Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
pszatny
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 września 2015, 12:15
Kontaktowanie:

Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: pszatny » wtorek, 8 września 2015, 13:16

Czy nie wydaje się wam, że ostatnio otwarte sklepy typu Alma i Inter przeginają delikatnie z cenami?? Trzeba przyznać, że jest tam wszystko nowe i nie zniszczone ale litości ceny jakby trochę z kosmosu. Wiem, że to jest inna półka niż Biedronka czy Lidl ale czy Bocheńskie społeczeństwo będzie stać robić zakupy w takich drogich sklepach? Porównując do istniejących już sklepów o podobnej powierzchni i podobnej jakości produktów Alma i Inter wypadają słabo. Może Cold nie jest wizualnie świeży w środku ale ceny ma raczej lepsze a jeżeli chodzi Supermarket Groszek to wystrój wnętrza oraz atmosfera dużo bardziej mi się podobają w porównaniu do Almy czy Inrter a ceny przystępne i nie wywindowane jak u wielkich potentatów.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: Ukasss » wtorek, 8 września 2015, 13:32

Co do Almy to liczyłem że półka z regionalnymi browarami będzie większa:) Kilka było cenowo (browary regionalne) jak wszędzie.

My robimy zakupy w Coldzie lub Społem czasem coś na hali. Różnorodność towaru dobre ceny.

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: Jurko » wtorek, 8 września 2015, 14:10

Groszek na Brzeskiej szczerze polecam. Chyba jako jedyni w Bochni dział z warzywami jest w chłodni więc raczej mają towar w lepszym stanie niż inne sklepy. Ich problem to to że są na takim zadupiu ale i tak często tam jeżdżę. Zwłaszcza jeśli już ktoś do colda jedzie to do Groszka ma jeszcze 150 metrów.

yoy86
Częsty gość
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2007, 19:29
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: yoy86 » wtorek, 8 września 2015, 16:20

Osobiście korzystam z 3 marek:
- Społem - własna piekarnia, wędliny, dobre ceny, chociaż momentami nie podoba mi się obsługa zwłaszca w tzw. blaszaku w centrum:
- jest osobne stoisko z pieczywem oraz pieczywo na sklepie a część osób życzy sobie pieczywo stojąc w kolejce do kasy, na co pani kasjerka na cały głos : "Halinka podej to i to i tamto" i tym sposobem jedna i druga kolejka się wydłuża no i tradycyjnie wiecznie mało drobnych a co niektóre bezczelne ekspedientki domagają się by płacić kartą bo nie mają wydać.....

- Cold - dobre ceny, duży wybór pieczywa, świeże wędliny
- Groszek ul Brzeska - ciekawy wystrój, dobrze zaopatrzony warzywniak, brak kolejek, wada: wędliny - mniejszy ruch powoduje mniejszą rotację towaru no i nie wszystko jest świeże...

Generalnie kupuję w tych 3 sklepach, z innych tescopodobnych i lidlowych nie korzystam - bo wolę wspierać polski biznes.

cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: cod » wtorek, 8 września 2015, 16:53

Codzienne zakupy w abc na Brodzińskiego (super ceny)
W weekendy w cold na Npdl
Raz - dwa razy w miesiącu odwiedzę biedrone

Terka
Częsty gość
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 23:41
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: Terka » wtorek, 8 września 2015, 17:47

Z racji tego, ze Cold mam pod nosem ....to wlasnie tam robie zakupy. Obsluga spoko, ceny tez, stoisko z wedlinami ok ...... czego chciec wiecej :) Ooooo nie mozna tu kupic dobrej ryby ..... o swiezej to juz w ogole nie wspomne. Po ryby do eski po mrozone jezdzilam, odkad otworzyli alme .... tam kupuje rybke ( nie dosc ze swieza to jeszcze tansza niz mrozone)...teraz jeszcze intermarche, pewnie bede odwiedzala bo maja tam bardzo dobrze zaopatrzone stoisko z serami a i rybki tez sa :D

pszatny
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 września 2015, 12:15
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: pszatny » środa, 9 września 2015, 06:36

Taaaak Społem jest fajne bo można się tam trochę cofnąć w przeszłości :D z drugiej strony dziwie się, że nikt nie potrafi ogarnąć tam tego. W Coldzie robiłem zakupy z przyzwyczajenia uzupełniając sporadycznymi wizytami w Społem jednak najbardziej przypadł mi do gustu Groszek z brzeskiej. No fakt może na początku zdarzały się jakieś zonki z wędlinami ale odkąd zmieniły się panie na stoisku to jestem zadowolony. Nawet jak poprosiłem o zamówienie konkretnej kiełbasy od Szubryta to na drugi dzień ja miałem a w Coldzie pani wystawiła na mnie gały i powiedziała, że zdziwiam :D. Fajnym rozwiązaniem jest u nich program lojalnościowy. Po miesiącu robienia zakupów uzbierałem punktów i ku mojemu zdziwieniu dostałem bon na 50 zł a nie jakąś chińska suszarkę czy żelazko...

tubywalec
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 11 sierpnia 2015, 17:11
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: tubywalec » środa, 9 września 2015, 15:36

Brawo "marketingowcy" :)
Prawie, prawie, a już bym uwierzył, że to zwykły temat założony przez zwykłego usera, który faktycznie chce się dowiedzieć gdzie robić zakupy :) Naprawdę całkiem nieźle szło do ostatniego posta - tam już trochę za bardzo zaczęliście wychwalać jeden sklep - to się rzuca w oczy.
Ale i tak jest bardzo dobrze (m.in obszerny opis konkurencji dla zmyły) w porównaniu z innymi firmami, które tutaj próbują robić marketing jednym, krótkim postem ze świeżego konta.
Na przyszłość polecam jednak dalsze pociągnięcie dyskusji i stopniowe wrzucanie zalet, nie wszystko w jednym poście :)

cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: cod » środa, 9 września 2015, 17:32

No mój post wybitnie się wyróżnia z tłumu 90% zakupoholików z groszka :D- aż mi wstyd że tam nie robie zakupów :)

pszatny
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 września 2015, 12:15
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: pszatny » środa, 9 września 2015, 21:19

Widzę, że lepiej nie wyrażać swoich opinii na forum bo pewna grupa społeczna z miejsca węszy podstęp. Podejrzewam, że ta grupa społeczna robi zakupy tylko w znanej "polskiej" sieci z owadem w tytule więc do pewnych kwestii nie przywiązuje uwagi. Pozdrawiam sedecznie

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: Jurko » środa, 9 września 2015, 23:47

Cod - z właścicielami groszka nie mam nic wspólnego, zdaje się nawet że to firma z Nowego Sącza (nie chce mi się sprawdzać). Nie znam nawet nikogo kto by tam pracował. Prawda jest taka że faktycznie się na tle Bochni wyróżniają. Wkurza troszkę mały parking przed sklepem na ledwie 10 aut.
Byłem przy okazji ciekaw jak jest w Intermarche i jakoś na mnie wrażenia nie zrobili. Wiadomo że wszystko nowe i Cold bardzo odczuje sąsiada bo Osiedle Windakiewicza stracili pewnie w całości i sporą część Npdl też. Może to wymusi jakąś konkurencję i poprawę jakości w Coldzie?

Awatar użytkownika
Lazycat
Częsty gość
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 09:51
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: Lazycat » piątek, 11 września 2015, 10:34

Z własnego doświadczenia mogę polecić groszka u Kołodziejów na Brzeskiej. Częściej jednak kupuję na Brodzińskiego u Bielaków. Ceny są na prawdę niskie, oni słyną z wyszukiwania okazji na rynku. Drugi atut to fakt, że czynne jest codziennie od 5.30. Rano trzeba niestety odstać w tłumie budowlańców, ale o czymś to świadczy. Jest też Galicja, market moim zdaniem niedoceniany. Ceny już nie tak super jak na początku, ale spory wybór towarów i często najlepsze w mieście promocje na piwo, czego nie ma w posiadającym inne atuty Coldzie na NPDL.

Awatar użytkownika
smerfik
Częsty gość
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 12:35
Lokalizacja: to tu to tam
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: smerfik » piątek, 11 września 2015, 13:40

Mieszkałam niegdyś w okolicy sklepu ABC na Brodzinskiego i polecam na podręczne zakupy. Ceny bardzo przystepne, często jakieś promocje, wędliny ok, obsługa bardzo miła. Robie tam zakupy od otwarcia sklepu.
Drugi sklep to "S" na Karosku. Uwielbiam pieczywo, wyroby wedliniarskie, kupuje też chemię do domu.Ceny rózne ale to lokalny sklep więc niech działa jak najdłużej.
Groszek na ulicy Brzeskiej. Kupuje owoce i warzywa bo sa dobrze przechowywane. miła obsługa. Towar zamówiony przeze mnie jest na drugi dzień bez zadnego problemu. Do tego program lojalnściowy z kótrego juz udało mi sie skorzystac 2 razy....Parking...cóż na dole jest duzy plac parkingowy ale , że wszyscy chcieliby zaparkowac pod samymi drzwiami...

Wiadomo, że robię tez zakupy w innych miejscach ale polecam szczególnie i nie nie jestem spokrewniona z nkim z właścicieli ani obsługi.

co do Coldu kiedys bardzo lubiłam ale ceny do okazyjnych nie należą a poza tym irytuje mnie parkowanie kierowców na środku miedzy dwoma pasami do parkowania...czasem jest tak ciasno, ze nie da sie wyjechac duzym samochodem.....

Awatar użytkownika
buog
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czwartek, 17 listopada 2011, 19:31
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: buog » sobota, 12 września 2015, 01:52

Podobają mi się te nowe sklepy typu galicja, groszek, tylko ile razy tam jestem, tyle razy widzę pustki. Z jednej strony fajnie bo nie ma kolejek, tłoku i to uwielbiam, z drugiej strony mam przez to obawy, że np. wędliny i mięso leżą długo i jak się je kupi po południu, to na drugi dzień rano już "trąci" takie mięcho (choć takie rzeczy tez mi się zdarzyły w tych "popowych" marketach).

Awatar użytkownika
łyli
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 09:29
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: łyli » czwartek, 17 września 2015, 16:44

Delikatesy Centrum ul Brzeźnicka Bochnia.


Wczoraj zwróciłem uwagę jednej z ekspedientek że na półce leżą nieświeże jaja (nieświeże to delikatne określenie tego co tam było )Byłem pewny że pośpiesznie dbając o renomę sklepu towar zostanie wymieniony.
Dzisiaj ku mojemu ogromnemu zdziwieniu jajka jak leżały tak leżą,strasząc swoim wyglądem i tym co się z nich wydostaje klientów

Poniżej zdjęcia ,,świeżych jaj,,
Załączniki
Zdjęcie0676.jpg
Zdjęcie0675.jpg

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: Ukasss » czwartek, 24 września 2015, 18:36


halucyn
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 21:00
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: halucyn » piątek, 25 września 2015, 21:59

Nie polecam Intermarche w Bochni.,3 raz pod rząd zapłaciłem za towar wiecej niż pisało na cenie w sklepie ,tam co któraś rzecz jest droższa niż pisze .Kupiłem kotlety gotowe drobiowe cena na promocji 9,90, na paragonie 14,90....maslo cena 3,19 na paragonie 4,99..karma dla psa 2,19 na paragonie 3,99...ten sklep to porażka ,czy ja mam za każdym razem sprawdzać wszystkie pozycje na paragonie przy kasie ..bo nie mogę wiedzieć ,czy mnie nie oszukano.Pewnie liczą na to ,że nie każdemu się bedzie chciało iśc z reklamacją,albo ,że wogóle nie sprawdzi ceny...Dla mnie to złodziejstwo>

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: mixter » sobota, 26 września 2015, 09:05

Biedronka przy Wiśnickiej , również stosuje podobne chwyty .Cena nad towarem dotyczy 400 g miodu a jest wywieszona nad 1000 g , który jest o wiele droższy przy kasie.
Promocja wywieszona nad karmą dotyczy karmy z drobiu lub wołowiny ( której na ogół brak) a widnieje nad karmą z jagnięciny która jest o 33% droższa na paragonie .
Apel : Wszędzie sprawdzajmy Paragon , bo to sposób niektórych handlowców na przekręty i dodatkowe dochody .pzdr.

Awatar użytkownika
qdlaty4
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 18:00
Kontaktowanie:

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: qdlaty4 » sobota, 26 września 2015, 10:45

Sklep ma obowiązek sprzedać ci towar po cenie jaka wisi na półce przy odpowiednim towarze (oczywiście jeśli kody się zgadzają), a nie tej która nabija się w kasie.
Prawie zawsze (o ile zauważę i mam na to czas) upominam się o swoje, właśnie po to żeby takich oszukańczych praktyk nie stosowali - (wiem że to jak walka z wiatrakami...)
Dodatkowo kiedy cena jest bardzo pomylona/obniżona, celowo warto kupić więcej danego towaru - wtedy na pewno zapamiętają i szybko zmienią plakietki :)
Przykład: kiedyś w pewnym sklepie obok kasy stało piwo po 1,59 a na kasie okazało się 2,89 - oczywiście ekspedientka wmawiała mi że przecież ktoś się tylko pomylił, więc ja też się pomyliłem i uznałem że chciałem jednak kupić 5 butelek a nie jedną (6,5zł różnicy). Zawsze w takiej sytuacji pojawią jakieś fochy, obrazy itp; a "klient nasz pan" zostaje zdegradowany do "no patrz jaki wieśniak - o grosza się wykłóca..."
Podobnie sytuacja wygląda np. z oddawaniem butelek (na paragon - [w państwie które dba o ekologię w XXI wieku mamy problem z oddawaniem szkła - parodia]) - przeważnie po całej akcji czuję się jak menel i odechciewa mi się następnych razów.
Tyle że wiem że samym narzekaniem nic nie zmienimy i trzeba zacząć od siebie, dlatego staram się "walczyć" o swoje (grosiki i nie tylko) i było by fajnie czuć jakieś wsparcie (np. w kolejce w sklepie) a nie złowrogie spojrzenia... no bo kto w takich sytuacjach jest "ten zły"?

kodor
Częsty gość
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2016, 14:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Sklepy spożywcze w Bochni gdzie warto robić zakupy??

Postautor: kodor » piątek, 5 sierpnia 2016, 15:33

Wolę zdecydowanie kupować w sieci. Szybciej, taniej, wybór większy, a i dostępność towarów taka sama. Ja akurat robię zakupy u nich - https://polskikoszyk.pl/ I tak jest mi wygodnie. Zazwyczaj zamówienie robię jeszcze z pracy, tego samego dnia mi dostarczają. I też dla mnie ten plus, że nie musimy sami tego wnosić na 4 piętro. Wygodnie się tak kupuje - szczególnie nie mając auta.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości