INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
Wycior
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 stycznia 2012, 14:03
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Wycior » czwartek, 24 marca 2016, 14:46

Dzwoniłem do in-postu gośc powiedział że przesyłka wróciła do nadawcy, nie było próby doręczenia w ogóle. Gadałem z kurierem tej ala firmy i powiedział że listy owszem na solnej zostawiają, ale paczki już nie... Dzwonię do sprzedawcy i mówie jaka sprawa a on zwrócę kase ale do allegro zgłoszę o zwrot prowizji! A ja do niego co pan opowiada i już uciął temat że nie bedzię dyskutować i się skończyło. Napisałem maila to co mi pan w poście doradził. Ze jak zgłosi zwrot prowizji, to ja do adiminstracji allegro zgłoszę oszustwo ze mnie nie powiadomił o zmianie spedytora i wysłał czym innym. Dam znać jak sie dalej potoczy temat.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: belzebub » czwartek, 24 marca 2016, 20:09


adax
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2005, 16:55
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: adax » czwartek, 24 marca 2016, 20:33

Sprzedawcę informuje Pan że odstępuje Pan od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa podaje Pan nr rachunku nw który w terminie do 14 dni ma Panu zwrócić kasę. Może On wystąpić oczywiście o zwrot prowizji mając do tego prawo. Allegro poprosi o wyjaśnienia więc im Pan opisze sytuację jak wyglądała finalizacja, zmiana firmy kurierskiej przez sprzedającego bez informacji i cale bez kontakcie i jeżeli allegro uzna Pana argumentację nie udzieli Panu Ostrzeżenia, a może go takze udzielić sprzedajacemu jezeli takich sytuacji z jego udziałem mieliby więcej zgłoszonych i ta ewentualność otrzymania ostrzeżenia od Allegro lub zawieszenia konta powoduje ze niektórzy sprzedający dążą do polubownego załatwienia sprawy bez udziału administracji Allegro. Fakt administracja Allegro czasami zachowuje się dziwnie pisząc wiadomości jakby z gotowego szablonu wzorca odpowiadające jakiejś tam frazie problemowej nie odnoszące się stricte do przedstawianej im sytuacji

-- Cz mar 24, 2016 8:33 pm --

Sprzedawcę informuje Pan że odstępuje Pan od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa podaje Pan nr rachunku nw który w terminie do 14 dni ma Panu zwrócić kasę. Może On wystąpić oczywiście o zwrot prowizji mając do tego prawo. Allegro poprosi o wyjaśnienia więc im Pan opisze sytuację jak wyglądała finalizacja, zmiana firmy kurierskiej przez sprzedającego bez informacji i cale bez kontakcie i jeżeli allegro uzna Pana argumentację nie udzieli Panu Ostrzeżenia, a może go takze udzielić sprzedajacemu jezeli takich sytuacji z jego udziałem mieliby więcej zgłoszonych i ta ewentualność otrzymania ostrzeżenia od Allegro lub zawieszenia konta powoduje ze niektórzy sprzedający dążą do polubownego załatwienia sprawy bez udziału administracji Allegro. Fakt administracja Allegro czasami zachowuje się dziwnie pisząc wiadomości jakby z gotowego szablonu wzorca odpowiadające jakiejś tam frazie problemowej nie odnoszące się stricte do przedstawianej im sytuacji

MEWABOCHNIA
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2016, 17:12
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: MEWABOCHNIA » czwartek, 24 marca 2016, 22:10

Panie Wycior,
po przeczytaniu pana problemu i zapewne nie tylko pana, skontaktowaliśmy się z naszym koordynatorem z InPostu i po naszej sugestii jest szansa, że będziemy mieli wkrótce uruchomioną również w naszym punkcie usługę odbioru awizowanych paczek, podobnie jak listów, żeby nie trzeba było odbierać ich w magazynie w Krakowie w przypadku, gdy kurier nie zastanie adresata.

A przy okazji dla ścisłości, z tego co wiem, żaden kurier nie zostawia paczek u sąsiadów ani w żadnym innym miejscu bez zgody odbiorcy i po nieudanej próbie doręczenia przesyłki, paczkę można ewentualnie odebrać z magazynu spedytora, który jest najczęściej w okolicy Krakowa lub Tarnowa, więc InPost nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

Carlos
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 07:22
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Carlos » piątek, 25 marca 2016, 12:01

Jeśli sprzedawca przy wniosku o zwrot prowizji zaznaczy, że powodem jest odstąpienie od umowy lub reklamacja kupujący nie dostaje ostrzeżenia. Normalna sprawa, jeśli transakcja nie doszła do skutku niezależnie z czyjej winy to niby czemu sprzedający ma ponosić koszty prowizji. W tym przypadku liczy się jeden fakt czy transakcja doszła do skutku czy nie, a to że będziesz sobie opisywał do allegro czemu nie doszła nie ma znaczenia.

Wycior
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 stycznia 2012, 14:03
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Wycior » wtorek, 29 marca 2016, 06:30

Kasy mi gośc jeszcze nie oddał. I przyszedł mi mail : Sprzedający xxx powiadomił Allegro, że warunki transakcji uległy zmianie i wskazał następujący powód:
Odstąpienie od umowy lub reklamacja

Czy potwierdzasz wersję sprzedającego? TAK lub NIE

-- wtorek, 29 marca 2016, 05:30 --

Co poradzicie? Czekać na przelew? I dopiero kliknąć Tak?

Carlos
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 07:22
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Carlos » wtorek, 29 marca 2016, 16:01

Poczekaj na przelew,

Suzi
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 18:19
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Suzi » wtorek, 29 marca 2016, 20:03

Wydaje mi się, że jedna sprawa z drugą nie ma nic wspólnego. Ten mail od Allegro w zasadzie jest zgodny z tym co piszesz. Transakcja nie została zakończona, odstąpiłeś od umowy (niezależnie od powodu), i sprzedający to teoretycznie uznał. Tutaj tylko chodzi o zwrot prowizji od Allegro, a czy ci odda gościu kasę, to inna sprawa.

krys77
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 16 maja 2010, 18:24
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: krys77 » środa, 20 kwietnia 2016, 22:20

witam
jeśli nic nie klikniesz to po ok. 10dniach sprzedający otrzyma zwrot prowizji automatycznie, wiec w tym czasie kasę powinien oddać ; )

dzisiaj list inpost otrzymałem po 2 dniach - niemożliwe wręcz : )

lopatolog
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 05:58
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: lopatolog » czwartek, 21 kwietnia 2016, 10:13


Awatar użytkownika
greg83
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:02
Lokalizacja: z baru na­przeciw­ko
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: greg83 » czwartek, 21 kwietnia 2016, 10:38


MEWABOCHNIA
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2016, 17:12
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: MEWABOCHNIA » sobota, 23 kwietnia 2016, 20:13


inka28
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 15:24
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: inka28 » czwartek, 28 kwietnia 2016, 14:42

jeżeli chodzi o przesyłki kurierskie zwłaszcza za granicy do kraju to proponuję zajrzeć na , jak dla mnie to sprawdzony i dobry kurier, a przesyłki będą doręczone zawsze na czas

ZOHANpierwszy
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 13 maja 2016, 05:54
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: ZOHANpierwszy » piątek, 2 września 2016, 05:55

Wybrałem opcję dostawy inpostem tylko 1 raz i nigdy więcej. Na przesyłkę czekałem blisko 2 tygodnie. Interweniował nawet sprzedający, jednak zbyli go w oddziale i nic nie załatwił. Musiałem odczekać swoje. Szczerze polecam albo PP albo jakiegoś kuriera. Parę złotych drożej ale do 48h od zakupu paczka w domu na stole.

sorge
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 15:27
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: sorge » niedziela, 4 września 2016, 18:18

Nie wiem, jak wygląda doręczanie z allegro Inpost, ale przy naprawdę wielu przesyłkach odbieranych w paczkomatach nie miałam problemu. Jeden jedyny raz musiałam poczekać na przesyłkę kilka godzin, ale nie z winy kuriera tylko klientów, którzy przez 72 godziny nie zwolnili skrzynek, czyli jakoś nie spieszyło im się od otrzymania swojej własności. Przez 6 godzin kurier czekał na parkingu przy Mechaniku aż upłynie termin odbioru, odkodował kilkanaście skrzynek, spakował paczki, zakodował nowe. Nigdy nie miałam problemów, nawet w okresie przedświątecznym, kiedy jest większy ruch i kurierzy naprawdę mają świętą cierpliwość. Przesyłka kurierem jakiejkolwiek firmy jest świetnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że ktoś albo pracuje w domu, albo zawsze w domu jest ktoś obecny. W przypadku poczty nie jest najtrudniej po odebraniu awizo, ale jeśli kurierzy nie zastaną człowieka w domu, to już prościej kupić coś osobiście, niż jeździć po magazynach firm kurierskich.

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: renowacja » niedziela, 4 września 2016, 19:30

Jeśli chodzi o inpost paczkomaty to jest rewelacja , paczka zawsze odbierana na następny dzień od nadania .

boddekk
Uzależniony
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: boddekk » piątek, 21 grudnia 2018, 16:46

Jesli już nadaję przesyłki przez internet to najczesciej korzystam z tego brokera kurierów https://www.sendit.pl/oferta/upsap Podaje dane przesyłki i wybieram z dostepnych firm ta która najbardziej mi odpowiada. Według mnie to najprostsze rozwiązanie!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości