zakup gitary

Gdzie na imprezę? Koncerty, wydarzenia plenerowe, wystawy, wernisaże. Jak zagospodarować wolne chwile?
metal7
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 16:54
Kontaktowanie:

zakup gitary

Postautor: metal7 » czwartek, 4 października 2012, 17:09

Witam. Potrzebuje kupić gitare, "dla nastolatka do nauki gry" wiec wiecie nie jakis exclusiv tylko cos w miarę przystepnego:) no i raczej akustyk, gdzie w bochni mogę coś takiego dostac? mieszkam tu od niedawna i nie ogarniam za bardzo terenu :D

czakalaka
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 17:30
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: czakalaka » czwartek, 4 października 2012, 17:49

Polecam ci klasyczną, możesz zajrzeć do galerii rondo. Tam jest taki sklep Sonic na przeciwko rossmanna. Tam znajdziesz to co cie interesuje

samurai
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 6 października 2006, 20:55
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: samurai » czwartek, 4 października 2012, 22:37

tylko weź kogoś kto zna się, bo można się nieźle wsadzić.

Awatar użytkownika
_StaSZek_
Częsty gość
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 27 kwietnia 2007, 17:40
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: _StaSZek_ » czwartek, 4 października 2012, 23:17

Music Cook na ul Solna Góra.

Awatar użytkownika
sali mali
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 19:28
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: sali mali » piątek, 5 października 2012, 09:02

i tylko music cook a nie jakiś sonic !

akryl2
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 30 września 2012, 21:59
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: akryl2 » piątek, 5 października 2012, 09:37

metal7

Odbierz sobie pw

Awatar użytkownika
Kiyomi
Stały bywalec
Posty: 156
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2009, 21:25
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: Kiyomi » piątek, 5 października 2012, 12:59

Music cook na Solnej! żądne soniki.... Tam gitary wyglądają a nie grają... Mimo iż nie chcesz żadnych cudów, to nie warto inwestować w byle co...

Awatar użytkownika
to ja
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 08:23
Lokalizacja: Bochnia od 1977r
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: to ja » piątek, 5 października 2012, 17:59

Odbierz pw

sssnake
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 11:19
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: sssnake » sobota, 6 października 2012, 11:53

Co wy ludzie gadacie????
Ostatnio kupiłem w Sonicu akustyka Cort i sprawdza sie rewelacyjnie! Moim zdaniem warto przed zakupem dowiedziec sie nieco o markach gitar choćby nawet czytając opinie na necie a potem dopiero wybrać coś w sklepie. Co za różnica czy kupisz to w jednym czy w drugim? gitara to gitara, podróbek przecież w Sonicu nie sprzedają
Moja rada: zajrzeć do obu dostępnych sklepów i zrobić wywiad o gitarkach!

yoker
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 12:58
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: yoker » sobota, 6 października 2012, 13:13

Ja ostatnio kupowałem w sonicu gitare z polecenia mauczyciela od muzyki, jetsem zadowolony "a raczej córka:)" osobiście polecam

elvis
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2012, 11:52
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: elvis » sobota, 6 października 2012, 14:27

yoker
sssnake
metal7
czakalaka
wychodzi na to że to jedna osoba jest;)

sssnake
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 11:19
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: sssnake » sobota, 6 października 2012, 15:17


MisiekCB
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 20:24
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: MisiekCB » sobota, 6 października 2012, 18:20

Jak kupowałem klawisze dla żony to ceny w Bochni mnie zabiły. Cena w Bochni 1400 , a w Sączu 1049 i statyw za 50 . Lepiej zobaczyć na miejscu ,a kupić u nich.
http://www.amadeusz.info/scena/oferta

Awatar użytkownika
Zuberek42
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 26 października 2010, 23:35
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: Zuberek42 » sobota, 6 października 2012, 18:59

przede wszystkim, w tym czymś w galerii jest drożej, moja gitara którą posiadam jest tam droższa o 100zł...

martini
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: martini » sobota, 6 października 2012, 21:33

Ja rowniez potrzebuje dla nastolatka, jakas uzywana, nie zbyt droga.Nie mam pojecia czy po miesiacu nauki mu sie nie znudzi, nie chce wiec narazie inwestowac w jakis dobry sprzet.Jesli ktos z was ma nieuszkodzona na sprzedaz czekam na priv.

sssnake
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 11:19
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: sssnake » niedziela, 7 października 2012, 00:06


oceansouls
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 17:52
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: oceansouls » niedziela, 7 października 2012, 17:56

o,to i ja napisze, również potrzebuje kupić gitarę,używana może być
jakby co,pisać na pw ;)

manieek
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 14:29
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: manieek » poniedziałek, 8 października 2012, 18:47

Jeśli chodzi o galerie to ceny są z kosmosu.Przykładowo piórko do gitary w cenie 5 zł kiedy w innych sklepach 2zł to już przesada.Co do gitar to najtaniej kupować przez internet.Towar możemy oddać po 14 dniach jeśli
gitara na nie będzie odpowiadać. Przez ten czas może ją sprawdzić np dłużej grający kolega. Ceny potrafią być o 300zł niżej.Druga sprawa to kupowanie gitar byle jakich na początek. Często są one nieustawione przez co gra na nich jest bardzo trudna, a w przypadku kiedy ktoś zaczyna spowoduje to tylko niechęć do instrumentu.
Co do gitar akustycznych to warto skupić się na firmach:Lag, Dowina,Takamine,yamaha,Crafter, Furch, Garrison, Washburn,Segull.Omijać wszelkie wynalazki jak echo,sky way ,stagg..Srednio wypadają gitary epiphone samick t.burton Ibanez, Cort,Morrison czy Marris Często te same modele rożnią się wykonaniem i brak tu powtarzalności.
Trzeba pamiętać że w przypadku niektórych producentów np: Furch akcja strun czyli ich wysokość nad progami jest fabrycznie ustawiona wysoko więc potencjalny nabywca przy pierwszym kontakcie może się rozczarować.Należy pamiętać że gitary akustyczne można regulować i ustawiać pod osobiste preferencje.

-- poniedziałek, 8 października 2012, 13:19 --

Często też początkujący męczy się grając na grubych strunach np 12stkach. Oczywiście brzmią one pełnym dzwiękiem i drewno gitary wspaniale rezonuje ale na początek najlepiej struny w rozmiarze 9 lub 10.
Struny to kolejna sprawa.Kupując nawet nowy instrument pamietajmy że leżał on u dystrybutora potem w sklepie czasem nawet rok lub dłużej.Proponowałbym od razu zmienić struny. I tu nie oszczedzając.Firmy które można polecić to ernie ball, dadario,dean markley,elixir,la bella,savarez, DR.
Jeśli nie chcemy kupować przez internet koniecznie poprosić kogoś grającego o to by wybrał się z nami po zakup.Sprzedawca i tak powie że u niego jest wszytsko swietne bo to ma na stanie i to chce sprzedać.
Co gitar używanych to w przypadku git el jej wiek może być zaletą(nie musi)to w przypadku git akustycznej kupowanie gitar 30 letnich to spore ryzyko.Jesli sprzedający zachwala że im starsza gitara tym lepiej to ta zasada w przypadku akustyków się nie sprawdza.

-- poniedziałek, 8 października 2012, 13:25 --

Przestrzegam też z myśleniem typu "gitara to gitara" jak napisał jeden z przedmówców. Jeśli postawimy koło siebie 5 identycznych instrumentów okaże się że róznica może byc bardzo duża, od wykonania po wygodę gry.

-- poniedziałek, 8 października 2012, 15:03 --

Celowo pominałem firmy takie jak Gibson, Martin, Avalon,Taylor czy Baton gdyż ich cena jest bardzo wysoka.
Podsumowując omijamy: - SkyWay
- Sounder
- Dimavery
- Echo
- Harley Benton
- Tenson
- Dean Marley
- Encor
- Vision
Moga być:

- Cort
- Samick
- Dean
- Squier
- Epiphone
- Vintage -
- yamaha
- Marris
-- poniedziałek, 8 października 2012, 15:09 --

Byloby super:
- Furch
- Segull
- Takamine
- Crafter
- Lag(nizsze i wyższe modele)
- Yamaha
- Washburn(wyższe modele)
- Garrison
- Dowina
-- poniedziałek, 8 października 2012, 15:16 --

Kolejnym zagadnieniem jest to czy gitara ma mieć cataway czyli wycięcie ułatwiające grę w wysokich pozycjach.Jesli kupujemy gitarę tylko do gry akordowej to na pewno nie będzie to potrzebne.Jesli zamierzamy pograc solowo to na pewno by się przydało (choc nie jest to konieczny warunek).

Ostatnia sprawa to wybór akustyczna czy elektoakustyczna.
Wbrew opini z jaką się spotkałem gitara elekroakustyczna nie będzie po podpięciu brzmiała jak elektryczna,tylko po prostu głosniej.Jesli nie zamierzamy w przyszlości występować na scenie i grac tylko dla przyjemności to kupowanie elektroakustycznej jest niepotrzebne.Róznica tego samego modelu z przetwornikiem i bez może wynosić nawet 500zł.

-- poniedziałek, 8 października 2012, 15:25 --

kolejne zagadnienie to rodzaje gitar akustycznych.Polecam przeczytanie
http://akustyczna.blogspot.com/2008/07/ ... owych.html

-- poniedziałek, 8 października 2012, 17:46 --

sssnake
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 11:19
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: sssnake » poniedziałek, 8 października 2012, 19:50

żeby sprecyzować.... gitara to gitara w sensie tej samej firmy i modelu. faktycznie niezbyt zroumiale to napisałem ale jeden z przedmówców napisał że w galerii gitary "wyglądają a nie grają" chyba po to żeby zniechecić ludzi do kupowania ich tam. a ja w tej sytuacji pytam jaka jest różnica jesli znajde tą samą gitare w innym sklepie? fakt, że kupie ją gdzie indziej to już będzie znaczyło że ona nie tylko "wygląda" ale też zaje**iście gra??

a piórka kupuje w galerii własnie po 2 zł a nie 5.....

Awatar użytkownika
to ja
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 08:23
Lokalizacja: Bochnia od 1977r
Kontaktowanie:

Re: zakup gitary

Postautor: to ja » poniedziałek, 8 października 2012, 21:37

Mam gitare zakupioną na solnej dla dziecka ale jej szybko przeszło i teraz zbiera kurz na futerale jak ktos chętny to na pw. odpisuje po 20.00

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Muzyka, Kultura, Czas wolny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość