ps. Mi tez zależy by tam powstało rondo ale tak się temu przyglądam i patrzę na fakty

litwin
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 9 grudnia 2012, 14:08
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: litwin » piątek, 14 grudnia 2012, 20:30

Mam inny problem dotyczący Galerii.Chodzi o pracę panów administratorów,chyba nie panują nad powierzoną im placówką.W ubikacjach pełno niesprawnych kranów,uszkodzone drzwi wejściowe,popękane płytki,wielkie błoto na parkingach(maszyna do mycia na stanie).Brak jakichkolwiek działań reklamowych aby przyciągnąć kupujących a dekoracja świąteczna nie zmieniana chyba od jej otwarcia.Natomiast reklamują nie istniejące już stoiska wielkimi oświetleniami na zewnątrz Galerii.Całe szczęście,że pracownicy stoisk sami potrafią przyciągnąć kupujących.Administracja robi zdjęcia i paraduje po pasażach z telefonem głuchym przy uchu-jacy są zapracowani-biedacy! :cry:

krusen98
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 09:50
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: krusen98 » sobota, 15 grudnia 2012, 10:22

Kto prowadzi działalność w galerii doskonale wie jak to wszystko funkcjonuje...
Życzę wszystkim najemcom, jak najszybszego nadejścia dnia w którym kończy im się umowa:)

Picasso
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2011, 22:00
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Picasso » sobota, 15 grudnia 2012, 17:08

Witam,

pytanie z innej beczki: czy w galerii jest jakieś przyzwoite stoisko z e-papierosami?
planuje kupić ale nie chce mi się jechać do Krakowa?

czy możecie pomóc?
dzieki

Awatar użytkownika
mareg
Częsty gość
Posty: 83
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: mareg » sobota, 15 grudnia 2012, 18:05

W galerii z tego co wiem nie ma stoiska z E-p ale ja polecam allegro lub E-dym http://www.e-dym.pl/ ja kupuje grzałki i inne pierdółki na allegro u sprawdzonych sprzedawców a liquidy robię sam Bazy+ Aromaty kupuję na http://www.inawera.com/ Pozdrawiam!!:)

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Ukasss » sobota, 15 grudnia 2012, 18:07


Awatar użytkownika
tomo
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: środa, 11 listopada 2009, 21:32
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: tomo » niedziela, 16 grudnia 2012, 14:49

Postawili w piątek na przeciwko Biura Podróży stoisko Volish'a (identyczne jak w Krakowskich Galeriach), nie wiem czy jest już otwarte ale sam przesiadłem się na EP i mam nadzieję że szybko je otworzą.
Pzdr :wink:

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: przemo » niedziela, 16 grudnia 2012, 22:18

e-papieros otworzył się w boksie na alejce poziom 0. Dodatkowo otworzyły się jakieś gadżety do kuchni, pakowanie prezentów, oraz banki choinkowe.
Dzisiaj parking mocno zapchany na poziomie 0 i +1. Widać ruch przedświąteczny ;)

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: Ukasss » wtorek, 18 grudnia 2012, 19:09


krusen98
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 09:50
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: krusen98 » czwartek, 20 grudnia 2012, 19:40

nikomu nie życzę bezrobocia, ale jak znajdziecie chwilę czasu to proponuje przejść się po mieście i sprawdzić ile lokali jest pustych, tym samym ile osób straciło pracę, a ile w tym czasie znalazło ją w tym rondlu? czy to jest powód do radości? I don't think so

Awatar użytkownika
dusiek
Bardzo towarzyski
Posty: 378
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 12:44
Lokalizacja: Muchówka
Kontaktowanie:

Re: Galeria Handlowa RONDO

Postautor: dusiek » czwartek, 20 grudnia 2012, 20:52

O jaaa, ale zarzuciłeś angielskim. Szacun! Jakoś nie widzę w Bochni "miasta duchów' w postaci wolnych lokali.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości