INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
Suzi
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 18:19
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Suzi » środa, 2 marca 2016, 18:27


Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: filolog » środa, 2 marca 2016, 18:45

Jestem zatem takim podkręcaczem postów- to jest cel mojego życia. Nawet o tym nie wiedziałem. Mówisz- "grubymi nićmi szyte" ? Ja chyba jestem już przestępcą "kulturalnym" :wink:
ALE TY już jesteś niezłym detektywem i zarazem sędzią - chylę czoła przed Twoją wielmożnością.

A tak poważnie to życzę na co dzień trochę więcej luzu i mniej podejrzliwości co do innych osób. :idea:

nexxxt
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2008, 11:59
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: nexxxt » środa, 2 marca 2016, 20:04

Suzi wyluzuj.
A tak dla potwierdzenia:

Suzi
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 18:19
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Suzi » czwartek, 3 marca 2016, 20:50

nexxt
Po prostu nie lubię jak ktoś naciąga fakty.
Z tego co się dowiedziałem, sklep jest czynny do 17.00 od kliku miesięcy, a piszesz, że można o 16.10 pocałować klamkę :? Nie ma opcji, żeby był zamknięty wcześniej, ponieważ listonosze z Inpostu przynoszą przesyłki awizowane tuż przed 17.00. A na stronie InPostu, którą pokazałeś celowo nie jest zmieniona godzina 16.30, żeby osoby które chcą odebrać spokojnie przesyłkę nie przychodziły w ostatniej chwili przed zamknięciem, bo jak ktoś, tak jak ja, ma do odbioru kilka listów, to znalezienie i wydanie chwilę trwa. Robi się zamieszanie. Czasami ta dziewczyna o której piszecie zostaje po 17, żeby wydać wszystkie listy, a mogłaby powiedzieć, że pracuje do 17, zamyka i idzie do domu. Ja akurat mam zupełnie inne zdanie o tym miejscu i obsłudze :)

Awatar użytkownika
buog
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czwartek, 17 listopada 2011, 19:31
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: buog » piątek, 4 marca 2016, 07:55


Suzi
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 18:19
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Suzi » niedziela, 6 marca 2016, 11:33

Drogi Sherloku, a może idąc twoim tokiem myślenia, ci, którzy krytykują tutaj Inpost to pracownicy Poczty Polskiej? Myślę, że żeby kogoś oceniać, trzeba mieć znajomość wersji obydwu stron. Ja przy okazji odbioru sądówek zapytałem jak to jest i napisałem co usłyszałem i to co sam widziałem. Teraz i tak będę musiał chodzić na pocztę. Być może też będę zadowolony. Tyle w temacie. Każda opinia jest subiektywna. Najlepiej sprawdzić samemu i wyrobić sobie własne zdanie.
Zobaczymy jak to będzie teraz na poczcie. Mam nadzieję, że będę miał same pozytywne doświadczenia.

Kończąc, uważam, że ogólnie Inpost jako firma, dopóki nie ogarnie się organizacyjnie, będzie zatrudniał ludzi, którzy nie ogarniają tematu, nie ustabilizuje miejsc odbierania przesyłek i będzie zmieniał listonoszy jak skarpetki, to będzie oceniany w większości negatywnie. I w dużej mierze słusznie.

Awatar użytkownika
Mitch
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2016, 22:02
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Mitch » poniedziałek, 7 marca 2016, 06:31

paczka dotarla do bochni 5 dni temu i nie ma kto mi jej dostarczyc ten bochenski obszar cos sprrawia im problem...

helga
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 18 października 2013, 13:13
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: helga » czwartek, 10 marca 2016, 10:56

Niechże i ja podzielę się swoim doświadczeniem w kontaktach z Inpostem. Do tej pory - zaznaczam - do tej pory, wszystko układało się w jak najlepszym porządku (przeważnie odbieram paczki). Jednak obecnie dobre zdanie mogę podtrzymać jedynie o paczkomatach. W przypadku listów poleconych allegro to jest jakaś tragedia. Już wcześniej kilka razy zdarzało się, że byłam w domu, a mimo to, awizo znajdowałam w drzwiach wejściowych. Kurierowi nawet nie chciało się zadzwonić dzwonkiem.
Obecnie czekam na przesyłkę już 5 dni roboczych (firma pisze, że dostarcza w 3 dni). Próbowałam się skontaktować z infolinia - rzecz niemożliwa - być może osiągalna jedynie dla cierpliwych. Piszę do firmy maile co z przesyłką - cisza. Dzwonię na telefon do Inpost w Brzesku - wyłączony. Dopiero później dowiedziałam się, że oddział w Brzesku już nie istnieje (nie wiem czy to wiarygodna informacja), a wszelkie przesyłki obsługuje Kraków. W Krakowie nie wiadomo do kogo zadzwonić, bo albo włącza się poczta głosowa, albo nie ma podanego numeru.
Podsumowując - KATEGORYCZNIE ODRADZAM korzystanie z usług "polecony allegro", bo szkoda waszych nerwów. Póki co usługa paczkomatów działa bez zastrzeżeń... obym wie powiedziała tego w złym momencie!!!

Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: filolog » czwartek, 10 marca 2016, 13:13

Potwierdzam w całości tą opinię.

Widać przypadek to częsty, że wielmożny listonosz wkłada awizo do drzwi nawet nie dzwoniąc. To samo przytrafiło się i mnie. To co robią z tym awizem to zwykłe OSZUSTWO i MANIPULACJA.
Odradzam wszystkim korzystanie z opcji "polecony Inpost z Allegro" bo to co wyprawia bocheński Inpost nadaje się do sądu.

Jak się tak dzieje z przesyłkami listowymi to obawiam się poważnie o paczkomaty.
Wie ktoś czy paczkomaty w Bochni obsługuje ta sama dzielna osoba wystawiająca awiza pod drzwi???
:?

MEWABOCHNIA
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2016, 17:12
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: MEWABOCHNIA » czwartek, 10 marca 2016, 18:43

Skoro zostaliśmy wywołani do tablicy, dla uściślenia, podajemy kilka informacji na temat InPost w Bochni, a przynajmniej naszego punktu, dla uspokojenia niektórych emocji:
1. Firma MEWA ma podpisaną umowę o współpracy z InPost, więc nie jest samym InPostem i nie ma wpływu na działanie pracowników InPostu.
2. Nie ma czegoś takiego jak InPost Bochnia. Punkty Obsługi Klienta, obecnie od początku marca, po likwidacji oddziału w Brzesku, podlegają pod oddział w Krakowie. Numery telefonów na infolinię i do osób odpowiedzialnych bezpośrednio za listonoszy są dostępne w POK. Ostatnio codziennie listy doręczają inne osoby i dla nas również nie jest to komfortowa sytuacja.
3. Przesyłki sądowe były wydawane tylko adresatowi lub osobie, która ma ważne pełnomocnictwo pocztowe lub notarialne. Nie jest to wymysł InPostu ani tym bardziej punktu awizacyjnego, ale Ministerstwa Sprawiedliwości. Wydanie takiej przesyłki innej osobie jest karane kilkuset złotową karą finansową.
4. Warunkiem wydania przesyłki jest sprawdzenie tożsamości osoby odbierającej przesyłkę, żeby zniwelować niebezpieczeństwo wydania korespondencji przypadkowej osobie. Ze względu na ewentualne reklamacje, wymagany jest też czytelny podpis potwierdzający odbiór. Niedopilnowanie tego również jest karane finansowo.
5. Pracownicy POK nie mają obowiązku przyklejania znaczków na przesyłkach. U nas robimy to za klientów dla skrócenia czasu obsługi.
6. Jeżeli chodzi o godziny otwarcia, to sklep był w momencie podpisywania umowy czynny w godzinach, które są podane na stronie InPost. W związku z tym, że sporo klientów przychodziło tuż przed zamknięciem wydłużyliśmy 3 miesiące temu nasz czas pracy z godz. 16.30 do godz. 17.00.
7. Z informacji, jakie przekazali nam listonosze dostają oni wynagrodzenie za przesyłki doręczone, co oznacza, że nie dostają ani grosza za zostawienie awiza i po prostu tego nie robią bo to się im nie opłaca. (Ta informacja nie jest sprawdzona).
8. Mają Państwo rację, że czas dostawy przesyłek często jest długi. Nam również nie jest miło z tego powodu słuchać słusznych Państwa pretensji. Niestety jest to od nas niezależne. I mamy nadzieję, że po ostatnich przekształceniach w InPoście, w niedługim czasie się to zmieni w naszym rejonie.

Jeżeli mają Państwo jakieś uwagi lub pytania to proszę pisać, postaramy się wyjaśnić czy odpowiedzieć.

Awatar użytkownika
to ja
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 08:23
Lokalizacja: Bochnia od 1977r
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: to ja » czwartek, 10 marca 2016, 21:00

Byłem kiedys wtym in post (MEWA) na solnej -totalne olewanie człowieka, normalnie jakby za kare tam były( 2 panie) a człowieka traktują tam jak intruza. Mam nadzieje że nie bede miał tam wiecej "przyjemnosci" odbierac przesyłki

MEWABOCHNIA
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2016, 17:12
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: MEWABOCHNIA » piątek, 11 marca 2016, 22:05

Tak jak np. w banku pani z kredytów nie może obsługiwać klientów przy okienku kasowym, tak i w InPoście osoba, która nie ma uprawnień do wydawania korespondencji nie może obsługiwać klientów z awizami. Nie jest to kwestia olewania, ale przepisów i wyznaczonych obowiązków w firmie. Żaden klient firmy, niezależnie od formy kontaktu, czy to osobistej, telefonicznej czy mailowej nie jest olewany. Niestety nie można czasami robić dwóch rzeczy na raz. A zapewniam, że prawie każdy klient twierdzi, że się spieszy i żąda obsługi natychmiast, również ten, który do nas dzwoni czy pisze. Nie jest to mimo szczerych chęci w każdym przypadku wykonalne. Na szczęście zdecydowana zdaje sobie z tego sprawę i to rozumie.

Awatar użytkownika
to ja
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 08:23
Lokalizacja: Bochnia od 1977r
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: to ja » niedziela, 13 marca 2016, 12:09

2 panie za ladą żadnych klientów ,petentów i 15min czekania na odbiór przesyłki to chyba nie do końca normalne, za to odebranie kilku telefonów międzyczasie to jest ok.

MEWABOCHNIA
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2016, 17:12
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: MEWABOCHNIA » niedziela, 13 marca 2016, 13:27

30 min brzmiałoby jeszcze lepiej :wink: Na pewno nie czekał pan dłużej niż kilka minut.
A odbieranie telefonów jest jak najbardziej normalne, ponieważ od 15 lat jesteśmy firmą głównie zajmującą się realizacją zamówień składanych właśnie telefonicznie. I nie możemy sobie pozwolić na nie odebranie zamówienia od klienta. To jest sytuacja analogiczna, gdyby pan musiał poczekać w kolejce w sklepie. Różnica jest taka że klient akurat nie stał fizycznie przed panem a był po drugiej stronie linii telefonicznej. Rozumiem, że nie robi pan zakupów w miejscach, w których są kolejki do kasy, w których musi pan poświęcić więcej niż 2 min. Ciekawe, czy też mówi pan o kasjerkach np. w markecie, że pana olewają, bo zajmują się innymi klientami którzy byli przed panem i nie obsługują pana poza kolejnością.
Zrozumiałe były by pana pretensje gdyby te pracownice siedziały i kawę popijały, ale jak pan sam pisze wypełniały również swoje obowiązki.

Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: filolog » niedziela, 13 marca 2016, 14:34

Bo powinno być tak, że jak jest w pomieszczeniu placówka Inpost, to powinna tam przebywać osoba obsługująca Inpost i tylko Inpost a nie pracownik innej firmy, który obsługę Inpost ma jako dodatkowe zadanie "za karę".
Co to za firma, która chce świadczyć usługi pocztowe bez pracownika???
To jest chore.

Traci na tym dobrą opinię Wasza firma Mewa i firma Inpost, która zresztą tą dobrą opinię traci wszędzie.

MEWABOCHNIA
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2016, 17:12
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: MEWABOCHNIA » niedziela, 13 marca 2016, 20:52

To nie jest kwestia choroby, tylko kosztów. W tej chwili cała obsługa Inpost zajmuje w sumie ok. 2 godz. dziennie. Jak będzie zajmowała 8 godz., żeby wynagrodzenie pokrywało koszty zatrudnienia, to natychmiast zatrudnimy osobę tylko do InPostu. W Galerii i nie tylko, właśnie z tego powodu zostały zlikwidowane punkty. Mimo to, poza nielicznymi przypadkami, czas oczekiwania na odbiór przesyłki, czy na wysyłkę, jest zdecydowanie krótszy niż na Poczcie. Rozumiem, że na Poczcie panie w okienku przyjmują pana z uśmiechem i entuzjazmem.
Została przeprowadzona rozmowa z pracownicami na temat obsługi klientów. Mam nadzieję, że niezadowoleni będą mieli inne wrażenia następnym razem.

-- niedziela, 13 marca 2016, 20:52 --

Warto porównać aktualny na dzień dzisiejszy cennik Poczty z Inpostem u nas:

1. Poczta - list zwykły do 350g -2,00 zł, do 1000g - 3,70 zł, do 2000g - 6,30 zł
InPost - list zwykły do 2000g - 1,40 zł

2.Poczta - list polecony do 350g - 4,20 zł, do 1000 g -5,90 zł, do 2000g -8,50 zł
InPost - list polecony do 2000 g - 3,50 zł

3. Poczta - paczka do 1 kg - 13,00 zł, do 2 kg - 15,00 zł do 5 kg - 18,00 zł
InPost - paczka do 5 kg - 8,30 zł

Porównując nawet najniższą wagę przesyłek na Poczcie, różnica jest znaczna.

Warto zauważyć, że znaczki na Poczcie nie są objęte VAT-em, a w InPoście ceny są podawane brutto, co dla firm oznacza możliwość odjęcia jeszcze 23% VAT.

namdu
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 09:59
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: namdu » poniedziałek, 14 marca 2016, 11:30

Dlatego jeśli chodzi o wysyłanie paczek ja wolę korzystać z doświadczonej firmy transportowej, która pracuje na terenie nie tylko Polski, ponieważ dzięki temu ma zupełnie inny system przesyłu. Ja w systemie "od drzwi do drzwi" korzystam z usług AngliaPolska (). Wszystko trwa, góra, parę dni ;)

Awatar użytkownika
to ja
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 08:23
Lokalizacja: Bochnia od 1977r
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: to ja » poniedziałek, 14 marca 2016, 21:31

nie 30 tylko tak jak pisze a nie był to telefon od klienta tylko zapominalskiego dostawcy który czegos zapomniał, pani olała szukanie mojej przesyłki bo kolega był ważniejszy chyba kluczy zapomniał potem jeszcze jakies telefony i tak ponad 15 min a wiem bo miałem dziecko w samochodzie i zależało mi na czasie. Ostatnio zauważyłem że w galerii juz nie ma inposta i dzieki Bogu oby tak dalej

Wycior
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 31 stycznia 2012, 14:03
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: Wycior » niedziela, 20 marca 2016, 16:58

Na allegro pisało na stronie ze wysyłka K-EX a wysłał mi gość in-postem to juz wiedzialem co bedzie porażka... juz czekam 5 dni i nic, awiza w skrzynce nie ma, a na maila przychodzi mi status przesyłki awizo centrala kraków, odbierałem list po paru dniach... i teraz człowiek musi wydzwaniać za swoją paczką która powinna być w domu lub u sąsiada bo tak robią inne firmy kurierskie!, omijać szerokim łukiem IN-POST!!! I gośc co mi wysłał paczke pisze tak: witam pisze do mnie Inpost kurier oddzial Krakow ze ma Pan 2 awiza na paczke

Czekam na info co dalej robimy

adax
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2005, 16:55
Kontaktowanie:

Re: INPOST - 7 dni to za mało by doręczyć przesyłkę

Postautor: adax » niedziela, 20 marca 2016, 21:12

2 mozliwości opier srzedającego na allegro i poinformuj go o odstąpieniu od transakcji zaznacz mu ze jak poleci po zwrot prowizji to poinformujesz administracje allegro o oszóstwie internetowym jakiego sie dpouscil oszóstwo internetowe to bardzo na wyrost ale oszóstwa dopuscil sie jak najbardziej poniewaz bez konsultacji zmienil spedytora zyskal kilka zl wiec niech sie teraz nauczy ze straci wiecej bo Ty korzystasz z swojego prawa i odstepujesz od transakcji, przesylki nie przyjmujesz. Jezeli bedzie mądry to zadzwoni do Inpost opier ich po calosci zlozy reklamacje interwencje by ponownie dostarczyli przesylke np do paczkomatu Kurier INPOST codziennie jest w Bochni wiec dostarczenie przesylki nie powinno byc problemem i nie bedziesz sie musiaj bujać na Malborską niech sie Oni bujają z zachlannym sprzedającym . Zastanów się i jeżeli mozesz sprawdź czy otrzyałeś jakiś sms o możliwości przekierowania paczki do paczkomatu INPOST w dniu nadania wysyla taki sms jezeli nie otrzymałeś kolejny argument dla Ciebie Lenistwo i wygoda sprzedajacych na Allegro siega zenitu Allegro wyrzucilo z panelu Moje Allegro sendit i zastapił go Inpostem Jednak Sendit to potężny tani broker przesyłek kurierskich gdzie cena paczki kurierem do 10 kg w systemie D2D kurierem DPD wynosi ok 14,50 zł bruto piwiadomienia sms i email. Sprzedajacy na allegro mogą nadal korzystać z uslug Sendit logując sie danymi z Allegro na stronie sendit.pl i tam mają zaimpirtowane niezbedne dane by zrealizowac wysylke wiarygodnym spedytorem DPD lub UPS w niskich cenach z zadowoleniem i bez nerwow dla kazdej z stron.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości